مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی استان تهران:9092305648
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(17 رای)

کریستف کلمب درون خود را بیابید

نزدیک به چهار قرن پیش، ویلیام شکسپیر نوشت « کل جهان صحنه نمایش است » و در زمانه حاضر گفته می شود برای درخشیدن براین صحنه نمایش چاره ای جز، اکتشاف استعدادها نخواهیم داشت. کشف استعدادهای درونی (Talent discovering) را می توان به نوعی ماجراجویی دانست. در واقع می شود این گونه تبیین کرد، که همیشه هم برای سیر و سیاحت و اکتشاف نیاز به خارج شدن از شهر و دیار نیست. گاهی وقت ها همین که کفش های مان را به مقصد دست یابی به لایه های ناشناخته درون مان به پا کنیم و راهی سفر درون شویم، به نوعی ماجرا جو و جهانگرد درون به حساب می آییم.

درک اشتباه از استعداد

در فرهنگ ما اغلب افراد را به دو گروه با استعداد و بی استعداد تقسیم می کنند. در واقع با سیستم استعداد یابی رایج با استعداد ها همان دکتر، مهندس ها یا نوابغی هستند که مدال می گیرند، به المپیادها راه پیدا می کنند و کرسی های مهم جامعه را از آن خود می کنند. بی استعدادها هم می شوند مردم عادی که به ناچار در وضعیت قربانی قرار داده می شوند و برای با استعداد کف می زنند و حسرت می خورند.

مطالعات علمی استعداد یابی

با این همه خبر خوب این که، نتیجه مطالعات بسیاری نشان می دهد، بی استعداد وجود ندارد. همه مردم استعداد دارند. در حقیقت در دسته نوابغ قرار گرفتن و چشیدن طعم خوشبختی به بخت و اقبال و ژن خوب ارتباطی ندارد. اکتشاف استعدادها و پس از آن تعهد و استمرار برای عملیاتی کردن یک موهبت درونی همان کلید طلایی موفقیت است. محققان استعداد یابی معتقدند، یک نوع هوش در گونه انسان وجود ندارد و تقریبا تمام افراد، ابزاری برای منحصر به فرد شدن در درون خود دارند. اما اغلب این تجهیزات در پستو و صندوقخانه های درون رها شده اند و خاک می خورند. تنها با یافتن این ابزار است که می توان ملال و افسردگی هایی که محصول نارضایتی های شغلی و تحصیلی است را از میان برد.

استعداد یابی صحیح رمز موفقیت

بنابراین اگر شما هم از آن افرادی هستید که هنوز به رضایت شغلی دست پیدا نکرده اید، یا در جستجوی حرفه و رشته مورد علاقه تان می گردید اما به بن بست رسیده اید، بهتر است ابتدا کریستف کلمب دنیای درون تان را پیدا کنید. در حقیقت شبیه به کلمب که ایده ماجراجویی خود را با یافتن سرمایه گذار مناسب اجرایی کرد و تسلیم موانع نشد، به کمک یک مشاور حرفه ای استعداد یابی، معادن طلا و نقره و کشتزارهای درون تان را فتح کنید.

استعداد یابی رمز موفقیت

روش های استعداد یابی

آزمون گرها یا مشاوران استعداد یابی با کمک مانند آزمون استعداد یابی اوکانر یا روش هایی که بر پایه مشاهده رفتار در مدارس یا پیش دبستانی ها طراحی شده اند، به بررسی هوش های چندگانه مانند: هوش مکانی، استعداد منطقی و ریاضی، هوش درون فردی، استعداد کلامی، استعداد خواندن سریع، کار با انگشتان، استدلال و تحلیل، کار با اعداد و تجسم فضایی یا درک ساختار ها می پردازند. از ابزارهای سنجش هوش متداول در مراکز مشاوره می توان به آزمون رغبت سنج شغلی استرانگ، تست هوش گاردنر، تست سنجش استعداد، تست هوش ریون، تست شخصیت شناسی مایرز بریگز، تست استعداد یابی و شخصیت شناسی تداعی واژه مایکل دانیلز و آزمون خلاقیت اشاره کرد.

استعداد یابی کافی نیست

با این حال فراموش نکنید، استعداد یابی پایان راه نیست. برای رسیدن به احساس خوشبختی و درخشیدن در صحنه جهان پر هیاهو علاوه بر اکتشاف نیاز به تمرین و تعهد نیز هست. مثلث تعهد، تمرین و استعداد یابی، راه موفقیت را برای تان هموار می کند. این راه برای کسانی هموار می شود که از درخت آناناس انتظار رویش نارنج ندارند، و به زور و اجبار نمی خواهند به کرگدن ها پرواز را بیاموزند.

نویسنده: مریم بهریان

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «استعداد یابی رمز موفقیت» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: