مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی از سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی از استان تهران:9092305648
تعیین وقت حضوری:021-71049
خرید بسته مشاوره تلفنی تا 60% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(0 رای)

اختلال انگیختگی جنسی زنان چیست؟

اختلال انگیختگی جنسی زنان یکی از اختلالات جنسی زنان است. در این نوع از اختلال جنسی، زنان به برقراری رابطه جنسی تمایل دارند، اما در برقراری رابطه جنسی مشکلاتی دارند.

اختلال انگیختگی جنسی زنان چه مشکلاتی را به وجود می آورد؟

زنانی که دچار اختلال انگیختگی جنسی زنان می شوند، متاسفانه در تحریک شدن برای ادامه رابطه جنسی دچار مشکل می شوند. این اختلال پیش تر به عنوان تمایل پایین در زنان نام گرفته بود، اما این روزها با پیشرفت علم این مشکل را به این صورت مورد بررسی قرار نمی‌دهند. ضعف جنسی اکنون به عنوان سرد مزاجی شناخته می‌شود. و در حال حاضر به عنوان مشکل در زمینه برانگیختگی و اشتیاق و اضطراب در رابطه‌ی جنسی معنا پیدا می‌کند.

اختلال انگیختگی جنسی زنان می تواند نوعی بیزاری و یا عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی ایجاد نماید. این حالت لذت نبردن تمام و کمال در حین برقراری رابطه جنسی تعریف می‌شود. اختلال انگیختگی زنان با کاهش میزان مایع روان کننده که از واژن خانم‌ها ترشح می‌شود و برای ادامه نزدیکی جنسی لازم می‌باشد، همراه است.

مشاوره جنسی,مشاوره زنان,اختلالات جنسی زنان, اختلال انگیختگی جنسی زنان

چه عوامل و شرایطی ممکن است اختلال انگیختگی جنسی زنان را تشدید کند؟

تمایلات جنسی زنان ممکن است بسته به وضعیت زندگی، خستگی اضطراب، حاملگی، شیردهی و سن و سال تغییر یابد. اختلال عملکرد جنسی زنان می‌تواند دلایل فیزیکی یا روانی گوناگونی داشته باشد. عوامل فیزیکی مانند بیماری، عدم تعادل هورمونی، یا واکنش به دارو و عوامل روانی همچون سابقه سوء استفاده و آزار جنسی، فرهنگ و مذهب، ممکن است تاثیرگذار باشند. و نگرش زنان نسبت به تمایلات جنسی شان و اعتقادات و باورها در مورد روابط جنسی را تحت تأثیر قرار دهند. و بدین ترتیب مشکلات جنسی متعددی را برای زن و مرد به وجود آورند.

عوامل روانی و هورمونی موثر بر اختلال انگیختگی جنسی زنان

عوامل روانی متعددی موجب بروز مشکلات انگیختگی جنسی زنان می‌شود. که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از مشکلات هیجانی مانند اضطراب درمان نشده، افسردگی و استرس. در واقع افسرگی هم علت شایع بروز اختلال انگیختگی است؛ و هم از پیامدهای آن است. یعنی ممکن است فرد به علت ناتوانی در روابط با شوهرش در خود احساس بی‌کفایتی کرده و دچار افسرگی شود.

برخی از تغیرارت هورمونی نیز می‌تواند باعث کاهش انگیختگی جنسی شوند. کم شدن استروژن در زمان انتقال به مرحله یائسگی ممکن است منجر به تغییراتی در بافت دستگاه تناسلی زنانه و پاسخ‌های جنسی شود. بعضی از دارو ها نیز دارای عوارضی هستند که ممکن است باعث کاهش انگیختگی جنسی و بروز اختلال در روند فعالیت جنسی شوند.

تاثیر اختلال انگیختگی جنسی زنان بر کیفیت زندگی

جلسات مشاوره جنسی نشان می‌دهد که وجود اختلال انگیختگی جنسی در خانمها بر کیفیت زندگی زوج ها تاثیرات بسیار بدی می‌تواند داشته باشد. بررسی‌ها نشان می‌دهد در صورتی‌که این اختلال‌ها کنترل و درمان نشوند، در بسیاری از موارد به طلاق و جدا شدن می‌انجامند. اختلالات جنسی در خانم ها مثل مردان شایع می‌باشند. ولی این اختلالات در بیشتر جوامع در زنان کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند. حتی شرکت‌های دارویی نیز برای درمان اختلالات جنسی در مردان بیشتر توجه می‌کنند. فعالیت جنسی یکی از کارکرد های مهم است که به دوام زندگی زناشویی تاثیرات فراوانی دارد. و باعث افزایش صمیمیت زوج‌ها میشود. و زندگی مشترک را از ثابت و خشک بودن در می‌آورد. و به آن رنگ می بخشد.

خانم‌ها باید بدانند امروزه با پیشرفت علم روانشناسی و روان پزشکی بسیاری از اختلالات جنسی آنها قابل درمان است. بنابرین بسیاری از مشکلات جنسی در خانمها به راحتی قابل درمان هستند؛ درمان‌هایی که غالباً دائمی هستند و از بروز دوباره‌ی اختلالات جنسی جلوگیری می‌کنند.

اما سوالی که مطرح می‌شود این است که راه درمان چیست؟ برای درمان اختلال انگیختگی جنسی زنان باید چه کار کرد؟ راه حل خیلی ساده است. شما می‌توانید با مرکز مشاوره روانشناسی صدای رهیاب تماس بگیرید. و از همین امروز با کمترین نگرانی، درمان مشکلات جنسی را آغاز کنید.


برای آگاهی از خدمات مشاوره جنسی تلفنی صدای رهیاب اینجا کلیک کنید.


جهت استفاده از خدمات مشاوره جنسی تلفنی صدای رهیاب باید چه کار کنم؟

هموطنان عزیز می توانند در ساعات مختلف شبانه روز، حتی در روزهای تعطیل با ما در تماس باشند. جهت تماس با مرکز مشاوره خانواده تلفنی صدای رهیاب تنها کافی است شماره ۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶ را بدون پیش شماره  و تنها از طریق تلفن ثابت شماره گیری کنید. و از مشاوره مشاوران زبده مرکز مشاوره خانواده تلفنی صدای رهیاب استفاده نمایید.


خدمات کلان مشاوره تلفنی صدای رهیاب در زمینه مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره طلاق تلفنی

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره ازدواج تلفنی

مشاوره زناشویی تلفنی

مشاوره جنسی تلفنی

مشاوره خیانت تلفنی

مشاوره زندگی مشترک نلفنی

مشاوره زنان تلفنی

مشاوره بارداری تلفنی

مشاوره جوان تلفنی

مشاوره نوجوان تلفنی

مشاوره کودک تلفنی

مشاوره نوزاد تلفنی


مشاوره جنسی,مشاوره زنان,اختلالات جنسی زنان, اختلال انگیختگی جنسی زنان  برای مشاوره خانواده می توانید تلفنی با مشاوران مشاوره تلفنی صدای رهیاب در تماس باشید:

هم چنین می‌توانید با عضویت در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام صدای رهیاب، به صورت روزانه اطلاعات مفید و کاربردی روانشناسی و خانواده را دریافت کنید.

مشاوره جنسی,مشاوره زنان,اختلالات جنسی زنان, اختلال انگیختگی جنسی زنان  شبکه های اجتماعی مرکز مشاوره صدای رهیاب: کانال تلگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیابصفحه اینستاگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب

گردآوری و تنظیم: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «اختلال انگیختگی جنسی زنان - مشاوره جنسی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

لطفا در صورت شنیدن بوق اشغال از بسته تخفیفی با امکان تماس 30 خط همزمان استفاده نمایید.
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها:
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی