مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی از استان تهران:9092305648
تعیین وقت حضوری:021-71049
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تحفیف
تعیین وقت آنلاین مشاوره حضوری
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(4 رای)

نداشتن آمادگی ازدواج مانند آماده بودن برای ناکامی و شکست است. ازدواج امری خطیر است و یکی از مهمترین تصمیمات زندگی است که بر تمام وجوه آینده فرد تأثیر­گذار است. ازدواج می­ تواند رضایت­ آورترین یا مأیوس­ کننده ­ترین تجربه زندگی باشد.

البته هیچ­گاه نمی­ توان به ازدواج به صورت کاملاً سیاه و سپید نگاه کرد. در واقع بسیاری از ازدواج­ ها از برخی جهات رضایت ­آور هستند و از برخی جهات مأیوس ­کننده ­اند. پاسخ به این سؤال که چگونه می­توان سطح رضایت مشترک را افزایش داد یکی از سؤال ­های بسیار اساسی است که به نظر می ­رسد همه مردم برای آن جواب­ هایی دارند. اما اکثر مردم آن­قدر که وقت و انرژی برای مراسم ازدواج صرف می­کنند برای انتخاب همسر و آمادگی ازدواج وقت و انرژی صرف نمی­ کنند.

/// شماره های تماس ///

آمادگی ازدواج یکی از زمینه­ های مهمی است که در امر ازدواج نادیده گرفته شده است. متأسفانه در طول دهه­ های گذشته تغییر زیادی انجام نشده است. جالب است بدانیم که احساس آمادگی ازدواج به همراه احساس و نگرش به ازدواج، متغیر بسیار مهمی در تصمیم­ گیری برای ازدواج بوده و یک پیش­ بینی ­کننده­ ی مهم برای تعیین رضایت از ازدواج و زندگی زناشویی است.

توصیه می شود بخوانید: عوامل مؤثر بر نگرش به ازدواج

نگرش های مردم درباره آمادگی ازدواج

وضعیت آمادگی ازدواج، تمایلی است که در پس کارها و الگوهای رفتاری قرار دارد. بنابراین حالت آمادگی را می­ توان برای توضیح و بررسی نوع خاصی از رفتار و اعمال به کار برد. احساس آمادگی ازدواج یکی از شاخص­ های مهم اعمال فرد و زمان­بندی در رسیدن به مرحله ­ی ازدواج است.

از نظر بسیاری از جوانان، آمادگی ازدواج شامل فراگیری ویژگی­ های اجتماعی و رفتاری افراد بالغ و آمادگی ­های مالی از قبیل تکمیل تحصیلات، دارا بودن شغل تمام وقت و استقلال کامل از والدین است. تعداد کمی از افراد بیان می کنند که داشتن تجربه رابطه جنسی یا شرکت در برنامه ­های آموزشی پیش از ازدواج به آن­ها کمک می­ کند تا برای زندگی زناشویی آینده آمادگی بهتری پیدا کنند.

توصیه می شود بخوانید: رابطه جنسی خوب داروی اختلافات زناشویی

آمادگی ازدواج,مشاوره آمادگی ازدواج,مشاوره پیش از ازدواجدوران بلوغ و مراحل آمادگی ازدواج

بسیاری از جوانان مرحله ­ی اول بلوغ را به عنوان یک دوره­ی خودمحور می­ بینند. در این دوره آن­ها از نوجوانی عبور می­ کنند و می­ توانند بر مشغله­ ها و اهداف شخصی از قبیل مدرسه، شغل و پرورش هویت، تمرکز کنند. سپس هنگامی که تعقیب کردن علایق­شان به پایان رسید، آن­ها آماده ­ی حرکت به مرحله­ ی بعدی می­ شوند. این مرحله، گسترش توانایی­ هایی برای مراقبت از دیگران است.

بنابراین آمادگی ازدواج به عنوان مرحله ­ی نهایی بلوغ یا حداقل مرحله­ ی پیشرفت ه­ای از بلوغ  عاطفی، فکری، جنسی و... محسوب می­شود. تحقیقات روان شناسان نشان داد که، عوامل ریشه ­ای اجتماعی از قبیل: ساختار خانوادگی، روابط خانوادگی و دوستانه، حمایت از سوی افراد مهم دیگر مثل دوستان و والدین و عوامل شخصیتی از قبیل: نگرش­ها و سازگارهای شخصی می­ تواند به احساس آمادگی فرد برای ازدواج مربوط باشد.

چگونگی آمادگی ازدواج

آمادگی ازدواج مولفه ای است که قابلیت آموزش و یادگیری از طریق روان شناسان و مشاوران را دارد. با آموزش در این زمینه می­توان مانع بسیاری از مشکلاتی شد که بعدها در جریان ازدواج برای افراد به وجود می آید. برای آمادگی ازدواج می توانید با مشاوران مرکز مشاوره رهیاب تماس بگیرید و از مشاوره و تجربیات روانشناسی آنها بهره مند شوید.

توصیه می شود بخوانید: مراحل سه گانه دوران پس از ازدواج

جهت استفاده از خدمات مشاوره زناشویی تلفنی صدای رهیاب باید چه کار کنم؟

طلاق,عوامل طلاق,,مشاوره طلاق,دخالت والدین,وابستگی به خانواده هموطنان عزیز می توانند در ساعات مختلف شبانه روز، حتی در روزهای تعطیل با ما در تماس باشند. جهت تماس با مرکز مشاوره خانواده تلفنی صدای رهیاب تنها کافی است شماره ۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶ را از سراسر کشور و شماره ۹۰۹۲۳۰۵۶۴۸ از تهران بدون پیش شماره و تنها از طریق تلفن ثابت شماره گیری کنید. و از مشاوره مشاوران مرکز مشاوره خانواده تلفنی صدای رهیاب استفاده نمایید. 

/// شماره های تماس ///

خدمات کلان مشاوره تلفنی صدای رهیاب در زمینه مشاوره خانواده تلفنی

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «آمادگی ازدواج چیست؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: