مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(18 رای)

یکی دیگر از اختلالات جنسی اختلال درد نزدیکی هنگام آمیزش جنسی است. که تجربه درد مستمر یا متناوب حین رابطه جنسی می باشد و به شکل مقاربت دردناک یا دیسپارونی و واژینیسموس تشخیص داده می شود. درد نزدیکی یا مقاربت هم در مردان و هم در زنان دیده می شود و درد اندام تناسلی قبل از رابطه، حین رابطه یا بعد از رابطه جنسی می باشد. این درد بصورت مستمر یا به تناوب ایجاد می گردد و باعث ناراحتی فرد می شود.

واژینیسموس یا انقباض عضلات مجرای تناسلی تنها در زنان دیده می شود و انقباضهای غیر ارادی مستمر عضلات مهبل می باشد که مانع از برقراری رابطه جنسی می شود. همچنین در صورت برقراری رابطه جنسی، درد بسیار زیادی برای زن ایجاد می شود.

عملکرد جنسی,مشاوره جنسی,عملکرد جنسی,مشاوره تلفنی جنسی,مشاوره جنسی تلفنی,مشاوره خانواده,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره خانواده تلفنی, اختلال جنسی,اختلالات جنسی,مشاوره اختلال جنسی,مشاوره اختلالات جنسی,مشاوره اختلالات جنسی تلفنی,درد نزدیکی,اختلال درد نزدیکی,اختلالات درد مقاربت,اختلال درد مقاربت,اختلالات درد حین مقاربت,اختلال درد حین مقاربت برای آشنایی و فهم بهتر اختلالات درد نزدیکی (مقاربت) پیشنهاد می شود مطالب زیر را که پیش زمینه این پست است مطالعه نمایید:

  1. دانستنی های جنسی
  2. مراحل عمل جنسی مردان و زنان
  3. عوامل مؤثر بر عملکرد جنسی
  4. اختلالات جنسی
  5. اختلالات ارگاسم یا اوج لذت جنسی

اختلالات درد نزدیکی مردان

مقاربت دردناک در مردان شیوع بسیار ناچیزی دارد و علل آن نیز بیشتر پزشکی است. عفونت سر آلت تناسلی یا بالانایتیس، عفونت مجرای ادراری، عفونت کیسه های منی و پروستات، عفونت مجاری اسپرم بر یا اپیدیدیم و واریکوسل یا اتساع وریدهای بیضه می توانند علت درد نزدیکی در مردان باشند.

یکی دیگر از علل درد نزدیکی در مردان بیماری پیرونی است. طی این بیماری به دلیل ایجاد پلاکهای فیبروزه در داخل سینوسهای غاری، آلت تناسلی به یک سمت منحرف می گردد و این امر ممکن است هنگام مقاربت ایجاد درد و ناراحتی در آلت تناسلی بکند. مردانی که مبتلا به درد نزدیکی هستند لازم است حتماً تحت معاینه و بررسی دقیق پزشکی قرار گیرند تا علت درد مشخص و درمان مناسب صورت گیرد.

میتوان گفت تمام بیماریهای ذکر شده قابل درمان هستند و فرد بعد از درمان بدون هرگونه مشکلی می تواند رابطه جنسی بدون درد را تجربه نماید. درمان در آقایان بسته به علت از درمان دارویی تا جراحی می تواند متفاوت باشد.

حتماً بخوانید: اختلالات ارگاسم مردان

در صورتی که در هنگام نزدیکی با همسر خود احساس درد می کنید، برای تشخیص امکان وجود اختلال درد نزدیکی بهتر است که به متخصصان مشاوره جنسی مراجعه نمایید. مرکز مشاوره رهیاب آماده ارائه انواع مشاوره خانواده و مشاوره جنسی به هموطنان می باشد. شما می توانید به صورت حضوری و یا از طریق تلفنی با مشاوران و متخصصان ما ارتباط برقرار کنید. کافیست برای مشاوره تلفنی جنسی و یا مشاوره حضوری از طریق زیر با ما تماس بگیرید:

/// شماره های تماس ///

اختلالات درد نزدیکی زنان

علل درد نزدیکی

بیماری مقاربت دردناک یا دیسپارونی در زنان شیوع بیشتری دارد و زنان بیشتری در مقایسه با مردان این مشکل را تجربه می کنند. علل درد نزدیکی متفاوت می باشد. درد نزدیکی می تواند هم دارای علل ارگانیک و پزشکی باشد و هم علل روانشناختی. همچنین شدت و سطح دردی که افراد تجربه می کنند نیز متفاوت است. گاهی اوقات درد سطحی است و گاهی اوقات عمیق. همچنین برخی زنان در بعضی از موقعیتها درد دارند و در برخی دیگر از موقعیتها هیچ دردی احساس نمی کنند. همچنین پوزیشنها یا موقعیتهای خاصی باعث درد می تواند بشود و در خارج از آنها هیچ دردی وجود نداشته باشد. شما می توانید با انجام مشاوره زنان اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

علل فیزیکی درد نزدیکی

در افرادی که با شکایت درد نزدیکی مراجعه می کنند ضروری است که ابتدا مشکلات پزشکی و ارگانیک بررسی شود. گاهی اوقات به دلیل تنگی دهانه مجرای تناسلی درد نزدیکی ایجاد می شود. گاهی اوقات التهاب یا عفونت در اندام تناسلی خارجی یا مجرای تناسلی باعث مقاربت دردناک می شود. در افراد مسن و کسانی که یائسه شده اند آتروفی مجرا باعث خشکی شدید شده و می تواند باعث درد نزدیکی شود. همچنین زنانی که فرزند خود را شیر می دهند نیز بواسطه تغییرات هورمونی این دوره می توانند هنگام مقاربت به علت خشکی مخاط واژن درد را تجربه کنند.

علل خارجی درد نزدیکی

عفونتهای ناشی از قارچها مثل کاندیدا و عفونتهای ناشی از ویروسها مثل هرپس تیپ ۱ یا ۲ و یا ویروس پاپیلومای انسانی و نیز عفونتهای ناشی از کلامیدیا می توانند باعث واکنش التهابی در دستگاه تناسلی خارجی یا مجرای تناسلی شوند و هنگام مقاربت درد و سوزش ایجاد کنند. حساسیتهای پوستی و تماس با مواد آلرژن مثل مواد شوینده، کاندوم و حتی حساسیت نسبت به مایع منی شریک جنسی از دیگر علل دیسپارونی می باشد. اگزماهای ناشی از لباس زیر یا نوارهای بهداشتی و حتی بیماری پسوریازیس نیز می توانند باعث دیسپارونی شوند. وستیبولیت یا التهاب غدد وستیبولار داخل ورودی مجرای تناسلی زنان نیز می تواند باعث دیسپارونی شود.

علل ناشی از بارداری در درد نزدیکی

اسکار یا بقایای زخم ناشی از جراحی یا زایمان قبلی نیز می تواند باعث درد شود. بیماری التهابی لگن و حتی بارداری خارج رحمی و یا اندومتریوز یا بافت نابجای رحمی نیز می توانند باعث درد و ناراحتی حین مقاربت شوند.

علل روانی درد نزدیکی

اما غیر از علل پزشکی و جسمانی علل روانی نیز می توانند باعث درد نزدیکی شوند. وقتی زن تمایلی به رابطه جنسی ندارد و یا ارتباط عاطفی مناسبی بین او و همسرش وجود ندارد و یا در رابطه جنسی تحریک لازم صورت نگیرد ترشحات لغزنده ساز در مجرا کم خواهد بود و مقاربت باعث درد و سوزش خواهد شد. ترس از رابطه جنسی، بی میلی نسبت به رابطه جنسی، فقدان برانگیختگی کافی یا آسیب پس از رابطه جنسی می توانند از علل دیگر درد نزدیکی در زنان باشند.

در صورتی که در هنگام نزدیکی با همسر خود احساس درد می کنید، برای تشخیص امکان وجود اختلال درد نزدیکی بهتر است که به متخصصان مشاوره جنسی مراجعه نمایید. مرکز مشاوره رهیاب آماده ارائه انواع مشاوره خانواده و مشاوره جنسی به هموطنان می باشد. شما می توانید به صورت حضوری و یا از طریق تلفنی با مشاوران و متخصصان ما ارتباط برقرار کنید. کافیست برای مشاوره تلفنی جنسی و یا مشاوره حضوری از طریق زیر با ما تماس بگیرید:

/// شماره های تماس ///

درمان درد نزدیکی

درمان درد نزدیکی در مردان

در مردان پس از بررسی علت این اختلال و تشخیص بیماری یا علت پزشکی بوجود آورنده درد، درمان پزشکی متناسب با مشکل صورت می گیرد. گاهی اوقات باید آنتی بیوتیک مصرف شود تا عفونت از بین برود و گاهی از داروهای ضد التهاب می توان برای کاهش التهاب و درد کمک گرفت.

درمان درد نزدیکی در زنان

در زنان نیز که شیوع بیشتری از درد نزدیکی را در مقایسه با مردان دارند قبل از هر اقدامی یک معاینه کامل تناسلی لازم است تا مشخص شود بیماری یا مشکل خاص جسمانی یا پزشکی وجود دارد یا خیر. سپس درمان بر اساس علت بوجود آورنده صورت می گیرد. گاهی لازم است آنتی بیوتیک یا داروهای ضد قارچ مصرف شود تا عفونت از بین برود. گاهی یک ضد التهاب یا یک داروی کورتونی مشکل را حل می کند و گاهی اوقات نیز جراحی لازم است. همچنین در زنانی که یائسه هستند و مبتلا به خشکی مجرا یا آتروفی مجرا هستند می توان از کرمهای استروژن استفاده نمود.

درمان درد با علل روانی

در زنانی که علل پزشکی باعث درد نزدیکی آنها نیست و مشکل ایشان ناشی از علل روانی است لازم است تا با شریک جنسی صحبت شود و رابطه عاطفی بازسازی شود. زن و مرد باید یاد بگیرند تا در رابطه جنسی بعنوان مربی به همدیگر آموزش دهند تا رفتارهای آزارنده و ناخوشایند در رابطه جنسی کاهش یابد و رفتارهای خوشایند طرفین در رابطه افزایش یابد.

توصیه به رعایت اصول رابطه جنسی صحیح نیز ضروری است. مردان در شرایطی که درد نزدیکی وجود دارد، باید یاد بگیرند رفتارهای آرام و بدون تنشی داشته باشند و از تحمیل یا فشار خودداری کنند. عجله برای دخول نداشته باشند و با طمانینه و آرامش مراحل رابطه جنسی را پیش ببرند. هر چقدر پیش نوازش یا معاشقه قبل از رابطه جنسی افزایش یابد و احساس راحتی و آرامش بیشتری در زن ایجاد شود، زن برانگیختگی بیشتری خواهد داشت. در نتیجه عضلات ناحیه تناسلی وی از انبساط بیشتری برخوردار بوده و درد نزدیکی کمتری را تجربه می کند. عملکرد جنسی,مشاوره جنسی,عملکرد جنسی,مشاوره تلفنی جنسی,مشاوره جنسی تلفنی,مشاوره خانواده,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره خانواده تلفنی, اختلال جنسی,اختلالات جنسی,مشاوره اختلال جنسی,مشاوره اختلالات جنسی,مشاوره اختلالات جنسی تلفنی,درد نزدیکی,اختلال درد نزدیکی,اختلالات درد مقاربت,اختلال درد مقاربت,اختلالات درد حین مقاربت,اختلال درد حین مقاربت

برخی از راهکارها برای درمان درد نزدیکی

  • لازم است قبل از برقراری رابطه ابتدا تحریک مناسب با استفاده از تکنیکهای پیش نوازش صورت گیرد. تا ترشحات لغزنده ساز کافی ترشح شده و باعث کاهش درد نزدیکی گردد.
  • همچنین می توان از ژلهای لوبریکانت یا لغزنده ساز نیز استفاده کرد تا خشکی مجرا کمتر شود و درد کاهش یابد یا از بین برود. توصیه به نداشتن رابطه جنسی در مواقعی که تمایل به این رابطه وجود ندارد یا آمادگی لازم برای رابطه وجود ندارد نیز از دیگر راهکارهای درمان است.
  • انجام ورزش کگل یا سایر تمرینات ورزشی نیز می تواند کمک کند تا درد نزدیکی کاهش یابد. استفاده از پوزیشنها و موقعیتهایی که زن کنترل بیشتری روی رابطه دارد نیز می تواند کمک کند تا زن درد کمتری تجربه کند و کمتر اذیت شود.
  • نکته مهمی که در درمان این افراد وجود دارد اطمینان دهی به بیمار در رابطه با این موضوع است که اختلال درد نزدیکی به راحتی درمان شده و افراد می توانند رابطه بدون درد را تجربه کنند. رفع نگرانی بیمار می تواند نقش بسزایی در درمان او داشته باشد.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «اختلالات درد نزدیکی یا مقاربت در مردان و زنان» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: