معرفی دانشگاه فنی حرفه ای – مشاوره تحصیلی تلفنی

معرفی دانشگاه های سراسری,مشاوره تحصیلی,دانشگاه غیرانتفاعی,دانشگاه آزاد,دانشگاه سراسری,دانشگاه علمی کاربردی,دانشگاه پیام نور,دانشگاه فنی,مشاوره انتخاب رشته,مشاوره تلفنی,مشاوره تحصیلی,مشاوره تحصیلی تلفنی,مشاوره تلفنی تحصیلی,مشاوره انتخاب رشته تلفنی,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,مرکز مشاوره تحصیلی صدای رهیاب,مشاوره کنکور,مشاوره تلفنی کنکور,مشاوره کنکور تلفنی,مشاوره کنکور 97,مشاوره کنکور 96,مشاوره کنکور.برنامه ریزی درسی,مشاوره برنامه ریزی درسی,مشاوره تلفنی برنامه ریزی درسی,برنامه ریزی درسی,مشاوره رهیاب,مشاوره ارشد,مشاوره تلفنی ارشد,مشاوره تلفنی ارشد,مشاوره کنکور ارشد,مشاوره کنکور دکتری,مشاوره کنکور سراسری,مشاوره کنکور سراسری 97,مشاوره کنکور سراسری 96,مشاوره انتخاب رشته ارشد,مشاوره انتخاب رشته کارشناسی,مشاوره انتخاب رشته آزاد,مشاوره کنکور آزاد,دانشگاه علمی کاربردی,ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور,پذیرش بدون کنکور دانشگاه

در مقاله پیش رو قصد داریم از میان دانشگاه های ایران به معرفی دانشگاه فنی حرفه ای  بپردازیم. دانشگاه فنی حرفه ای یکی از شش نوع دانشگاه ایران است که اخیرا رشد قابل توجهی را در میان انواع دانشگاه های ایران داشته است. به صورت کلی شش دسته دانشگاه در ایران وجود دارد که عبارتند از: دانشگاه های سراسری، دانشگاه های آزاد اسلامی، دانشگاه های پیام نور، دانشگاه های غیر انتفاعی، دانشگاه های علمی کاربردی و دانشگاه های فنی.

برای دانلود دفترچه ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای ۹۷ به پایین صفحه مراجعه کنید

تاریخچه رشته و دانشگاه فنی حرفه ای

دانشگاه فنی حرفه ای از جمله دانشگاه های قدیمی ایران است. دانشگاه فنی خرفه ای در سال ۱۳۴۴ تحت عنوان انستيتوهاي تكنولوژي و براساس مجوز رسمي وزارت فرهنگ و آموزش عالي (سابق) تاسیس د. هدف از ایجاد دانشگاه فنی حرفه ای ، تربيت تكنسين فني با مدرك كارداني بود. در سال ۱۳۴۸، مراكز تربيت معلم فني و حرفه اي تحت پوشش دفتر امور مدارس عالي فني و حرفه اي وزارت آموزش و پرورش نيز آغاز به كار نمودند.

دفتر امور مدارس عالي، از سال ۶۶-۶۵ ، از طریق برخي از آموزشكده ها (انستيتوهاي تكنولوژي) و موازی با اجراي دوره هاي كارداني ناپيوسته ، تربيت دبير فني در سطح كارشناسي ناپيوسته را آغاز کرد. از سال تحصيلي ۷۵-۷۴ و به دنبال تصويب و اجراي نظام جديد آموزش متوسطه ، دوره دو ساله كارداني پيوسته در رشته هاي فني و حرفه اي در كليه آموزشكده هاي فني وحرفه اي كشور به اجرا درآمد.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

شکل گیری دانشگاه فنی حرفه ای

گفتي است در خرداد ماه سال ۱۳۹۰ با استناد به ماده ۲۳ برنامه پنجم توسعه اقتصادي كشور و  طبق بند ۱۱۰ ماده واحده قانون بودجه ی سال ۱۳۹۰ مجلس شوراي اسلامي، دانشگاه فني حرفه اي به عنوان تنها دانشگاه متولي آموزش عالي فني و حرفه اي از وزارت آموزش و پرورش جدا شد. و زير نظر وزارت علوم ،تحقيقات و فناوري شروع به كار كرد.

معرفی دانشگاه فنی حرفه ای

در حال حاضر ۱۰ درصد از داوطلبان ورود به دانشگاه، در دانشگاه فنی حرفه ای پذیرش می شوند. که با توجه به نیاز کشور به تکنسین فنی در حوزه صنعت، رقم بسیار پایینی است. جالب است بدانید در حال حاضر نسبت کارشناس به کاردان در کشور حدود ۳ برابر است. این در حالی است که در کشورهای صنعتی و توسعه یافته این رقم برعکس بوده و نسبت بیشتری را به خود اختصاص می دهد. در این کشور نسبت افراد تحصیل کرده در دانشگاه فنی حرفه ای ۵ برابر پذیرفته شدگان کارشناسی دانشگاه هاست.

ظرفیت ویژه دانشگاه فنی حرفه ای و نیاز توجه بیشتر به دانشگاه فنی حرفه ای

در حال حاضر تحصیل کرده های دانشگاهی (خصوصا دارندگان مدرک کارشناسی) بیشترین نسبت بیکاران کشور را به خود اختصاص داده اند. یکی از دلایل اصلی عدم توجه به نیازهای واقعی کشور و تاسیس دانشگاه های آزاد و سراسری بدون درنظرگیری ظرفیت ها بود. ورود جوانان به دانشگاه موجب افزایش سطح توقع و کم شدن تکنسین ها و نیروهای متخصص فنی شد. آمار و ارقام و واقعیات جامعه نیز تایید کننده این مسئله است. به همین خاطر بایستی نگاه ویژه ای به دانشگاه فنی حرفه ای و پتانسیل های فوق العاده آن داشت.

با توجه به مشکلات عدیده ای که به خاطر پذیرش بی رویه دانشجو اتفاق افتاد، مسئولان توجه بیشتری به دانشگاه فنی حرفه ای نموده اند. کشور اگر بخواهد در مسر توسعه قرار بگیرد، بیش از هر زمانی نیاز به متخصصین دانشگاه فنی حرفه ای خواهد داشت. به همین خاطر میزان پذیرش هنرستان و دبیرستان های فنی حرفه ای افزایش یافته است. و انتظار می رود اتفاقات خوبی در خصوص دانشگاه فنی حرفه ای حادث شود.

شیوه مدیریت دانشگاه فنی حرفه ای

از سال ۹۰ و با تصویب مجلس شورای اسلامی، مدیریت و نظارت بر دانشگاه فنی حرفه ای از زیر نظر آموزش و پروش خارج شده و در اختیار وزارت علوم قرار گرفته است. با توجه به این که دانشگاه فنی حرفه ای زیر نظر وزارت علوم و جزو دانشگاه های دولتی محسوب می شود، همچون دانشگاه های سراسری، تحصیل در دانشگاه فنی حرفه ای هم رایگان است. و اکثر خدمات آموزشی و رفاهی آن مشابه دانشگاه سراسری است.

معرفی دانشگاه فنی حرفه ای

دانشگاه فنی حرفه ای از جمله دانشگاه های دولتی کشور است. که هر ساله در تابستان آزمون کاردانی دانشگاه فنی حرفه ای برگزار می شود. هدف از تحصیل در دانشگاه فنی حرفه ای این است که دانشجو بتواند به صورت عملی در رشته های فنی مهندسی آموزش ببیند. به همین خاطر واحدهای عملی و کارگاه ها بخش زیادی از دروس دانشگاه فنی حرفه ای را تشکیل می دهد.با توجه به این که دانشگاه فنی حرفه ای زیر نظر وزارت علوم و جزو دانشگاه های دولتی محسوب می شود، همچون دانشگاه های سراسری، تحصیل در دانشگاه فنی حرفه ای هم رایگان است. و اکثر خدمات آموزشی و رفاهی آن مشابه دانشگاه سراسری است.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

رشته های دانشگاه فنی حرفه ای

همان طور که از اسم دانشگاه فنی حرفه ای مشخص است، دانشگاه فنی حرفه ای در رشته های فنی دانشجو جذب می کند. رشته های عمده ای در دانشگاه فنی حرفه ای ارائه می شود، غالباً مربوط می شود به رشته هایی مثل عمران، مکانیک، معماری، برق و … . تفاوت سیلابس درسی ارائه شده در دانشگاه فنی حرفه ای با دانشگاه سراسری در این است که، بخش عملی و کارگاه های مربوط به هر رشته در دانشگاه فنی حرفه ای بیشتر است. در واقع کسی که از دانشگاه فنی حرفه ای فارغ التحصیل می شود به صورت عملی برخی از تکنیک ها و شیوه های اجرایی را یاد گرفته. و قادر است به صورت مستقیم وارد بازار کار شده و در حرفه خود مشغول شود.

اغلب کسانی که در دانشگاه فنی حرفه ای پذیرفته می شوند، از دانش آموزان هنرستان ها هستند. این دانش آموزان غالباً از هنرستان وارد مقطع کاردانی می شوند. و سپس با شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی وارد مقطع کارشناسی ناپیوسته می گردند. برای دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته این امکان وجود دارد که در آزمون ارشد سراسری شرکت کرده. و تحصیلات خود را تا ارشد و دکتری نیز ادامه دهند.

ظرفیت پذیرش دانشگاه فنی حرفه ای

همان طور که گفته در حال حاضر ظرفیت پذیرش دانشگاه فنی حرفه ای نزدیک ۱۰ تا ۱۵ درصد است. اما پیش بینی می شود با توجه به تغییر سیاست های آموزش و پرورش و وزارت علوم، در آینده ای نزدیک شاهد رشد چشمگیر دانشگاه فنی حرفه ای باشیم. با توجه به نیاز مبرم صنایع و ساختمان به نیروهای فنی، پیش بینی می شود، ظرفیت دانشگاه فنی حرفه ای بیشتر شود. این نکته نیز قابل توجه است، در حال حاضر کاردان ها و فارغ التحصیلان هنرستان ها و دانشگاه فنی، کمترین نسبت بیکاران را دارند.

امکانات دانشگاه فنی حرفه ای

دانشگاه فنی حرفه ای با توجه به رویکرد عملیاتی و فنی و کاربردی آن، غالباً امکانات آزمایشگاهی و کارگاه های نسبتا خوبی دارند. اما باتوجه به بودجه محدودی که به دانشگاه فنی حرفه ای اختصاص می یابد، این دانشگاه قابل مقایسه با دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری نیست. اما در مجموع می توان امکاناتی چون تحصیل رایگان، یادگیری مطالب و تکنیک های عملی و سایر امکانات ارزان قیمت آن را یک مزیت عمده نسبت به دانشگاه آزاد و دانشگاه پیام نور و دانشگاه غیرانتفاعی دانست.

بسیاری از دانشگاه های فنی کشور، خوابگاه و تجهیزاتی همچون دانشگاه های سراسری دارند و از سرانه آموزشی خوبی هم برخوردارند. اما با توجه به تعداد محدود دانشگاه های فنی در سراسر کشور، شاهد توسعه چشمگیر این دانشگاه های نبوده ایم. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم قبل از انتخاب دانشگاه فنی حرفه ای مورد نظر خود و اطلاع از شهرها و رشته های ارائه شده در هر دانشگاه با مشاوران تحصیلی مرکز مشاوره تلفنی تحصیلی صدای رهیاب تماس بگیرید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه فنی حرفه ای

مشاوران تحصیلی ما مشاوره تلفنی صدای رهیاب برای ثبت نام بدون آزمون دانشگاه فنی حرفه ای، اولویت ها ، محل ها ، رشته ها و گرایش ها و زمان بندی ثبت نام دانشگاه فنی حرفه ای، آماده ارائه خدمات مشاوره ثبت نام بدون آزمون دانشگاه فنی حرفه ای می باشند.

برای تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه فنی و حرفه ای باید داوطلب اطلاعات کاملی در مورد شرایط ثبت نام بدون آزمون دانشگاه فنی حرفه ای، رشته های دانشگاهی بدون کنکور دانشگاه فنی حرفه ای، کد رشته محل های دانشگاهی جهت ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه فنی و حرفه ای و … کسب نمایید.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

ثبت نام بدون کنکور ارشد برای دانشجویان دانشگاه فنی حرفه ای

در سالیان اخبر تقاضای دانش آموختگان کارشناسی برای ورود به مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری افزایش قابل توجهی داشته است. دانشجویان دانشگاه فنی حرفه ای هم از این قاعده مستثنی نبوده ند. چرا که دانشگاه فنی در حال حاضر صرفا تا مقطع کارشناسی دانشجو می پذیرد. دانشجویان این دانشگاه می توانند برای ادامه تحصیل بدون کنکور با استفاده از شرط معدل و سوابق تحصیلی برای دانشگاه غیرانتفاعی و دانشگاه علمی کاربردی اقدام کنند. برای تحصیل بدون کنکور در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری راه هایی وجود دارد که یکی از آن ها ثبت نام در دانشگاه غیرانتفاعی  و دانشگاه علمی کاربردی می باشد. برای این منظور مشاوران تحصیلی ما در مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب آماده پاسخ گویی به سئوالات داوطلبان عزیز می باشند.

در سالیان اخیر ظرفیت دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالی کشور افزایش قابل ملاحظه ای داشته است. به خاطر وجود ۱۰ هزار کد رشته محل، آزمون یا کنکور دیگر قبولی در دانشگاه، آن هم در مقطع ارشد و دکتری چندان کار سختی نیست. و آزمون چندان معنا ندارد. داوطلبان ورود به دانشگاه بدون کنکور می توانند در  اغلب رشته های درخواستی پذیرفته شوند. فقط باید بدانند که درخواست خود را برای کدام دانشگاه یا شهر ارسال کنند. برای اینکار می توانید از مشاوران تحصیلی ما در مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب استفاده کنید. شماره برای تماس با ما: (بدون پیش شماره و فقط از طریق تلفن ثابت) : ۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶

ثبت نام بدون کنکور دکتری دانشجویان دانشگاه فنی حرفه ای

دانشجویان دانشگاه فنی حرفه ای پس از اتمام مقطع کارشناسی، می توانند برای ادامه تحصیل برای هر ۵ نوع دیگر دانشگاه ایران اقدام کنند. در واقع دانشجویان دانشگاه فنی حرفه ای فعلا فقط تا مقطع کارنشاسی امکان ادامه تحصیل دارند. و پس از آن می توانند سایر مقاطع تحصیلات تکمیلی را در دانشگاه سراسری، دانشگاه پیام نور، دانشگاه علمی کاربردی یا دانشگاه غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد درس بخوانند. برای پذیرش بدون کنکور دکتری داشتن سوابق تحصیلی (مقاله کتاب و …) و شرط معدل نقش کلیدی را ایفا می کند. به همین خاطر برای ثبت نام بدون کنکور دکتری شما باید جزء استعداد درخشان دانشگاه باشید یا شرایط مورد نظر دانشگاهی که می خواهید در آن جا مشغول به تحصیل شوید را داشته باشید. برای آگاهی از تاریخ شروع ثبت نام پذیرش بدون کنکور، و سایر شرایط آن می توانید از مشاوران بخش مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب کمک بگیرید.

مشاوره انتخاب رشته کنکور دانشگاه فنی حرفه ای

داوطلبان کنکور دانشگاه فنی حرفه ای غالبا هنرستانی ها هستند. این افراد تا مقطع کاردانی را در هنرستان می گذرانند و برای ادامه تحصیل می توانند وارد دانشگاه فنی حرفه ای یا دانشگاه علمی کاربردی شوند. دانشجویان مقطع کاردانی می توانند با شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته دانشگاه فنی حرفه ای در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل دهند. همچون داوطلبان دانشگاه سراسری، داوطلبان دانشگاه فنی حرفه ای هم می توانند در دانشگاه دولتی درس بخوانند. کسانی که برای قبولی در دانشگاه فنی حرفه ای دولتی  مقطع کارشناسی خود را از دست داده اند می توانند در دانشگاه غیرانتفاعی یا خصوصی ادامه تحصیل دهند.

دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای ۹۷

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی


مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب
مشاوره دهنده تخصصی و پاسخگویی به سوالات شما 
برای تماس با مشاوران تحصیلی ما از تلفن ثابت با شماره

۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶

تماس حاصل فرمایید
این شماره در سراسر کشور بدون پیش شماره و از طریق تلفن ثابت قابل شماره گیری است
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب
حتی ایام تعطیل


 خدمات کلان مشاوره تلفنی صدای رهیاب در زمینه مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره کنکور تلفنی (مشاوره کنکور سراسری)

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره انتخاب رشته تلفنی

مشاوره تحصیل در خارج از کشور

مشاوره معافیت تحصیلی

مشاوره معرفی رشته های دانشگاهی

مشاوره معرفی دانشگاه های کشور

مشاوره پذیرش دانشگاه بدون کنکور

مشاوره کنکور کارشناسی ارشد

مشاوره کنکور دکتری تلفنی

مشاوره انتخاب رشته ارشد

مشاوره انتخاب رشته دکتری


مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب
مشاوره دهنده تخصصی و پاسخگویی به سوالات شما 
برای تماس با مشاوران تحصیلی ما از تلفن ثابت با شماره

۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶

تماس حاصل فرمایید
این شماره در سراسر کشور بدون پیش شماره و از طریق تلفن ثابت قابل شماره گیری است
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب
حتی ایام تعطیل


خدمات کلان مشاوره تلفنی صدای رهیاب

مشاوره روانشناسی تلفنی

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی


مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب
مشاوره دهنده تخصصی و پاسخگویی به سوالات شما 
برای تماس با مشاوران تحصیلی ما از تلفن ثابت با شماره

۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶

تماس حاصل فرمایید
این شماره در سراسر کشور بدون پیش شماره و از طریق تلفن ثابت قابل شماره گیری است
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب
حتی ایام تعطیل


شما می‌توانید در هر زمانی بین ساعات ۸ صبح تا ۱۰ شب با مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب تماس بگیرید و از تجربه مشاوران زبده مشاوره تلفنی صدای رهیاب استفاده کنید.


دانشگاه فنی حرفه ای,دانشگاه فنی و حرفه ای,دانشگاه مشاوره تلفنی انتخاب رشته فنی,مشاوره تلفنی تحصیلی,مشاوره تحصیلی تلفنی,مشاوره تحصیلی صدای رهیاب,مشاوره صدای رهیاب,مشاوره تلفنی تهران,مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی صدای رهیاب  برای مشاوره تحصیلی تلفنی می توانید با مشاوران مشاوره تلفنی صدای رهیاب در تماس باشید:

دانشگاه فنی حرفه ای,دانشگاه فنی و حرفه ای,دانشگاه مشاوره تلفنی انتخاب رشته فنی,مشاوره تلفنی تحصیلی,مشاوره تحصیلی تلفنی,مشاوره تحصیلی صدای رهیاب,مشاوره صدای رهیاب,مشاوره تلفنی تهران,مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی صدای رهیاب  تلفن مشاوره تلفنی صدای رهیاباز سراسر کشور فقط با تلفن ثابت و بدون پیش شماره ۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶

دانشگاه فنی حرفه ای,دانشگاه فنی و حرفه ای,دانشگاه مشاوره تلفنی انتخاب رشته فنی,مشاوره تلفنی تحصیلی,مشاوره تحصیلی تلفنی,مشاوره تحصیلی صدای رهیاب,مشاوره صدای رهیاب,مشاوره تلفنی تهران,مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی صدای رهیاب  شبکه های اجتماعی مشاوره تلفنی صدای رهیاب : کانال تلگرام مشاوره تلفنی صدای رهیاب – صفحه اینستاگرام مشاوره تلفنی صدای رهیاب

 

برای دریافت مشاوره از مشاورین مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۶۴۸ تماس بگیرید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶ تماس بگیرید

برای تعیین وقت مشاوره حضوری با شماره  ۰۲۱۲۲۹۱۶۱۱۴ - ۰۲۱۲۲۹۱۶۱۱۵ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

http://rahyabmoshaver.com/feed/rdf/http://rahyabmoshaver.com/feed/rss/http://rahyabmoshaver.com/feed/http://rahyabmoshaver.com/feed/atom/