مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی استان تهران:9092305648
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(19 رای)

متاسفانه امروزه طلاق آنچنان معمول شده است که بخشی از ازدواج به شمار می رود افرادی بی درنگ ازدواج می کنند طلاق می گیرند بدون آنکه بدانند اثرات طلاق بر روح و روانشان چگونه اثر می گذارد. دوباره ازدواج می کنند و  اصلا توجه به اثرات طلاق و رنج و ضربه ی روانی ناشی از طلاق نمی کنند. بدترین راه حل برای رفع مشکلات زندگی مشترک بی تردید طلاق ها برای همه تنها اثر منفی ندارند برای بعضی افراد طلاق موهبتی الهی است هر چند باید به آن به عنوان بدترین راه حل برای حل مشکلات زندگی خود بنگرید. طلاق در یک رابطه زیان بخش، ویرانگر و بسیار دردناک توصیه می شود. تا بتوان به جای آن رابطه ای پرشور، هیجان انگیز و معنادار را شکل بدهد.

دیدگاه کارتونی نسبت به اثرات طلاق و زندگی

البته باید توجه داشت مشکلات بخشی از زندگی مشترک محسوب می شود. نباید دیدگاه کارتونی نسبت به زندگی داشت. ولی اگر زندگی مشترک به نحوی باشد که قابلیت اصلاح نداشته باشد. شما تمام تلاش خود را برای اصلاح زندگی و مثبت کردن روند معنوی آن کرده باشید ولی به هیچ نتیجه ای نرسیده باشید به شما توصیه می شود که از بدترین راه حل یعنی طلاق استفاده کنید.

در مورد نداشتن دیدگاه کارتونی باید در نظر داشته باشید زندگی مشترک آن چیزی نیست که به شما در فیلم ها و سریال ها و کارتون ها نشان می دهند. شما کودک نیستید و حالا وارد یک زندگی واقعی با هزاران هزار ویژگی پیچیده شده اید. داشتن ایده آل کار پسندیده ای است ولی دیدن واقعیت کاری منطقی و عقلایی محسوب می شود.

/// شماره های تماس ///

مرتبا به آقا پسر ها و دختر خانم ها تذکر می دهیم. فکر نکنید از فردای ازدواج همه چیز گل و بلبل می شود. این طور نیست از فردای ازدواج شما به عنوان یک سلول محرک اجتماعی وارد صحنه می شوید. وظایفی دارید و باید تلاش کنید و مشکلاتی نیز هست که از شما سلولی قوی تر می سازد که با عبور از آن ها مانندی آهنی آب دیده می شوید که میتوانید نسل بعدی خود را به درستی تربیت کنید و سبب شکوفایی استعداد های خود و دیگران شوید.

آزادی های دروغین در اثرات طلاق

بعضی از افراد این طور می اندیشند که طلاق عامل ایجاد آزادی است و آزادی تازه به دست آمده. دگرگونی امور روزمره شما را از این رو به آن رو می کند. بله درست است که در ظاهر ممکن است ازدواج بعضی از ازادی های شما را سلب کند ولی باید یاد بگیریم که انجام هر کاری قواعد خاص خود را دارد نمی شود رانندگی کرد. قوانین راهنمایی و رانندگی را اجرا نکرد و انتظار داشت به سلامت به مقصد رسید.

شاید شما بپرسید اصلا چه نیازی به ازدواج است باید خدمت شما عرض کنم اصلا چه نیازی به ماشین سواری است پیاده از تهران می رویم شمال!!! بله این گونه نیز می شود زندگی کرد ولی در کدام حالت سرعت بیشتر و آرامش و راحتی بیشتری دارید!!! ازدواج به رشد شخصیت شما سرعت می بخشد به زندگی شما هدف می دهد و مانندی ماشین به شما کمک می کند پیچ و خم های زندگی را طی کنید.

فرزندم را خودم بزرگ میکنم؛ ناشی از اثرات طلاق

متاسفانه بعضی از زوج ها می فرمایند یکی از اثرات طلاق این است  که بچه را آن طور که خودم صلاح بدانم بزرگ میکنم. در جواب این دوستان عزیز باید بگوییم شما با همین یک جمله نشان دادی نه تنها صلاحیت بزرگ کردن بچه را ندارید بلکه با این خودخواهی برای تربیت بچه بسیار مضر می باشید. اولا فرزند شما به پدر و مادر هر دو نیاز دارد و ثانیا چه کسی تضمین کرده روش شما برای تربیت بچه تنها و بهترین روش حال حاضر دنیاست! لطفا خودخواه نباشیم و بگذاریم فرزندمان از بودن در کنار پدر و مادر لذت ببرد.

اثرات طلاق

با واقعیت های اثرات طلاق آشنا شویم

در واقعیت طلاق این است که بیشتر افراد پس از آن احساس رنج و عذابی فراوان می کنند که به صورت آشفتگی، احساس تنهایی، فقدان هویت، اضطراب، احساس شکست، افسردگی، آزردگی و یا احساس گناه نمایان می شود.

چگونه با اثرات طلاق آن روبرو شویم

حال اگر به هر دلیل و با بررسی ها و تلاش های فراوان باز هم نتوانستید ادامه دهید و مجبور به طلاق شدید باید بتوانید فضای روحی خود را مدیریت کنید تا بتوانید دوباره به زندگی خود ادامه دهید و آینده روشنی را برای خود بسازید.

اصلا نگران صمیمیت از دست رفته با همسر پیشین نباشید!

فکر کردن به این موضوع می تواند بسیار آزار دهنده باشد و روح و روان شما را ضعیف کند هر چند در بعضی موارد منکر این موضوع نیستیم ولی باید توجه داشته باشید که شما تمام تلاش خود را انجام دادید. ادامه روند گذشته بیشتر ضرر بوده است تا سود. با این حال باز هم این تفکر مضداق همیشگی ندارد و خیلی موارد هستند که پس از ازدواج مجدد اتفاقا زندگی بسیار روشن تری داشتند و توانستند با مدیریت بهتر و استفاده درست از تجربیات گذشته جلوی اتفاقات منفی را بگیرند و زندگی زیباتری را برای خود بسازند.

افسردگی در اثر طلاق

البته که افسردگی جز اثرات طلاق می باشد و ممکن است تا چند ماه و حتی یک یا دو سال ناراحتی ایجاد شود ولی در نظر داشته باشید که اولا نگذارید این زمان بیشتر طول بکشد دوما داشتن این زمان برای شما مفید است. در این مدت سعی کنید نکات مثبت و منفی شخیت خود را پیدا کنید و بیشتر به خود بیاندیشید و نگران چیز دیگری نباشید. سوما به بهبود رابطه خود به خداوند متعال بپردازید. روح خود را قدرت ببخشید تا ازین برهه تاریخ زندگی خود هم انشاالله به سلامت و قوت عبور کنید و آینده ای بسیار زیبا برای خود بسازید.

توصیه نهایی

اولا: به شدت توصیه میکنیم بچه گانه به زندگی خود نگاه نکنید مشکلات بخشی از هر زندگی مشترکی است و اگر کسی به شما گفت مشکلی ندارد دروغ گفته است دوما: اثرات طلاق را به یاد داشته باشید تا به شما کمک کند معقولانه تر نگاه کنید و دچار احساسات نشوید سوما: یاد خدا را در روزهای خوش و نا خوش زندگی از یاد نبرید با او انس بگیرید ارامش خود را از او بخواهید و بدون از اضطراب و احساسات برای زندگی خود تصمیم بگیرد برای شما زندگی سراسر عقلانیت و هوشمندی برای مدیریت مشکلات زیر سایه خداوند متعال آرزومندیم شما برای راهنمایی برای تصمیم درست برای طلاق می توانید به صورت تلفنی و یا حضوری با مشاوران مرکز مشاوره رهیاب ارتباط برقرار کنید. برای ارتباط تلفنی کافیست از طریق زیر عمل کنید.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «اثرات طلاق - مشاوره طلاق» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها:
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: