مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(15 رای)

فوبیای اجتماعی را ترس از تحقیر شدن و شرمساری در حضور دیگران تعریف می‌کنند. این فوبیا با گذرهراسی (Agora phobia) از این نظر متفاوت می‌باشد. در گذر هراسی شخص اهمیت آشکاری به واکنش سایرین نسبت به رفتار خود قائل نیست. فوبیای اجتماعی مشتمل است بر:

  • فوبی‌های مربوط به غذا خوردن در رستوران‌ها
  • فوبیای دفع ادرار در توالت های عمومی
  • فوبیای حضور در ccu
  • فوبیای صحبت در حضور دیگران
/// شماره های تماس ///

آیا شما خجالتی و کم رو هستید؟ اگر این طور است، در واقع شما با 20 درصد و شاید هم 50 درصد از افراد جامعه وجه مشترک دارید. تعداد کمی از افراد هستند که از نوعی اختلال ناشی از دلشوره و نگرانی و دلواپسی رنج می‌برند. این اختلال اصللاحاً با عنوان فوبیای اجتماعی (یا ترس و هراس و واهمه) شناخته می‌شود.

آمار مبتلایان به فوبیای اجتماعی در آمریکا

بر اساس آخرین آمار انتشار شده جمعیت کنونی در کشور آمریکا، بیش از 35 میلیون نفر در ایالت متحده آمریکا به فوبیای اجتماعی مبتلا هستند. بخش عمده‌ای از مردم هم کمرو، خجول و خجالتی هستند و از پدیده شرمساری رنج می‌برند. با این وجود نمی‌توان بر اساس این آمارها بحران هراس یا فوبیای اجتماعی را چندان جدی دانست.

آمار مبتلایان به هراس یا فوبیای اجتماعی

تقریباً 12.1% جمعیت کل جهان تا حدودی در زندگیشان  مبتلا به فوبیای اجتماعی یا اختلال ناشی از اضطراب اجتماعی می‌باشند. این عارضه در بین نوجوانان به 8.2% می‌باشد. این آمار منتشر شده مربوط به فوبیای خاص می‌باشد و به عنوان شایع‌ترین اختلال ناشی از اضطراب در بین افراد مبتلا به این بیماری شناخته می‌شود. اختلالات ناشی از اضطراب در میان خانم ها بیشتر است. ضریب نسبت سیکس مبتلا به فوبی اجتماعی تقریباً 50:50 است. به طور کلی، 45.6% از مردم مبتلا به فوبیای اجتماعی هستند. بر اساس آمار منتشر شده درباره افراد مبتلا به فوبیای اجتماعی، طول مدت این اختلال در حدود ۱۲ ماه است. و در این مدت افراد مبتلا همواره به کمک‌های اساسی مشاوران نیاز دارند

در چه سنینی ابتلا به فوبیای اجتماعی شایع‌تر است؟

فوبیای اجتماعی در طول دوره نوجوانی شروع می‌شود. 13 سالگی زمان اوج بروز این بیماری روانی است. فوبیای اجتماعی همچنین در بین جوانان 18 الی 29 سالگی هم شایع می‌باشد. اختلال فوبیای اجتماعی در بین دانشجویان دوره لیسانس، افراد مجرد و افرادی که به لحاظ طبقه اقتصادی – اجتماعی در مرتبه و جایگاهی پایین‌تری می‌باشند نیز شایع است. در مقایسه با جوانان 18 الی 29 سال، فوبیای اجتماعی در میان افراد بزرگسال با سن بیشتر از 60 سال، به مراتب کمتر است. بایدگفت که 6.6% از افراد بالای 60 سال و 13.6% افراد بین 18 الی 29 سال مبتلا به فوبیای اجتماعی می‌شوند. در واقع می‌توان گفت که احتمال ابتلا به فوبیای اجتماعی در نوجوانی و جوانی در حدود ۲ برابر بزرگسالی است.

اختلال فوبیای اجتماعی

آمار مبتلابان به فوبیای اجتماعی، رقم بالایی است. این موضوع نشان می‌دهد که خیلی از افراد علی‌رغم ابتلا به این نوع از اختلالات، نسبت به بیماری خود آگاهی ندارند. و در نتیجه به دنبال درمان آن نیستند. اگر هراس و فوبیای اجتماعی به موقع شناسایی شود، به سرعت می‌توان از پیامدهای مخرب اجتماعی آن جلوگیری کرد. و با مشاوره درست، زندگی اجتماعی فرد را نجات داد.

یک پیشنهاد مناسب برای درمان فوبیای اجتماعی

اگر شما نیز در برقراری ارتباطات اجتماعی با مشکل اضطراب مواجه هستید، احتمالاً دچار فوبیای اجتماعی شده‌اید. و باید به سرعت به مشاور و روانشناس مناسب مراجعه کنید. در صورتی که پیدا کردن مشاور خوب و رفت و آمدهای وقتگیر، اذیتتان می‌کند، یا نیاز فوری به مشاوره دارید، کافی است فقط تلفن خود را بردارید، و بدون نیاز به مراجعه حضوری، و تنها با یک تماس از مشاوران و روانشناسان تهران در زمینه‌های مختلف بهره‌مند شوید.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «آمار مبتلایان به اختلال فوبیای اجتماعی در جهان» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: