مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(20 رای)

در انتخاب رشته کنکور هنر یکی از انتخاب ها انتخاب رشته کنکور طراحی پارچه و لباس است. در طی تاریخ همیشه لباس بیانگر فرهنگ، قومیت، شخصیت و مقام یک فرد بوده و به همین دلیل ارزش و اهمیت بسیاری داشته است و باز به همین دلیل باید برای رشته طراحی پارچه و لباس، ارزش بسیاری قائل شد چرا که این رشته از یک سو در حفظ فرهنگ و ملیت یک کشور نقش به سزایی دارد و از سوی دیگر می تواند بهترین، راحت ترین و کاربردی ترین لباس ها و پارچه ها را برای مردم جامعه به ارمغان بیاورد. رشته طراحی پارچه و لباس یک رشته هنری کاربردی است که دارای سه گرایش طراحی لباس، طراحی چاپ پارچه و طراحی بافت پارچه می باشد.

/// شماره های تماس ///

گرایش طراحی لباس

این گرایش دارای دو شاخه اصلی تک دوزی یا مزون و صنعت است که شاخه تک دوزی به طراحی و دوخت لباس برای افراد مختلف می پردازد و شاخه صنعت که کاربردی تر است به بخش های مختلفی تقسیم می شود که از آن جمله می توان به بخش های پارچه جین، پیراهن بچه، پیراهن زنانه، لباس مردانه و ... اشاره کرد. به گفته دیگر گرایش طراحی لباس به آموزش طراحی کاربردی و طراحی مـُد می پردازد که در این میان طراحی کاربردی شامل طراحی لباس مشاغل و گروه های مختلف جامعه مثل ورزشکاران، قوای سه گانه ارتش و مواردی از این قبیل می شود و طراحی مد نیز جنبه فانتزی دارد؛ در این بخش، طراح با کار خود، خلاقیتش را نشان می دهد تا افراد دیگر از این طرح جدید ایده بگیرند و کارهای تازه ای را به بازار عرضه کنند. انتخاب رشته کنکور طراحی پارچه و لباس,مشاوره تحصیلی,مشاوره تحصیلی تلفنی,مشاوره درسی,مشاوره درسی تلفنی,برنامه ریزی,برنامه ریزی تلفنی,مشاوره برنامه ریزی تلفنی,مشاوره کنکور,برنامه ریزی کنکور تلفنی,مشاوره تلفنی برنامه ریزی کنکور,مشاوره کنکور 97,برنامه ریزی کنکور 97,برنامه ریزی تلفنی کنکور 97,مشاوره تحصیلی تهران,کنکور آزمایشی,مشاوره تست زنی,مشاوره تلفنی تست زنی,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,9099075226,مشاوره کنکور رهیاب,مشاوره برنامه ریزی درسی,برنامه درسی

انواع مختلف انتخاب رشته کنکور

انتخاب رشته کنکور با توجه به اولویت های افراد به سه صورت کلی می تواند صورت گیرد. در واقع انتخاب رشته کنکور بستگی به این دارد که داوطلب در انتخاب رشته کنکور خود چه اولویت هایی را مد نظر دارد. به این ترتیب انتخاب رشته کنکور می تواند به سه روش صورت گیرد. 1- انتخاب رشته کنکور بر اساس رشته 2- انتخاب رشته کنکور بر اساس شهر در همه این روش های انتخاب رشته کنکور دانستن حداقل رتبه مورد نیاز ضروری است. برای دانستن رتبه های حداقل برای انتخاب رشته کنکور و تخمین صحیحی از میزان شانس قبولی، می توان از رتبه ها و درصد های سایر داوطلبن کنکور در سال های پیش استفاده نمود.

انتخاب رشته کنکور طراحی پارچه و لباس

بسیاری از افراد با توجه به برنامه ریزی که برای آینده خود کرده اند،. می خواهند در رشته طراحی پارچه و لباس ادامه تحصیل دهند و به همین دلیل اطلاعات انتخاب رشته کنکور طراحی پارچه و لباس برای آنها بسیار مهم است. این افراد در انتخاب رشته کنکور طراحی پارچه و لباس معمولا در اولویت اول دوست دارند در دانشگاه های برتر قبول شوند. در صورتی که موفق نشوند در دانشگاه های برتر قبول شوند.، در انتخاب رشته کنکور طراحی پارچه و لباسپس از دانشگاه های برتر، در انتخاب رشته کنکور، همچنان همان رشته طراحی پارچه و لباس را انتخاب می کنند. این داوطلبان کنکوردر انتخاب رشته کنکور طراحی پارچه و لباس پس از دانشگاه های برتر با توجه به اولویت خود، دانشگاه های دیگر را انتخاب می کنند. ممکن است در انتخاب رشته کنکور طراحی پارچه و لباس بعضی از افراد انتخاب بعدی را دانشگاه شهر خود انتخاب کنند و بعد دانشگاه های دیگر را در اولویت قرار دهند.

راه حل پیشنهادی

این افراد معمولاً پس از انتخاب رشته کنکور طراحی پارچه و لباس، به سراغ رشته های بعد می روند. یعنی ممکن است در ابتدا همه اولویت های خود را به انتخاب رشته طراحی پارچه و لباس اختصاص دهند و بعد به سراغ رشته های دیگر بروند. توصیه ای که به این افراد می شود این است که سعی کنند با توجه به رتبه خود و مقایسه آن با جدول زیر، ابتدا چندین دانشگاه برتر که متناسب با رتبه آن هاست انتخاب کنند و سپس از رشته های دیگری که به علاقه مندی آنها نزدیک تر است انتخاب کنند و بعد اولویت های بعدی را انتخاب رشته کنکور طراحی پارچه و لباس قرار دهند.

جدول رتبه ها

در جدول زیر می توانید ببینید که در انتخاب رشته کنکور طراحی پارچه و لباس برای قبولی در هر دانشگاه چه رتبه هایی نیاز است. در این جدول برای انتخاب رشته کنکور طراحی پارچه و لباس توجه داشته باشید که رتبه هایی نوشته شده مربوط به یک چهارمنفرات پایانی قبول شده در رشته طراحی پارچه و لباس در دانشگاه های مختلف است. در نتیجه داوطلبان می توانند با اطمینان بهتری انتخاب رشته کنکور طراحی پارچه و لباس را انجام دهند و دید بهتری از نتایج نهایی انتخاب رشته خود داشته باشند.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «انتخاب رشته کنکور طراحی پارچه و لباس» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: