خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(0 رای)

آیا می­دانستید که تعداد زیادی از ظرفیت­های که شما دارید مورد استفاده قرار نمی­گیرند و از آن­ها جلوگیری می­شود؟

خیلی بیشتر از آن چه که فکر کنید برای کنترل استرس روش وجود دارد. بخش زیادی از این روش­ها در ظرفیت­های درونی شماست. در این مقاله 10 نمونه از بهترین استراتژی­های مبتنی بر تحقیق در روانشناسی برای مدیریت استرس مورد بررسی قرار خواهد گرفت. بسیاری از این ابزارها توسط شما مورد آزمایش و بررسی واقع شده­اند و بقیه برای شما جدید هستند. آنچه به ویژه جدید است، ارتباط با ظرفیت­های درونی خودتان است که به عنوان نقاط قوت شخصیت در روانشناسی شناخته می­شود و می­تواند به شما در هر استراتژی کمک کند.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

چهار روش پایانی در کاهش استرس:

1- یک سبک خیرخواهانه را توسعه دهیم:

مطالعات روانشناسی نشان داده قدرت بخشش یک اثر قدرتمند بر روی استرس دارد. کسانی که بسیار خود و دیگران را بخشنده می­دانند احتمال کمتری برای داشتن بیماری روانی دارند. یک تیم از محققان، به رهبری مشاور و روانشناس شاخص لورن توسیانت، توضیح می­دهد که بین بخشش و بیماری روانی و استرس رابطه­ای معکوس وجود دارد و آن­ها را تقلیل و تقریبا به صفر می­رساند. به همین دلیل مشاوران روانشناسی برای کاهش استرس بخشش را پیشنهاد می کنند.

2- تمرین کردن ذهن آگاهی:

با توجه به دو دهه تحقیق روانشناسی در مورد ذهن آگاهی، در حال حاضر مقدار چشمگیری از تحقیقات نشان می­دهد که روش­های مراقبت از ذهن و ذهن آگاهی کمک بسیاری به مدیریت استرس میکند.

3- قدردان داشته­های خود باشید:

تمرین قدردانی - هم "قدردانی معنوی" و "همچنین شمارش نعمت­های روزانه" - تأثیر زیادی بر استرس دارد. مطالعات روانشناسی همچنین نشان داده است که در مواجهه با احساسات ناخوشایند مفید است که به قدردانی خود ادامه دهید.

 

4- از تأیید مثبت خویشتن یا نوشتن درباره چیزهایی که از آن لذت می­برید استفاده کنید (اما نه از هر دو!):

محققان و مشاوران روانشناسی دریافتند افرادی که احساس عزت نفس کمتری داشتند زمانی که در مورد فعالیت­های لذت بخششان می­نوشتند احساس بهتری می­کردند اما زمانی که آن­ها از تایید مثبت خویشتن استفاده می­کردند این احساس خوب برای آنها به وجود نمی­آمد. برعکس این موضوع در مورد افراد با اعتماد به نفس بالا صادق است. این افراد زمانی که از تایید مثبت خویشتن استفاده می­کردند احساس بهتری داشتند، اما زمانی که آنها در مورد فعالیتی که از آن لذت برده بودند نوشتند احساس بهتر بودن را تجربه نکردند.

منبع: کلیک کنید

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی


 

مشاوره تلفنی صدای رهیاب
مشاوره دهنده تخصصی و پاسخگویی به سوالات شما 
برای تماس با مشاوران روانشناسی ما از تلفن ثابت با شماره

9099075226

تماس حاصل فرمایید
این شماره در سراسر کشور بدون پیش شماره و از طریق تلفن ثابت قابل شماره گیری است
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۹ شب
حتی ایام تعطیل

 


درمان روانشناسی,سایت روانشناسی,انجمن روانشناسی,سایت های روانشناسی,مشاوره خانواده تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره رهیاب,مرکز مشاوره رهیاب,مشاوره تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تهران,مشاوره تلفنی تهران,زیگموند فروید,روش درمان روانشناسی,درمان روانشناسی,روانکاوی,  برای مشاوره روانشناسی تلفنی می توانید با مشاوران مشاوره تلفنی صدای رهیاب در تماس باشید:

درمان روانشناسی,سایت روانشناسی,انجمن روانشناسی,سایت های روانشناسی,مشاوره خانواده تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره رهیاب,مرکز مشاوره رهیاب,مشاوره تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تهران,مشاوره تلفنی تهران  تلفن مشاوره روانشناسی تلفنی صدای رهیاب : از سراسر کشور فقط با تلفن ثابت و بدون پیش شماره 9099075226.

درمان روانشناسی,سایت روانشناسی,انجمن روانشناسی,سایت های روانشناسی,مشاوره خانواده تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره رهیاب,مرکز مشاوره رهیاب,مشاوره تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تهران,مشاوره تلفنی تهران  شبکه های اجتماعی مشاوره روانشناسی تلفنی صدای رهیاب : کانال تلگرام مشاوره تلفنی صدای رهیاب. - صفحه اینستاگرام مشاوره تلفنی صدای رهیاب.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA2