مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(9 رای)

اشتراکات بین دختر و پسر برای داشتن ازدواج موفق

می دانید که ازدواج تنها مساله بحث برانگیزی است که تاثیر آن مادام العمر در زندگی هر فردی وجود دارد. در همه ادیان دنیا این پیمان مقدس است و هر فرهنگی برای آن آداب و رسوم خاصی دارد. اما یکی از اصولی ترین و مهم ترین پایه های هر ازدواج وجود اشتراکات بین دختر و پسر برای داشتن ازدواج موفق می باشد.

اشتراکات بین دختر و پسر برای داشتن ازدواج موفق

ازجمله اشتراکات بین دختر و پسر برای داشتن ازدواج موفق می توان به این موارد اشاره کرد:

  • ایمان و تناسب فرهنگی
  • تناسب اخلاقی
  • تناسب اقتصادی و تمکن مالی
  • تناسب اجتماعی
  • تناسب شرایط روحی وروانی
  • تناسب سنی
  • تناسب تحصیلی

که در ادامه به جزئیات بیشتری در این باره خواهیم پرداخت.

ایمان

در جوامع اسلامی و فرهنگ ما یکی از مهم ترین مسائلی که در هر دختر و پسری باید جستجو کرد ایمان و اعتقادات مذهبی است. ایمان اولین جز اولین اشتراکات دختر و پسر برای داشتن ازدواج موفق است.این مورد بسیار مهم باید در هر دو زوج وجود داشته باشد. در غیر اینصورت زندگی آنها مدام پر از کشمکش و جنجال خواهد بود. به عقیده شما شخص بی ایمان می تواند در آینده مورد مناسبی برای ازدواج باشد؟ میدانید که انسانیت و ایمان رابطه مستقیمی دارند. علاوه بر این داشتن ایمان زمینه ای برای طی کردن مسیر موفقیت در زندگی خانوادگی و اجتماعی خواهد بود.

اخلاق

دومین اشتراکات بین دختر و پسر برای داشتن ازدواج موفق، اخلاق انسانی است. دختر و پسر باید از جهت اخلاقی با هم تناسب داشته باشند. بعضی از علایق را می توان به خاطر عشق به همسر کنار گذاشت. اما مسائل مهم زندگی و نحوه برخورد با آن را هرگز نمی توان انکار کرد. چه پسر و چه دختر با وجود داشتن مشکل اخلاقی بدون شک زندگی پر از دعوا و پر مشاجره ای را تجربه خواهند کرد. به همین دلیل است که قبل از ازدواج، زوجین باید در این رابطه بیشتر صحبت کنند. اینکه چه خصوصیات اخلاقی دارند و خصوصیات خوب و بد خود را کامل و صادقانه بگویند تا همسر آینده آنها بتوانند با بررسی این اخلاقیات انتخاب بهتری را داشته باشد.

  تناسب اقتصادی و تمکن مالی

موقعیت اقتصادی و تمکن مالی از جمله  اشتراکات بین دختر و پسر برای داشتن ازدواج موفق است. هم پسرو هم دختر باید از جهت مالی با یکدیگر تناسب داشته باشند. اگر میان آنها تفاوت های اقتصادی وجود داشته باشد نمی توان انتظار یک زندگی آرام و سالم را داشت. چون سر هر فرصتی دختر و پسر اموال و ثروت خود را به رخ دیگری می کشد. البته بهتر است وضع مالی مرد بهتر از زن باشد و آن هم به این دلیل که بتواند از پس مخارج زندگی بر بیاید و به خانواده اش سختی ندهد. خانواده های دو طرف بهتر است از بحاظ اقتصادی با هم تناسب داشته باشند. بالا بودن سطح طبقاتی یک خانواده ممکن است در آینده زندگی زوجین را با مشکلات زیادی روبروکند.

تناسب اجتماعی

دیگر اشتراکات بین دختر و پسر برای داشتن ازدواج موفق، داشتن تناسب اجتماعی است. هم دختر و هم پسر باید به لحاظ اجتماعی در یک سطح باشند تا حرف یکدیگر را بهتر بفمهند. اگر موقعیت اجتماعی پسر بهتر از دختر باشد در این صورت بهتر است  اما نه آنقدر زیاد که به زندگی آنها لطمه بزند. تناسب اجتماعی دختر و پسر و خانواده آنها بسیار مهم است. حتی الامقدور برای راحتی اعصاب با کسی ازدواج کنید که به لحاظ اجتماعی هم شان شما باشند.

اشتراکات بین دختر و پسر برای داشتن ازدواج موفق

تناسب روحی و روانی

از جمله مهم ترین اشتراکات بین دختر و پسر برای داشتن ازدواج موفق بحث روحی و روانی آن هاست. این مورد مهم در زندگی نقش بسیار مهمی دارد که حتما باید قبل از ازدواج به آن رسیدگی کرد. اگر پسر یا دختری در ازدواج مشکل روانی و روحی داشته باشیند باید آن را با همسرشان درمیان بگذارند. درست است که عده ای شهامت این کار را ندارند. اما بهتر از شکست در ازدواج است. در آن صورت هیچ مشاوره ای نمی تواند به شما کمک کند چون همسرتان از این موضوع بی خبر بوده است. افسردگی و بی انگیزگی و شکست های عشقی قیل از ازدواج تاثیر بسیار بسیار زیادی در زندگی مشترک آنها خواهد گذاشت.

نکته

از خانواده ها نیز درخواست می کنیم اگر در فرزند خود علائمی از این موارد را مشاهده کردید با خود نگویید با ازدواج حالش بهتر می شود. سریعا به یک مشاوره و متخصص روانشناس مراجعه کنید و قبل از اینکه باعث بدبختی و طلاق فرزندتان شوید آن ها را درمان کنید.

تناسب سنی

تناسب سنی نیز از جمله اشتراکات بین دختر و پسر برای داشتن ازدواج موفق است. بدون شک دختر و پسر باید به لحاظ سنی با یکدیگر تناسب داشته باشند. در فرهنگ ما معمولا مرد از بزرگتر است. این اختلاف باید حداقل 5 سال باشد و از 7 سال تجاوز نکند. البته چه بسا دخترانی که با پسران کوچکتر تر از خود ازدواج کرده اند و ازدواج موفقی هم داشته اند. اما بیشتر این ازدواج ها به بن بست رسیده است. این مساله مهم را مد نظر قرار دهید.

تناسب تحصیلی

تناسب تحصیلی نیز بسیار مهم است. نقش تحصیلات در ازدواج بر هیچکس پوشیده نیست. متاسفانه افرادیکه سطح تحصیلات پایین تری نسبت به همسر خود دارند همواره به مشکل بر می خورند و به نوعی تحقیر می شوند. جملاتی مانند تو چه می دانی ؟ یا وقتی نمی دانی حرف نزن؟ چرا هیچ حرفی نمی فهمی؟ از جملات رایجی است که در این نوع ازدواج ها بسیار مشاهده می کنیم. بهتر است زوجین عزیز در این مورد تامل بیشتری داشته باشند تا در آینده اذیت نشوند.

تناسب چهره

تناسب چهره نیز از جمله اشتراکات بین دختر و پسر برای داشتن ازدواج موفق است. دختران و پسران عزیز توجه داشته باشند بعد از اشتراکاتی که در بالا گفته شد با هم تناسب چهره نیز داشته باشند. اگر پسری یبه لحاظ چهره از دختر خیلی سرتر باشد و با بالعکس واقعا نمی توان انتظاریک زندگی خوب را ار آنها داشت.پس باید به لحاظ خصوصیات ظاهری نیز این دو با هم هماهنگی لازم را داشته باشند تا یک طرف تحقیر نشود و با احساس ضعف نکند.

گردآوری: معصومه راهی

خدمات مشاوره ازدواج مرکز روانشناسی رهیاب

مرکز مشاوره روانشناسی رهیاب با ارائه مشاوره خانواده و مشاوره روانشناسی آماده ارائه مشاوره ازدواج به هموطنان عزیز می باشد. شما می توانید هم به صورت تلفنی و هم حضوری از مشاوره مشاوران ازدواج مرکز استفاده کنید. هموطنان عزیز می توانند از سراسر کشور با استفاده از خط ثابت با مرکز تماس بگیرند و از مشاوره ازدواج تلفنی بهره مند شوند. همچنین عزیزان ساکن تهران می توانند هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضوری با مراجعه به مرکز مشاوره رهیاب از خدمات مشاوره ازدواج از جمله اشتراکات بین دختر و پسر برای داشتن ازدواج موفق  استفاده نمایند. کافیست از طریق زیر با ما تماس حاصل نمایید. همچنین مرکز مشاوره رهیاب در زمینه های زیر آماده ارائه مشاوره خانواده می باشد.

خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده صدای رهیاب

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «اشتراکات بین دختر و پسر برای داشتن ازدواج موفق چیست؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: