مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی از سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی از استان تهران:9092305648
تعیین وقت حضوری:021-71049
خرید بسته مشاوره تلفنی تا 60% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(1 رای)

آیا فقط خیانت جنسی، خیانت است؟

به محض شنیدن این جمله که همسر فلانی به دیگری خیانت کرده است، ذهن‌ها به این سمت می‌رود که فرد مورد نظر از تعهد جنسی در چارچوب ازدواج که تنها محدود به همسر می‌شود عدول کرده است. و از تعهدات بسیار جدی شرعی، قانونی و عاطفی در یک ازدواج سرباز زده است. و به همسرش خیانت جنسی کرده است. یعنی این‌که به جز همسرش، یک شریک جنسی دیگر، به صورت موقت یا طولانی برای خود برگزیده است.

آیا به راستی عامل اصلی در طلاق‌ها، فقط خیانت جنسی است؟

اما واقعیت این است که در زندگی زناشویی خیانت تنها به خیانت جنسی گفته نمی‌شود. برخی از انواع خیانت‌ها حتی شاید در نگاه اول به نظر بی‌اهمیت جلوه کند اما شاید بتوان آنها را زنگ خطرهای بسیار جدی در شکاف میان یک ازدواج به شمار آورد. گرچه خیانت جنسی به دلایل فرهنگی و پیامدهای متعددش شکاف‌انگیز‌ترین نوع خیانت در زندگی زناشویی است. و همچنین عواقب بسیار جدی قانونی را نیز در بر می‌گیرد، اما بهتر است بدانیم در جلسات مشاوره طلاق بسیاری از بن‌بست های یک زندگی مشترک را در انواع دیگر خیانت که به شکلی موزیانه میان زوجین فاصله می‌اندازد پیدا می‌کنیم.

ریشه‌های به وجود آمدن خیانت چیست؟

تعهد اصلی در یک زندگی مشترک علاوه بر تعهد جنسی، تعهد عاطفی است. دوست داشتن زیرشاخه‌ای از تعهد عاطفی است. در اغلب جلسات مشاوره خانواده دیده می‌شود که زوجین با همین بند دوست داشتن زیر یک سقف می‌روند. اما در ادامه قادر به این نیستند که این دوست داشتن را حفظ کنند، بروز دهند و رشد دهند. دوست داشتن مانند یک نهال است که نیاز به آبیاری مداوم و مراقبت دارد تا نور کافی ببیند.

برای ایجاد محبت عاطفی و جلوگیری از خیانت عاطفی باید چه کار کرد؟

زوجین باید بتوانند با کارهای ساده‌ای در طول زندگی مشترک این تعهد عاطفی به یکدیگر را مدام یادآوری کنند. برای نشان دادن تعهد عاطفی کارهای ساده و اثربخش زیادی وجود دارد. که زوجین می‌توانند به بهانه‌ها و مناسبت‌های مختلف از آن‌ها استفاده کنند:

  • حمایت از یکدیگر در شرایط سخت در طول زندگی مشترک.
  • گفتن دوستت دارم های گاه گاهی
  • خرید هدایا، با بهانه یا مناسبت خاص یا به شکل غافلگیرانه
  • مهمتر از همه احترام به یکدیمشاوره خیانت,خیانت عاطفی,خیانت جنسیگر در ابعاد مختلف زندگی

چه زمانی خیانت عاطفی شروع می‌شود؟

در یک زندگی مشترک وقتی تعهد عاطفی به سمت سردی می‌رود، باید منتظر باشیم که یکی از زوجین یا هر دو طرف، دیر یا زود به سمت خیانت عاطفی بروند. در شروع این اتفاق، شاید خیلی چیزها عادی به نظر برسد. اما برخی از موارد زیر می‌تواند شروع کننده خیانت عاطفی یا دامن‌زننده بر خیانت باشد:

  • صمیمت‌ها با همکاران جنس مخالف سر کار
  • درد دل گفتن با یک جنس مخالف
  • دوست داشتن یک نفر خارج از ازدواج حتی در خیال فرد

همه‌ی موارد بالا، و بسیاری موارد دیگر نوعی از خیانت عاطفی است. که خود یا علتی می‌شود برای اینکه افراد دیگر قادر نباشند به تعهدات عاطفی و حمایتی خود در زندگی مشترک پایبند باشند. یا خود معلول این اتفاق می‌شوند که در زندگی مشترک، عاطفه به سمت سردی برود. در این وضعیت فرد برای جبران خلاء عاطفی درون خود دنبال راه‌های مختلف می‌رود. و این می‌تواند آغازگر خیانت عاطفی، و نهایتاً حتی شروع‌کننده‌ی خیانت جنسی باشد.

اما یک سوال پرتکرار درباره خیانت عاطفی

ممکن است برای خیلی‌ها این سوال مطرح شود که آیا مشغول بودن و گذران وقت زیادی از خود برای کار، درس‌ها، بچه‌ها یا دوستان که باعث کم شدن وقت گذرانی با همسر می‌شود نوعی خیانت عاطفی است؟

شاید به نظر خیلی‌ها در نظر گرفتن این موارد به عنوان خیانت عاطفی زیاده‌روی باشد. اما بگذارید موضوع را با سوالی ساده‌تر بررسی کنیم. مگر نه این است که "خیانت" نوعی شکاف میان زوجین است؟ و به حالتی گفته می‌شود که تعهد زندگی زناشویی را مخدوش می‌کند؟ زوج‌ها در هنگام ازدواج به صورت ضمنی این تعهد را می‌دهند تا با قبول مسئولیت تشکیل خانواده خود، بیشترین وقت خود را با یکدیگر سپری کنند.

نقش مشاوره خیانت در حل مشکلات و ارائه راه حل‌ها

این تعهدات خواه نوشته و خواه نانوشته در ذات ازدواج وجود دارد. و به هر صورتی که مخدوش شود، نشان می‌دهد که ایرادی در این رابطه یا در شخصیت زوجین وجود دارد. که بسیاری از آن‌ها با گفتگو در جلسات مشاوره خیانت قابل حل شدن است. شما می‌توانید مشکلات خود را با مشاوران ما در مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب در میان بگذارید و راهکارهای عملی و کاربردی را برای شروع یک زندگی مجدد و برای جبران گذشته تاریک خود امتحان کنید. پس کافی است که تلفن را بردارید و با ما تماس بگیرید.


برای آگاهی از خدمات مشاوره خیانت تلفنی صدای رهیاب اینجا کلیک کنید.


جهت استفاده از خدمات مشاوره خیانت تلفنی صدای رهیاب باید چه کار کنم؟

مشخصات مرکز مشاوره روانشناسی خوب,مرکز مشاوره روانشناسی,مرکز مشاوره روانشناسی حضوری,مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی,مرکز مشاوره روانشناسی آنلاین,مرکز مشاوره روانشناسی خارج از کشور,معیارهای مرکز مشاوره روانشناسی خوب,مشاوره روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره روانشناسی حضوری,مشاوره روانشناسی تهران,مرکز روانشناسی تهران,مرکز روانشناسی تلفنی,مرکز مشاوره روانشناسی تهران,مرکز مشاوره,مرکز روانشناسی حضوری,مرکز روانشناسی قلهک,مشاوره روانشناسی قلهک,مشاوره روانشناسی صدای رهیاب,مرکز مشاوره صدای رهیاب,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,مرکز مشاوره روانشناسی صدای رهیاب

هموطنان عزیز می توانند در ساعات مختلف شبانه روز، حتی در روزهای تعطیل با ما در تماس باشند. جهت تماس با مرکز مشاوره خانواده تلفنی صدای رهیاب تنها کافی است شماره ۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶ را بدون پیش شماره  و تنها از طریق تلفن ثابت شماره گیری کنید. و از مشاوره مشاوران زبده مرکز مشاوره خانواده تلفنی صدای رهیاب استفاده نمایید.


خدمات کلان مشاوره تلفنی صدای رهیاب در زمینه مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره طلاق تلفنی

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره ازدواج تلفنی

مشاوره زناشویی تلفنی

مشاوره جنسی تلفنی

مشاوره خیانت تلفنی

مشاوره زندگی مشترک نلفنی

مشاوره زنان تلفنی

مشاوره بارداری تلفنی

مشاوره جوان تلفنی

مشاوره نوجوان تلفنی

مشاوره کودک تلفنی

مشاوره نوزاد تلفنی


مشاوره خیانت,خیانت عاطفی,خیانت جنسی  برای مشاوره خانواده می توانید تلفنی با مشاوران مشاوره تلفنی صدای رهیاب در تماس باشید:

هم چنین می‌توانید با عضویت در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام صدای رهیاب، به صورت روزانه اطلاعات مفید و کاربردی روانشناسی و خانواده را دریافت کنید.

مشاوره خیانت,خیانت عاطفی,خیانت جنسی  شبکه های اجتماعی مرکز مشاوره صدای رهیاب: کانال تلگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیابصفحه اینستاگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب

گردآوری و تنظیم: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «آیا فقط خیانت جنسی خیانت است - مشاوره خیانت» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

لطفا در صورت شنیدن بوق اشغال از بسته تخفیفی با امکان تماس 30 خط همزمان استفاده نمایید.
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها:
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی