خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(0 رای)

آیا به راستی فضای مجازی روابط خانواده ها را بهبود می‌بخشد؟

احتمالاً شما هم از آن دسته آدم هایی هستید که به جای گفتگوهای واقعی با اطرافیانتان، بیشتر سرتان در گوشی‌های موبایل، تبلت، لپ تاپ و... است. اخبار را مرور می‌کنید. توئیت می‌کنید. اینستاگرام خود را چک می‌کنید. به فیس بوکتان سر می‌زنید. تلگرامتان را لحظه به لحظه چک می‌کنید. عضو انواع گروه‌های دوستانه، خانوادگی، اجتماعی، شغلی، کاری هستید. با دوست و غریبه مدام در حال چت کردن هستید و... شاید هم مخالف این حرف باشید که فضای مجازی احتمال خیانت به همسر را افزایش می‌دهد. شاید هم خیلی به خودتان مطمئن هستید و فکر می‌کنید مرغ همسایه غاز است. و خیانت به همسر فقط برای دیگران اتفاق می‌افتد.

به خیلی از کسانی که بیشتر وقت خود را در فضای مجازی می‌چرخند اعتراض که می‌کنید می‌گویند، دنیای امروز یعنی تکنولوژی. مگر می‌شود زبان دنیای امروز را نیاموخت. و هم پای آن پیش نرفت؟ می‌گویند تکنولوژی کمک کرده است دامنه مراودات اجتماعی گسترش پیدا کند. و اتفاقا کارها بهتر پیش می‌رود و بیشتر از دوست و خانواده خبر داریم.

فضای مجازی یکی از عوامل اصلی خیانت به همسر

هر چند ظاهراً به نظر می‌رسد که فضای مجازی فاصله خانواده‌ها را کمتر کرده است. اما موجب شده است تا فاصله اعضای خانواده از غریبه‌ها نیز کمتر و کمتر شود. در حالی که به نظر می‌رسد هر روز دامنه تسلط فضای مجازی در افراد گسترده‌تر می‌شود، از سوی دیگر روانشناسان و مشاوران ازدواج هشدار می‌دهند که باید شکافی که حضور افراد در فضای مجازی در میان اعضای خانواده ایجاد کرده را جدی گرفت. چرا که در جلسات مشاوره خیانت ، دلیل بسیاری از طلاق‌ها یا خیانت به همسر فضای مجازی اعلام شده است.

شاید به نظر دور از ذهن بیاید اما امروزه همسرانی هستند که زیر یک سقف زندگی می‌کنند و با چند قدم فاصله از یکدیگر حرف خود را در تلگرام به یکدیگر می‌زنند. فاصله گرفتن از فضای واقعی با همه ابعادش و غرق شدن در فضای مجازی پایه‌های بسیاری از مشکلات زناشویی است. فضای مجازی به حدی در زندگی‌های مشترک رسوخ کرده و روابط زناشویی را تضعیف کرده است که بسیاری از مشاوران و  روانشناسان به این واقعیت رسیده‌اند که هر کدام از زوجین که بیش از اندازه وقت خود را در فضای مجازی سپری می‌کند دچار نوعی خیانت به چارچوب زندگی زناشویی شده است.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

آسیب‌های فضای مجازی به زندگی مشترک و نهایتاً خیانت به همسر

مسلم است فرد مبتلا به فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی نه می‌تواند نیازهای عاطفی همسرش را ببیند و برآورده کند، و نه می‌تواند در حل مشکلات زندگی مشترک سهمی داشته باشد. از سوی دیگر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی آنقدر فریبنده هست که به راحتی افراد را به دام خیانت می‌اندازد. سهولتِ در دسترس بودن افراد در فضای مجازی و این فریب که دو کلمه حرف زدن با فلان همکار و دوست و حتی غریبه به جایی بر نمی‌خورد، فضا را برای ارتباط‌های گسترده‌تر باز می‌کند. یا نهایتا فرد را به تنوع طلبی و غرق شدن در خیالات یک ارتباط مجازی می‌اندازد. و این تنوع دقیقاً ریشه‌ی برقراری خیلی از روابط خارج از چارچوب ازدواج و خیانت به همسر است.

فریبندگی فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به حدی است که کم کم با برقرار کردن ارتباط نوشتاری و کلامی، نوعی شیفتگی و علاقه بین طرفین ایجاد می‌کند. و چه بسیارند افراد سودجو و بیمار که در حریم خانواده‌ها رسوخ می‌کنند. و زمینه را برای انواع جرایم و اعمال نامتعارف فراهم می‌کنند. اعمالی که نهایتاً زندگی مشترک را به تباهی می‌کشند. بر خیانت به همسر و نهایتاً طلاق دامن می‌زنند.


شاید برایتان مفید باشد: خیانت به همسر فقط خیانت جنسی نیست، خیلی وقت‌ها خیانت، خیانت عاطفی است. پس این مقاله را حتما! بخوانید:

آیا فقط خیانت جنسی خیانت است


اما راه حل برای جلوگیری از آسیب‌های فضای مجازی چیست؟

برای اینکه از آسیب‌های مخرب فضای مجازی مثل خیانت به همسر ، طلاق، اخلال در زندگی مشترک و ... در امان باشید، باید یاد بگیرید که بر استفاده از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی کنترل داشته باشید. تمرین اینکه حضور در فضای مجازی را در منزل و خصوصاً نزد همسر و فرزندان محدود کنید، بهترین روش برای تقویت زندگی مشترک و حفظ تعادل شخصیتی است.

از سوی دیگر اگر شما می‌بینید همسرتان زیادی سرش در گوشی فرو رفته می‌توانید با ایجاد جذابیت بیشتر در فضای واقعی او را به دنیای واقعی بکشانید. این نکته را نیز توجه داشته باشید که سرکوفت زدن و تحقیر و سرزنش همسرتان کار را خراب‌تر می‌کند. از سوی دیگر به کار بردن این دفاع که شما هم در تلافی سرتان را با گوشی مشغول نگه دارید دیگر آب پاکی را روی دست زندگی مشترکتان می‌ریزد.

همیشه بهترین راه حال را می‌توان در سنتی‌ترین راه ها جستجو کرد. برای همسرتان در واقعیت جذاب باشید. و راه را برای جذابیت دنیای مجازی ببندید. برای اینکار باید خود را آماده کنید. باید آموزش ببینید و راهکارهای علمی و کاربردی را استفاده کنید. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم که هیچ وقت جلسات مشاوره خانواده را نادیده نگیرید. اگرهم پیدا کردن مشاور خوب و رفت و آمدهای وقتگیر، اذیتتان می‌کند، کافی است فقط تلفن خود را بردارید و از مشاوره تلفنی متخصصان ما بهره مند شوید.


برای آگاهی از خدمات مشاوره خیانت تلفنی صدای رهیاب اینجا کلیک کنید.


جهت استفاده از خدمات مشاوره خیانت تلفنی صدای رهیاب باید چه کار کنم؟

خیانت به همسر,فضای مجازی,شبکه های اجتماعی,مشاوره خیانت

هموطنان عزیز می توانند در ساعات مختلف شبانه روز، حتی در روزهای تعطیل با ما در تماس باشند. جهت تماس با مرکز مشاوره خانواده تلفنی صدای رهیاب تنها کافی است شماره ۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶ را بدون پیش شماره  و تنها از طریق تلفن ثابت شماره گیری کنید. و از مشاوره مشاوران زبده مرکز مشاوره خانواده تلفنی صدای رهیاب استفاده نمایید.


خدمات کلان مشاوره تلفنی صدای رهیاب در زمینه مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره طلاق تلفنی

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره ازدواج تلفنی

مشاوره زناشویی تلفنی

مشاوره جنسی تلفنی

مشاوره خیانت تلفنی

مشاوره زندگی مشترک نلفنی

مشاوره زنان تلفنی

مشاوره بارداری تلفنی

مشاوره جوان تلفنی

مشاوره نوجوان تلفنی

مشاوره کودک تلفنی

مشاوره نوزاد تلفنی


خیانت به همسر,فضای مجازی,شبکه های اجتماعی,مشاوره خیانت  برای مشاوره خانواده می توانید تلفنی با مشاوران مشاوره تلفنی صدای رهیاب در تماس باشید:

هم چنین می‌توانید با عضویت در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام صدای رهیاب، به صورت روزانه اطلاعات مفید و کاربردی روانشناسی و خانواده را دریافت کنید.

خیانت به همسر,فضای مجازی,شبکه های اجتماعی,مشاوره خیانت  شبکه های اجتماعی مرکز مشاوره صدای رهیاب : کانال تلگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیابصفحه اینستاگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها:
افزودن نظر:
CAPTCHA2