مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی از استان تهران:9092305648
تعیین وقت حضوری:021-71049
تماس اضطراری:021-22916114
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(5 رای)

برای یک زندگی زناشویی باید اصول زندگی زناشویی کارآمد را بیاموزیم. زندگی مشترک زناشویی نیز مانند بسیاری از مناسبات اجتماعی نیازمند یادگیری است. مخصوصاً که در این روابط سرنوشت اعضای یک خانواده به صورت بسیار تنگاتنگ و مؤثری به هم وابسته است. در صورتی که این اصول را رعایت نکنیم نمی توانیم انتظار زندگی کارآمدی داشته باشیم. در ادامه به اصول زندگی زناشویی کارآمد می پردازیم.


سه اصل اول اصول زندگی زناشویی کارآمد را می توانید از اینجا بخوانید.


اصل چهارم: بگذارید همسرتان روی شما نفوذ داشته باشد.

روشن است که در ساخت یا ویرانی زندگی مشترک، هر دو نفر نقش دارند. بنابراین روی مردان انگشت نگذاریم. نکته اصلی سرزنش کردن، شرمنده ساختن یا گناهکار دانستن مردان نیست. بدون تردید زنان نیز باید با شوهران خود با احترام و ارزش گذاری رفتار کنند. اما داده ها نشان می دهد که اکثریت زیادی از زنان حتی در ازدواج های بی ثبات خودشان این گونه رفتار می کنند. این امر به این معنا نیست که آنها خشمگین نمی شوند و حتی به همسرشان اهانت نمی کنند. این فقط نشان می دهد که آنها به همسران شان اجازه می دهند که با ابراز نظریات خود در تصمیم گیری های آنان تاثیر بگذارند و احساس اهمیت کنند. اما اغلب اوقات، مردان این لطف را جبران نمی کنند.

اگر در زمینه نفوذ پذیری از همسرتان مشکل دارید، یکی از بهترین اقدامات شناخت مشکل و صحبت درباره آن با همسرتان است. هیچ کس نمی تواند یک شبه عادت های قدیم را تغییر دهد. اما اگر بتوانید مسئولیت بخشی از مسائل زناشویی خود را که به علت مشکل شما در تقسیم قدرت است بپذیرید، گام بلندی در جهت پیشرفت  زندگی زناشویی خود برداشته اید. گام بعدی این است که با همسرتان برای غلبه بر مشکل متحد شوید. از او بخواهید تا با ملایمت مواردی را که شما ناخواسته سلطه جو، دارای حالت تدافعی یا بی ادب بودید به شما یادآور شود.

یک تفکر اشتباه

در اینجا از یکی از اصول زندگی زناشویی کارآمد سخن به میان آمد که شاید خیلی ها آن را جدی نگیرند. بعضی ها شاید بگویند که این طوری همسرم پر رو می شود. آنها شاید پیش خودشان به ضرب المثل " گربه را دم حجله کشت." استناد کنند. در صورتی که در کار جمعی و به خصوص زندگی خانوادگی هیچ چیز مهم تر از تعامل سازنده نیست.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

اصل پنجم: مشکل قابل حل خود را حل کنید.

وقتی زن و شوهری به یکدیگر احترام می گذارند و پذیرای دیدگاه های یکدیگرند، روشن است که مبنایی مناسب برای حل اختلافات در اختیار دارند. با این همه، بیشتر اوقات زوج ها در رفع اختلافات یا متقاعد کردن یکدیگر سر در گم می شوند. مکالمه ای که می توانست مثمرثمر باشد ممکن است به رقابتی پرهیاهو یا سکوت خشمگینانه منتهی شود.

یکی از اصول زندگی زناشویی کارآمد که به عنوان رویکرد رایج برای حل تعارض که بسیاری از درمانگران زناشویی از آن حمایت می کنند این است: سعی کنید خود را به جای همسرتان قرار دهید و با دقت به سخنان او گوش دهید. این موضوع را که به معضل از دیدگاه او توجه کردید، با همدلی به وی منتقل سازید.

اصل ششم: غلبه بر بن بست

یکی از اصول زندگی زناشویی کارآمد غلبه بر بن بست هاست. هدف از درهم شکستن بن بست حل کردن مشکل نیست. بلکه در آمدن از بن بست و اقدام به گفت و گو هاست. تعارض محصور در بن بست احتمالا همواره مشکلی دائمی در زندگی مشترک بوده است. اما روزی خواهید توانست بدون آنکه که یکدیگر را آزار دهید. ما با هم درباره آن صحبت کنید. خواهید آموخت که چگونه با مشکل کنار بیایید. برای آن که مساله برون رفت از بن بست را پیدا کنید، نخست باید علت آن را بیابید. خواه مسئله ای مهم باشد مثل آن که فرزندانتان چه مذهبی داشته باشند، خواه مضحک.

این مشکلات ذاتاً سرسخت اند. برای رها کردن زندگی خود از چنگال این مشکلات باید به وظایف خود متعهد و پایبند باشید. وقتی موضوع مورد بحث فشار کمتری به شما وارد بیاورد و زمانی که بتوانید با شوخ طبعی سالم درباره موضوع بحث کنید شاهد پیشرفت خود خواهید بود. از آن پس سایه سنگین مشکل بر روی عشق و خوشبختی در روابط شما از میان می رود.

اصل هفتم: خلق ارزشهای مشترک

اگر در زندگی زناشویی شما به شش اصل نخست پایبند باشید به احتمال زیاد  روابط شما با دوام و شادی بخش است. یکی از اصول زندگی زناشویی کارآمد عمق بخشیدن به زندگی است. کمبودی که ممکن است وجود داشته باشد، احساس عمیق تر و معنا و ارزش مشترک است. زندگی زناشویی صرفاً برای پرورش فرزندان، امور روزمره و عشق ورزی نیست. خلق یک زندگی باطنی با یکدیگر ممکن است بعد معنوی نیز داشته باشد. فرهنگی پربار با نمادها و آیین ها و قدردانی از نقش ها و اهداف را که شما را به هم می پیوندند و به درک این مفهوم که بخشی از یک خانواده اید رهنمون می سازد.

در اصل هر زوج و هر خانواده خرده فرهنگ های خود را خلق می کند و مانند هر فرهنگ دیگر این واحدهای کوچک نیز رسوم، آیین و افسانه هایی با این ویژگی های خود را دارد که مفهوم زندگی مشترک آنها و معنای قرار گرفتن در گروه آنان را بیان می دارد.

برای مشاوره زندگی زناشویی و خانوادگی با مشاوران ما در مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب تماس بگیرید. دیگر نیاز نیست به صورت حضوری به روانشناس و مشاور خانواده مراجعه کنید. کافیست با استفاده از تلفن ثابت از خطوط ارتباطی زیر با ما تماس بگیرید.

جهت استفاده از خدمات مشاوره زناشویی تلفنی صدای رهیاب باید چه کار کنم؟

اصول زندگی زناشویی,طلاق,عوامل طلاق,,مشاوره طلاق,دخالت والدین,وابستگی به خانواده

هموطنان عزیز می توانند در ساعات مختلف شبانه روز، حتی در روزهای تعطیل با ما در تماس باشند. جهت تماس با مرکز مشاوره خانواده تلفنی صدای رهیاب تنها کافی است شماره ۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶ را از سراسر کشور و شماره ۹۰۹۲۳۰۵۶۴۸ از تهران بدون پیش شماره و تنها از طریق تلفن ثابت شماره گیری کنید. و از مشاوره مشاوران مرکز مشاوره خانواده تلفنی صدای رهیاب استفاده نمایید.


خدمات کلان مشاوره تلفنی صدای رهیاب در زمینه مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «اصول زندگی زناشویی کارآمد – چهار اصل دوم» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

لطفا در صورت شنیدن بوق اشغال اینجا کلیک نمایید.
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی
×

دوره آموزش فن بیان و سخنوری

جزئیات دوره سخنوری