مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی استان تهران:9092305648
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(30 رای)

قرص دراگون به عنوان یکی از قرص های ترک اعتیاد و رها شدن از این مشکل در طیف بسیار گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. سوء مصرف قرص دراگون با عوارض جدی و خطرناک مانند تشنج و در موارد حادتر مرگ نیز همراه می باشد. بر همین اساس، اعتیاد به این دسته از داروها می تواند بسیار خطرناک و آسیب زا به شمار رود. امروزه تحت تاثیر رشد و گسترش تبلیغات رسانه ای، داروهای ترک اعتیاد در مقیاس وسیع و گسترده ای مورد تبلیغ قرار می گیرند. به همین جهت، بسیاری از افراد بدون اطلاع از عوارض و پیامدهای ناگوار این داروها، مصرف آن را در دستور کار قرار می دهند.

/// شماره های تماس ///

یکی از این قرص ها که به سبب تبلیغات فراوان جای خود را در میان مردم باز کرده است، قرص دراگون می باشد. کم نیستند افرادی که با نیت ترک اعتیاد به سمت مصرف این داروها روی آوردند و نه تنها نتوانستند بر اعتیاد خود غلبه کنند، بلکه عوارض و پیامدهای ناگواری نیز آنها را درگیر ساخته است.

قرص دراگون

آشنایی بیشتر و بهتر با قرص دراگون

از جمله های قرص هایی که برای ترک اعتیاد مورد توجه و نظر افراد قرار گرفته است، قرص دراگون می باشد. حتی در بسیاری مواقع استفاده از این قرص برای درمان مشکلاتی نظیر زود انزالی نیز صورت می گیرد. اصلی ترین ماده استفاده شده در ساختار قرص دراگون ماده ای با نام میراگینین است که از اثرات گذاری و تاثیراتی شبیه ماده مخدر تریاک برخوردار بوده و ضد اضطراب و آرام کننده به شمار می رود.

این قرص از یک گیاه به نام کراتوم به عمل می آید که در بافت خود از موادی مانند میرافیلین و میراگینین برخوردار می باشد. بر همین اساس، شباهت بسیار زیادی با خانواده تریاک و مرفین دارد. در ساختار نمونه ای از این قرص ها میزان کمتری میراگینین وجود دارد که به همان میزان سرخوشی کمتری را ایجاد می سازد. به همین جهت، چنانچه دوز ماده میراگینین بیشتر باشد، به همان میزان نیز سبب سرخوشی بیشتر استفاده کننده می شود. قرص دراگون در کشور چین تولید شده و معنای لغوی آن اژدها می باشد.

عوارض و آثار ناخوشایند و نامطلوب قرص دراگون

مصرف قرص دراگون با وابستگی جسمی و فیزیکی بالایی همراه می باشد. به همین جهت میتوان این وابستگی را همانند نشانه های خماری اعتیاد به تریاک در نظر گرفت. استفاده از این دارو با عوارضی نظیر مشکلات خواب، بی خوابی و کم خوابی برای مصرف کننده آن همراه است.

/// شماره های تماس ///

عدم مصرف ناگهانی و یک باره قرص دراگون پیامدهای و عوارض جانبی زیادی را برای فرد به وجود می آورد. بر همین اساس، بد خلق شدن و بهم خوردن تعادل روحی، احساس درد و لرزش و ارتعاش بدن، بخشی از پیامدها و آثار نامطلوب این دارو به شمار می رود. چنانچه فرد به مصرف بیش از اندازه این قرص اقدام نماید، با عوارض جدی و خطرناکی مانند کما، دچار تشنج شدن و در نهایت مرگ مواجه می شود. به همین جهت، در هنگامی که فرد پس از مصرف قرص دراگون درگیر تشنج های شدید می شود، لازم است که در جهت حفظ سلامت خود از مصرف دوباره این قرص بشدت پرهیز نماید.

در صورت عدم رعایت این مورد، احتمال مرگ فرد بیش از پیش افزایش پیدا می کند. شایان ذکر است که افراد ابتلا به بیماری های کبدی باید از مصرف این قرص بشدت اجتناب کنند. میزان میراگینین بالای این دارو، رابطه مستقیمی با کما رفتن و تشنج شدید فرد دارد. تشنج ایجاد شده در اثر استفاده از این دارو شباهت زیادی به تشنج حاصل شده به وسیله قرص ترامادول دارد. بر همین اساس، استفاده همزمان قرص دراگون با ترامادول احتمال اوردوز کردن فرد را به میزان چشمگیری بالا می برد. همچنین مصرف همزمان این قرص با سایر داروهای مخدر نیز می تواند منجر به تشنج، اوردوز و مرگ شود. شایان ذکر است که نمونه های VIP این قرص به دلیل میزان بالای میراگینین عوارض و پیامدهای جدی و خطرناکی را با خود به دنبال دارند.

راهکارها و شیوه های درمان اعتیاد به قرص دراگون

بدون تردید، اعتیاد به قرص دراگون همانند سایر گونه های اعتیاد، از لحاظ روحی و جسمانی وابستگی شدیدی را در مصرف کننده این دارو به وجود می آورد. بر همین اساس، یکی از راهکارهای مؤثر و تاثیر گذار برای درمان این نوع اعتیاد سم زدایی بدن مصرف کننده می باشد.

قرص دراگون نوعی از قرص های ترک اعتیاد

در کنار سم زدایی استفاده از خدمات روانشناسی و مشاوره نیز در این زمینه از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. مشورت و کمک گرفتن از یک مشاور و متخصص ترک اعتیاد نیز از شیوه های مثمر ثمر در ترک اعتیاد به قرص دراگون به شمار می رود. بر این اساس، فرد متخصص مناسب ترین راه درمانی مؤثر و تاثیر گذار را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد.

چنانچه متخصص ترک اعتیاد تشخیص دهد که در جهت بهبود بهتر فرد نیاز به راهکارهای دارو درمانی می باشد، به تجویز داروهایی که بر روی سلامتی فرد کمترین آسیب را از خود برجای می گذارد، اقدام می کند. بر همین اساس، برای درمان سوء مصرف قرص دراگون استفاده از خدمات مشاوره و متخصصان این حوزه، از راهکارهای حائز اهمیت و مهم محسوب می شود.

سوالات متداول

1. عوارض مصرف قرص دراگون چیست؟
مصرف قرص دراگون با وابستگی جسمی بالایی همراه است و نشانه های خماری اعتیاد به تریاک را دارد. همچنین عوارضی نظیر مشکلات خواب برای مصرف کننده آن دارد.

2. قطع مصرف ناگهانی و یک باره قرص دراگون چه عوارضی دارد؟
بد خلق شدن و بهم خوردن تعادل روحی، احساس درد و لرزش و ارتعاش بدن،

نویسنده: مهرداد ابراهیمی

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «آثار و تبعات سوء مصرف قرص دراگون چیست؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: