خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(0 رای)

منشأ کژکاری های جنسی

بسیاری از زنان و مردان در روابط جنسی با همسر خود دچار مشکل هستند. یکی از عوامل شایع در ناتوانی جنسی به کژکاری های جنسی مربوط می‌شود. کژکاری های جنسی ممکن است علل زیستی ( وراثت، تاثیر محیط و ... ) یا علل روانشناسی (اضطراب،فشار اقتصادی، اجتماعی و ...) داشته باشد. در این مقاله قصد داریم به علل زیستی کژکاری های جنسی بپردازیم.


پیشنهاد میکنیم بخوانید: علت‌های روانشناسی کژکاری جنسی


کژکاری های جنسی,مشکلات جنسی,ناتوانی های جنسی,مشاوره جنسی

علت‌ها و عوامل زیستی در کژکاری های جنسی

همان طور که اشاره شد برخی از علل کژکاری های جنسی به مشکلات زیستی و بیمارهای جسمانی مربوط می‌شود. برای مثال، نبود میل جنسی ممکن است از پایین بودن سطح هورمون جنسی مردانه که تستوسترون نام دارد ناشی شود. هورمون‌های جنسی در فعال کردن نیروی جنسی مردان و زنان نقش مهمی دارد. منشا برخی از کژکاری های جنسی شایع‌تر و گسترده‌تر است. که مهمترین آن‌ها عبارتند از:

  • دیابت: دیابت می‌تواند به رگ‌های خونی و عصب‌ها، از جمله آنهایی که برای آلت مردی خون تأمین می‌کنند صدمه وارد کند. و به کژکاری های جنسی نعوظی (ناتوانی مرد در راست کردن آلت جنسی) منجر شود. کژکاری نعوظی ممکن است از مشکلات جسمانی دیگری ناشی شود که بر جریان خون به آلت مردی تأثیر می‌گذارند یا به عصب های درگیر در نعوظ صدمه وارد می‌کنند.
  • علت‌های جسمانی مانند خستگی: علت‌های جسمانی مثل خستگی در مشکلات جنسی و روابط زناشویی نقش عمده‌ای دارند. خستگی می‌تواند میل جنسی را کاهش دهد و مانع از ارضاء شدن زن و شوهر به هنگام رابطه جنسی شود.
  • استفاده از الکل و داروهای مخدر دیگر: داروهایی مانند الکل، داروهای مخدر، و داروهای آرامبخش نیز می‌توانند پاسخ جنسی را مختل و یا کند سازند. اختلال برانگیختگی جنسی (تحریک جنسی) در زن نیز مانند اختلال نعوظی در مرد، ممکن است علت‌های جسمانی داشته باشد.
  • مشکلات عصب شناختی، عروقی یا هورمونی: هر گونه مشکل عصب شناختی، عروقی، یا هورمونی که لیز شدن واژن(مهبل) یا پاسخ متورم شدن آلت جنسی به تحریک جنسی را مختل کند، می‌تواند در اختلال برانگیختگی جنسی زن تاثیرگذار باشد.

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید: اختلال انگیختگی جنسی زنان


مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

یک پیشنهاد مناسب برای حل مشکلات کژکاری های جنسی

اگر شما نیز در روابط زناشویی خود با کژکاری های جنسی یا مشکلات جنسی رو به رو هستید، قبل از این که بخواهید تصمیم اشتباهی بگیرید و یا روی خود و همسرتان برچسب‌های ناروا بزنید حتما با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید. اگر پیدا کردن مشاور خوب و رفت و آمدهای وقتگیر، اذیتتان می‌کند، یا نیاز فوری به مشاوره دارید، کافی است فقط تلفن خود را بردارید، و بدون نیاز به مراجعه حضوری، و تنها با یک تماس از مشاوران و روانشناسان تهران در زمینه‌های مختلف بهره‌مند شوید.


برای آگاهی از خدمات مشاوره جنسی تلفنی صدای رهیاب اینجا کلیک کنید.


جهت استفاده از خدمات مشاوره زناشویی تلفنی صدای رهیاب باید چه کار کنم؟

کژکاری های جنسی,مشکلات جنسی,ناتوانی های جنسی,مشاوره جنسی

هموطنان عزیز می توانند در ساعات مختلف شبانه روز، حتی در روزهای تعطیل با ما در تماس باشند. جهت تماس با مرکز مشاوره خانواده تلفنی صدای رهیاب تنها کافی است (شماره ۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶ برای سراسر کشور) و (شماره 9092305648 برای استان تهران) را بدون پیش شماره  و تنها از طریق تلفن ثابت شماره گیری کنید. و از مشاوره مشاوران زبده مرکز مشاوره ازدواج تلفنی صدای رهیاب استفاده نمایید.


خدمات کلان مشاوره تلفنی صدای رهیاب در زمینه مشاوره خانواده تلفنی


کژکاری های جنسی,مشکلات جنسی,ناتوانی های جنسی,مشاوره جنسی  برای مشاوره جنسی می توانید تلفنی با مشاوران مشاوره تلفنی صدای رهیاب در تماس باشید:

هم چنین می‌توانید با عضویت در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام صدای رهیاب، به صورت روزانه اطلاعات مفید و کاربردی روانشناسی و خانواده را دریافت کنید.

کژکاری های جنسی,مشکلات جنسی,ناتوانی های جنسی,مشاوره جنسی  شبکه های اجتماعی مرکز مشاوره صدای رهیاب : کانال تلگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیابصفحه اینستاگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها:
افزودن نظر:
CAPTCHA2