خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(1 رای)

از این دست جمله ها، زیاد شنیده ایم : " انسان های موفق ، تلویزیون های بزرگ ندارند ، کتابخانه های بزرگ دارند ، انسان های موفق .... " کمتر کسی است که به رویایی به نام موفقیت و بهترین شدن در زندگی شخصی اش فکر نکند. یکی از پرسش هایی که همواره ذهن استعداد یاب ها و مشاوران را در گیر می کند این است : " آیا می شود فردی با عملکرد اجرایی متوسط را به نهایت موفقیت حرفه ای اش نزدیک کرد ؟ استعدادها ساختنی هستند یا ما از همان ابتدا با ویژگی خاصی از شکوفا شدن متولد می شویم ؟ استعداد یابی سازمانی چه نقشی در شکوفایی استعدادهای فردی دارد؟

استعدایابی,استعداد یابی,مشاوره استعدادیابی,مشاوره استعداد یابی,مشاوره تخصصی استعدادیابی,مشاوره تخصصی استعداد یابی,استعدادیابی مدارس,استعداد یابی مدارس,مشاوره استعدادیابی مدارس,مشاوره استعداد یابی مدارس,استعدادیابی مدرسه,استعداد یابی مدرسه,مشاوره استعدادیابی مدرسه,مشاوره استعداد یابی مدرسه,استعدادیابی شغلی,استعداد یابی شغلی,مشاوره استعدادیابی شغلی,مشاوره استعداد یابی شغلی,استعدادیابی سازمانی,استعداد یابی سازمانی


پیشنهاد می کنیم بخوانید: استعدادیابی در مشاغل و ارتباطات اجتماعی


نقش استعدادیابی سازمانی در شکوفایی استعدادها

حقیقت این است که در هر مرحله سنی و رشدی که باشیم ، امکان تولد و توسعه استعدادها وجود دارد. حتی در سازمان ها و حوزه های کاری با استعداد یابی سازمانی ، آموزش صحیح و کوچینگ می توان ، استعدادهای کارمندان را توسعه بخشیده و آن ها را به سوی موفقیت بیشتر سوق داد. از این رو در بسیاری از سازمان ها از مشاوران متخصص در حوزه استعداد یابی سازمانی دعوت می شود تا علاوه بر کشف لایه های توانمندی ناشناخته یا کمرنگ ذهن کارمندان ، با حمایت و تشویق به آن ها کمک کنند تا علاوه بر حل مسئله در حوزه های کاری ، به خلق دستاوردهای بیشتری نیز دست پیدا کنند .

استعداد یابی سازمانی راهی برای افزایش خلاقیت حرفه ای

واقعیت این است که افراد با توانمندی ها و ظرفیت های منحصر به فردی برای انجام دادن یک مهارت متولد می شوند . در صورتی که این بذرها اگر در خاک و بستر مناسب قرار بگیرند رشد می کنند و محصول شگفت انگیزی را به بار خواهند داد . هدف از استعداد یابی سازمانی و به دنبال آن کوچینگ و پرورش استعدادها ، کمال گرایی و رسیدن به ایده آل های یک سازمان نیست .

یک مشاور حوزه استعداد یابی سازمانی یا مربی برای رسیدن به تعالی و رساندن فرد به آنجایی که باید باشد تلاش می کند، خلاقیت و نو آوری در حرفه ، افراد را به سمت تعالی سوق می دهد. این مسئله ای است که بسیاری از سازمان ها به آن بی توجه هستند. به طوریکه در سال ، مبالغ هنگفتی برای رسیدن به کمال مطلوب و یکپارچه شدن کارمندان صرف می کنند اما نسبت به تعالی و کمک به رشد و نو آوری آنها بی تفاوت هستند .

استعدایابی,استعداد یابی,مشاوره استعدادیابی,مشاوره استعداد یابی,مشاوره تخصصی استعدادیابی,مشاوره تخصصی استعداد یابی,استعدادیابی مدارس,استعداد یابی مدارس,مشاوره استعدادیابی مدارس,مشاوره استعداد یابی مدارس,استعدادیابی مدرسه,استعداد یابی مدرسه,مشاوره استعدادیابی مدرسه,مشاوره استعداد یابی مدرسه,استعدادیابی شغلی,استعداد یابی شغلی,مشاوره استعدادیابی شغلی,مشاوره استعداد یابی شغلی,استعدادیابی سازمانی,استعداد یابی سازمانی


پیشنهاد می کنیم بخوانید: استعداد یابی رمز موفقیت


افزایش بازدهی سازمانی

مربی های استعداد یابی سازمانی ، نیازهای شرکت و سازمان را با مهارت ها و استعدادهای درونی کارکنان هماهنگ می کنند . در روابطی حمایت محور با انگیزه بخشی به کارمندان ، دستاوردها و نقاط مثبت را برای هر یک از افراد ارزیابی کرده و در صورت نیاز آنها را به سوی تغییر وظیفه اجرایی متناسب با اهداف و چشم اندازهای سازمان تشویق می کنند . همچنین برای ارتقا و افزایش بازدهی و دستاوردهای سازمان ، تکرار آموخته ها و دانشی که خارج از علایق و استعدادهای کارکنان است ، جای خود را به آموزه های جدید و متناسب با ارزش یابی های شخصیتی و ویژگی های منحصر به فرد کارکنان می دهد .

تحقیقات نشان می دهد برای بهره بری بیشتر از پروژه های استعداد یابی سازمانی ، بهتر است آموزش به صورت موازی در کنار خدمت انجام گرفته و همزمان ارزیابی های منظم نیز انجام بگیرد . ارزشیابی های مستمر در کنار آموزش و برنامه های استعداد یابی سازمانی سه عامل مهم در افزایش بازدهی سازمانی خواهد بود .

نویسنده: مریم بهریان ، دانشجوی دکتری روان شناسی

خدمات مرکز مشاوره رهیاب در زمینه استعدادیابی سازمانی

مرکز مشاوره روانشناسی و روان درمانی رهیاب با به کارگیری از افراد متخصص در استعداد یابی سازمانی آماده کمک به شرکت و اداره شما برای استعداد یابی سازمانی است. بدین ترتیب شما می توانید در زمینه شکوفا سازی استعدادهای کارکنان و کارمندان خود زمینه افزایش خلاقیت و بهره وری را ایجاد نمایید. برای ارتباط با مرکز مشاوره رهیاب کافیست با شماره های زیر با ما تماس برقرار کنید.

گردآوری و تنظیم: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «استعداد یابی سازمانی راهی به سوی موفقیت دو سویه» می توانید با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد

پاسخگویی از ساعت 8 صبح الی 8 شب حتی ایام تعطیل

به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال لطفا مجددا تلاش فرمایید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA2