مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(15 رای)
آنچه در ادامه مطالعه می کنید:

به نوعی از انحراف جنسی که بیشتر در مردان دیده می شود پارافیلیا می گویند. پارافیلیا انحراف جنسی است و به حالتی اشاره می کند که در آن حالت برانگیختگی جنسی، به تصویری بسیار خاص از  لحاظ ادراکی و یادآوری بستگی دارد نه به تصور شریک جنسی. درواقع در این اختلال، فرد به روشی به غیر از رابطه جنسی طبیعی، دچار لذت جنسی می‌شود. برای مثال مانند دیدن فیلم، تصاویر، شی، مالش، دید زدن و … که شامل انحرافات جنسی می‌شود. پارافیلیا (انحراف جنسی) در اشکال متفاوت تظاهر پیدا می‌کند و یک یا چند نوع آن می‌تواند در یک فرد وجود داشته باشد. نمایشگری، یادگارخواهی، بچه‌بازی، مبدل پوشی، نظربازی، مازوخیسم جنسی، مالش و سادیسم از انواع مختلف پارافیلیا است.

خواندن این مطلب در مورد اختلال انگیختگی جنسی زنان به شما توصیه می شود.

انواع انحراف های جنسی

انحراف جنسی عورت‌نمائی (نمایشگری)

تعریف: نشان دادن آلت تناسلی در برابر عموم، که این اختلال در زنان نادر است. این افراد می‌خواهند که به جنس مؤنث شوک وارد کنند. یا واکنش او را ببینند زیرا واکنش‌ او تصدیقی برای سالم بودن آلت تناسلی بیمار است. زنان نباید که به مرد عورت‌نما توجهی کنند. زیرا او خطرناک نیست اگرچه نفرت‌انگیز است، یا باید به پلیس اطلاع دهند.

عورت نمایی یا اختلال نمایشگری

پارافیلیا یادگارخواهی

تعریف: برانگیختگی جنسی با اجسام بی‌جان (مثلاً کفش، مو، لباس،جوراب و ...). تقریباً همیشه در مردان دیده می‌شود و معمولا به دنبال آن احساس گناه اتفاق می‌افتد.

انحراف جنسی مالش

تعریف: مالیدن آلت تناسلی خود به جنس مؤنث برای ایجاد ارگاسم. این حرکت در مکان‌های شلوغ اتفاق می‌افتد، مانند اتوبوس، مترو، که اغلب مردان فاقد اعتماد به ‌نفس به انجام آن روی می آورند.

/// شماره های تماس ///

انحراف جنسی بچه بازی

تعریف: تمایل به رابطه جنسی با کودکان کمتر از سیزده سال، شایع‌ترین نوع پارافیلیا (انحراف جنسی) است. افراد مبتلا به این اختلال از برقراری روابط جنسی با بزرگسالان می‌ترسند و اعتماد به‌ نفس پائین دارند.

انحراف جنسی آزارگری جنسی (سادیسم)

در این افراد برانگیختگی جنسی در اثر رنج دادن روانی یا جسمی شخص دیگر ایجاد می‌شود. این اختلال روانشناسی اغلب در مردان دیده می‌شود. این اختلال از نام شخصی به نام مارکی دوساد گرفته شده است و در بعضی موارد منجر به تجاوز جنسی نیز می شود.

پارافیلیا آزار خواهی جنسی (مازوخیسم)

تعریف: فرد مبتلا به این اختلال از طریق تحت سوءرفتار جنسی یا روانی قرار گرفتن، یا تحقیر شدن به برانگیختگی جنسی می رسد. و این فرد گاهی برای دفاع در مقابل احساس گناه ازبرقراری ارتباط جنسی، مجازات و تنبیه را به خود برمی‌گرداند.

انحراف جنسی مازوخیسم

انحراف جنسی یادگارخواهی همراه میدان ‌پوشی

مانند مبدل پوشی مرد به زن شایع‌تر است. در این اختلال فرد با پوشیدن لباش جنس مخالف ارضا می شود.

انحراف جنسی چشم‌چرانی

تعریف: برانگیختگی جنسی در این فرد با نگاه کردن به اعمال جنسی (مقاربت یا شخص برهنه) حاصل می‌شود. امکان دارد در زنان هم اتفاق بیفتد، ولی در مردان شایع‌تر است. نوع دیگر این اختلال گوش دادن به مکالمات جنسی است. (مثل ارتباط جنسی تلفنی). این افراد معمولاً به‌دلیل ولگردی یا چشم‌چرانی دستگیر می‌شوند.

خواندن این مطلب با موضوع دون ژوان به شما پیشنهاد می شود.

انحراف جنسی پارافیلیاهای دفعی

تعریف: این افراد از مدفوع کردن یا ادرار کردن روی شریک جنسی خود یا برعکس لذت می برند.

انحراف جنسی حیوان خواهی

تعریف: در این انحراف جنسی افراد از ارتباط جنسی با حیوانات ارضا می شوند. این اختلال در مناطق روستائی شایع‌تر از شهر ها است، البته ممکن است فرصت‌طلبانه نیز باشد.

درمان انحراف جنسی

برای درمان و تشخیص علل انحراف جنسی چندین جلسه روان درمانی مورد نیاز است. زیرا حتی گاهی پس از چند جلسه روان‌درمانی مشخص می‌شود بیمار به دلیل اینکه در گذشته بنا به دلایلی تجربه تلخ و ناخوشایندی از برقراری رابطه جنسی کسب کرده، تمایلی به برقراری رابطه جنسی با شریک زندگی‌اش ندارد. بنابراین برای رفع نیاز خود به انحرافات جنسی روی می‌آورد. بنابراین دلایل متعددی مانند سرد مزاجی همسر، ناتوانی جنسی، یا مسائل بیولوژکی در ایجاد این اختلال ممکن است نقش داشته باشند که نیاز به تشخیص است. شما برای درمان انحراف جنسی می توانید به صورت تلفنی و یا حضوری با مشاوران مرکز مشاوره رهیاب ارتباط برقرار کنید. برای ارتباط تلفنی کافیست از طریق زیر عمل کنید.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «انحراف جنسی یا پارافیلیا» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: