مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(25 رای)

قبل از آنکه راهکارهای افزایش سرعت تست زنی در کنکور را معرفی کنیم، پیشنهاد می کنیم ابتدا نگاهی به مقاله زیر بیندازید:

چگونه حرفه ای تست بزنیم؟ - اسرار تست زنی

برای بالا رفتن سرعت تست زنی عجله نکنید

ممکن است در ابتدا با سرعت خیلی کم تست ها را حل کنید و این باعث شود کمی نا امید شوید. اصلاً جای نگرانی نیست. سرعت تست زنی شما نه یکباره بلکه به تدریج افزایش پیدا خواهد کرد. و ممکن است بعد از یکی دو هفته مداوم تست زدن تغییر زیادی در سرعت تست زنی خود مشاهده نکنید اما به یکباره و در عرض چند روز پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته باشید. عجله نکنید و از یک چیز مطمئن باشید: در هر کاری اگر استقامت به خرج دهید نتیجه خواهید گرفت. این وعده خداست: «ان الله مع الصابرین». چه چیزی بهتر از اینکه هنگام مطالعه کنکور خدا همراهتان باشد؟

افزایش سرعت تست زنی

سرعت تست زنی خیلی زیاد لزوماً مفید نیست

خیلی سریع تست زدن هم خوب نیست و کسانی که در آزمون ها همه تست ها را می زنند و همیشه وقت اضافه می آورند لزوماً کار درستی انجام نمی دهند. این افراد ممکن است از بعضی نکات ریز روی سوالات غافل شوند که در تست های کنکور هم این نکات کم نیستند. به سوالات باید در زمان استاندارد خود پاسخ گفت.

نباید سرعت جای خود را به عجله بدهد و تنها وقتی باید سراغ سوال بعدی رفت که یا با اطمینان به سوال قبلی پاسخ داده باشید، یا مطمئن باشید سوال دشواری بوده و احتمال پاسخ دادن به آن کم بوده و یا سوال وقت گیری بوده و نگه داشته اید که در صورت اضافه آمدن وقت به آن پاسخ دهید. باید تعادل را بین سرعت و دقت را برقرار کنید. نگران نباشید کار پیچیده ای نباید انجام دهید. تمرین زیاد خود به خود این هماهنگی را به وجود خواهد آورد.

افزایش سرعت تست زنی در کنکور

برای افزایش سرعت تست زنی باید بعضی از سوالات سخت را قربانی کنید!

این جمله را شاید زیاد شنیده باشید اما هرچقدر تکرار کنیم باز هم کم است: «نیاز نیست به همه سوالات پاسخ دهید». اگر این جمله را در ذهن خود ملکه کنید هم از استرس خود خواهید کاست و هم یک گام به افزایش سرعت تست زنی نزدیک تر شده اید. سوالاتی را که مطمئن نیستید و پس از چند بار خواندن هم اطمینان از گزینه درست پیدا نمی کنید را به سادگی کنار بگذارید. چون اگر پاسخ اشتباه بدهید نمره منفی نصیبتان خواهد شد. پس از دوبار حل و یا فکر کردن در مورد سوال اگر پاسخ درست را در بین گزینه ها نیافتید بدون حسرت خوردن از سوال عبور کنید. امکان اینکه سوال اشتباه باشد و یا تله تستی باشد وجود دارد. تله های تستی به دنبال افرادی هستند که وسواس زیادی روی پاسخگویی به سوالات دارند و متاسفانه این افراد ممکن است در کنکور زمین گیر شوند.

آزمون زمان دار برگزار کنید تا سرعت تست زنی خود را بالا ببرید

نمی گوییم هر روز یک آزمون کامل برگزار کنید، اما اگر قصد دارید پس از خواندن مباحث مربوط به دروس مختلف چند تست برای تثبیت یادگیری بزنید، بهتر است برای این تست زنی زمان بگیرید. یا یک کار بهتر این است که تست های مربوط به چند درس و چند مبحث مختلف از هر درس را یکجا جمع کنید و یک شبه آزمون برگزار کنید و سعی کنید در زمان استاندارد و حتی کمتر از آن به سوالات پاسخ دهید. با این کار یک تیر و دو نشان خواهید زد. هم مطالب دروسی که خوانده اید تثبیت خواهد شد و هم سرعت تست زنی خود را خواهید سنجید و افزایش خواهید داد.

افزایش سرعت تست زنی در کنکور

کاهنده های سرعت تست زنی را شناسایی کنید

خود را بسنجید: زمان بگیرید، و پیشرفت خود را تحت نظر داشته باشید. ببینید بیشتر وقت شما را چه چیزهایی میگیرد. اگر خواندن روی سوال زیاد وقت میگیرد. تند خوانی را تمرین کنید و سریع نکات مهم سوال را مشخص کنید. اگر موقع حل سوال ناگهان تمرکزتان به هم می خورد و باعث می شود چند ثانیه فکرتان مشغول چیز دیگری شود باید روی تمرکز خود کار کنید. انشاءالله روش های افزایش تمرکز را در یک مقاله جداگانه توضیح خواهیم داد.

باید روی کاری که انجام می دهید تمرکز داشته باشید. یعنی وقتی مشغول تست زدن هستید حواستان به کاری که می کنید باشد و این باعث می شود که عوامل کاهش سرعت تست زنی خود را به سادگی شناسایی کنید. اما اگر حواستان فقط به این باشد که سریع سوالات را پاسخ دهید و آزمون تمام شود و راحت شوید، هرگز موفق نخواهید شد نقاط ضعف خود در تست زنی را شناسایی کنید.

آزمون آزمایشی بدهید تا سرعت تست زنی شما افزایش پیدا کند

هرچند برگزاری آزمون زمان دار از چند مبحث دروس مفید است، اما هیچ چیز جای یک آزمون آزمایشی کامل را نمی گیرد. لزوماً هم نمی گوییم که باید در آزمون های آزمایشی موسسات پولی شرکت کنید. اگر بتوانید شرایط آزمون را در خانه فراهم کنید، می توانید از دفترچه سوالات کنکورهای سال های قبل و یا دفترچه آزمون های آزمایشی مربوط به موسسات استفاده کنید. این آزمون آزمایشی علاوه بر این که آمادگی شما برای کنکور را افزایش می دهد و می توانید با استفاده از آن خود را بسنجید، می توانید با سرعت تست زنی خودتان را در یک آزمون واقعی آشنا شوید و برای افزایش آن برنامه بریزید.

اگر برای کنکور نیاز به مشاوره دارید، پیشنهادمان این است که از خدمات مشاوره تلفنی تحصیلی مرکز مشاوره صدای رهیاب در زمینه های برنامه ریزی، ثبت نام کنکور، انتخاب رشته، معرفی رشته ها، مشاوره کنکور رشته های مختلف، کاردانی، کارشناسی ارشد و دکتری، علمی کاربردی، دانشگاه آزاد، پیام نور، معرفی دانشگاه ها و... بهره‌مند شوید. هزینه مشاوره دقیقه‌ای 2000 تومان است که روی قبض تلفن ثابت خواهد آمد.

کافی است با تلفن ثابت با شماره زیر تماس بگیرید:

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «افزایش سرعت تست زنی در کنکور» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: