خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(0 رای)

در مشاوره نوزاد معمولاً بحث بینایی نوزادان زیاد مطرح می شود. تماشای این فیلم می تواند ذهنیت شما را در رابطه با بینایی نوزادان تغییر دهد.

[video width="320" height="214" mp4="http://psy1.ir/wp-content/uploads/doc_2017-02-04_08-44-33.mp4"][/video]

بسیاری از افراد فکر می کنند که نوزاد از همان بدو تولد، بینایی کامل دارد. در جلسات مشاوره نوزاد هم خیلی از والدین چنین تفکری دارند. همان طور که در تصویر هم دیده می شود، بینایی نوزاد به تدریج تکامل می یابد و در 12 ماهگی، بینایی نوزاد تقریباً کامل میشود. در این بین چیزی که اهمیت دارد این است که علاوه بر بینایی نوزاد، چشم او نیز کامل نشده است. چشم نوزاد نسبت به نور بسیار حساس است. با تکامل چشم، این حساسیت هم کم می شود و چشم نوزاد کامل شده و در برابر نور عملکرد بهتری پیدا می کند.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

چرا تکامل چشم نوزاد باید در مشاوره نوزاد مطرح شود؟

چشم نوزاد بسیار حساس است. هم حساس است و هم آسیب پذیر. چشم نوزاد چون هنوز تکامل نیافته، هم در برابر نور و هم ضربه و اشیاء تیز بسیار حساس تر از هر زمانی است. به همین خاطر در مشاوره نوزاد توصیه می شود او را در مقابل نور شدید و مستقیم قرار داد. چرا که چشم نوزاد هم بیشتر به سمت نور زیاد جلب می شود. اهمیت این موضوع به قدری است که اگر به آن توجه نکنید، ممکن است فرزندتان از همان نوزادی یا در سنین بالاتر دچار ضعف بینایی شود.

متأسفانه بسیاری از والدین به این موضوع توجه ندارند. در روزگار امروز که سلفی و عکس گرفتن از نوزاد رونق پیدا کرده، توجه به این نکته مهمتر می شود. فلش موبایل موقع عکس گرفتن نور شدید و ناگهانی تولید می کند که می تواند به چشم نوزاد آسیب برساند. در زیر گزارشی از خبرگزاری فارس ارائه شده است. امیدواریم که با دیدن آن به اهمیت بینایی نوزاد و دلیل توجه ویژه به آن در مشاوره نوزاد پی ببرید. تا باشد دیگر شاهد این اتفاقات تلخ برای نوزادان نباشیم.

کور شدن چشم نوزاد ۳ ماهه بر اثر نور فلاش دوربین

مشاوره نوزاد,بینایی نوزاد,مشاوره تلفنی نوزاد,مشاوره کودک,مشاوره تلفنی کودک,مرکز مشاوره کودک,مشاوره خانواده,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره خانواده تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره رهیاب,مرکز مشاوره رهیاب,مشاوره تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تهران,مشاوره تلفنی تهران

?می‌خواهد از نوزاد ۳ ماهه عکس بگیرد؛ دوربین را نزدیک صورتش می‌برد، دکمه شاتر را فشار می‌دهد و... تمام! نور فلاش کار خودش را می‌کند؛ نوزاد کور می‌شود.
?این کار یکی از آشنایان خانواده‌ای‌ست که تنها ۳ ماه از تولد فرزندشان گذشته بود. این شخص که برای گرفتن عکس از نوزاد، دوربین را تا فاصله ۲۵سانتی نزدیک چشم‌های او برده بود، باعث شد شبکیه چشمش آسیب دیده و چشم راستش نابینا شود.
?پزشکان می‌گویند این آسیب‌دیدگی دائمی‌ست و حتی عمل جراحی، بینایی این نوزاد را به او برنمی‌گرداند. شبکیه چشم تا سن ۴ سالگی تکامل نمی‌یابد و هرگونه نور شدید می‌تواند موجب آسیب‌های جبران‌ناپذیری در چشم نوزادان شود.

گزارش از خبرگزاری فارس.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی


 

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب
مشاوره دهنده تخصصی و پاسخگویی به سوالات شما 
برای تماس با مشاوران خانواده ما از تلفن ثابت با شماره

9099075226

تماس حاصل فرمایید
این شماره در سراسر کشور بدون پیش شماره و از طریق تلفن ثابت قابل شماره گیری است
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۹ شب
حتی ایام تعطیل

 


مشاوره نوزاد,بینایی نوزاد,مشاوره تلفنی نوزاد,مشاوره کودک,مشاوره تلفنی کودک,مرکز مشاوره کودک,مشاوره خانواده,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره خانواده تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره رهیاب,مرکز مشاوره رهیاب,مشاوره تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تهران,مشاوره تلفنی تهران  برای مشاوره خانواده می توانید تلفنی با مشاوران مرکز مشاوره رهیاب در تماس باشید:

مشاوره نوزاد,بینایی نوزاد,مشاوره تلفنی نوزاد,مشاوره کودک,مشاوره تلفنی کودک,مرکز مشاوره کودک,مشاوره خانواده,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره خانواده تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره رهیاب,مرکز مشاوره رهیاب,مشاوره تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تهران,مشاوره تلفنی تهران  تلفن مرکز مشاوره خانواده تلفنی رهیاب : از سراسر کشور فقط با تلفن ثابت و بدون پیش شماره 9099075226

مشاوره نوزاد,بینایی نوزاد,مشاوره تلفنی نوزاد,مشاوره کودک,مشاوره تلفنی کودک,مرکز مشاوره کودک,مشاوره خانواده,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره خانواده تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره رهیاب,مرکز مشاوره رهیاب,مشاوره تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تهران,مشاوره تلفنی تهران  شبکه های اجتماعی مرکز مشاوره خانواده رهیاب : کانال تلگرام مرکز مشاوره تلفنی رهیاب - صفحه اینستاگرام مرکز مشاوره تلفنی رهیاب


خدمات مشاوره تحصیلی

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA2