خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(0 رای)

تعریف تست شخصیت شناسی

تست شخصیت ها برای شناخت ویژگی­ های شخصی افراد به کار برده می ­شوند و می ­توانند در زمینه­ های گوناگون مفید واقع شوند. اولین کاربرد تست شخصیت  شناسی، کمک به رسیدن به شناخت درستی از شخصیت خود است، چه بسا ندانیم رفتار های روزمره و یا خاصی که خودمان داریم و یا افراد مختلف دارند را می ­توان به طور کلی در چند دسته ­بندی محدود خلاصه کرد که هر کدام از این دسته ­بندی ها قوت و ضعف ­های مربوط به خود را دارند و نباید در مورد رفتار افراد مختلف با یک دید ثابت قضاوت کرد. این شناخت باعث می­ شود که بهترین استفاده را از نقاط قوت خود برده و نقاط ضعف خود را تحت کنترل داشته باشیم.

کاربرد های دیگر تست شخصیت شناسی

کاربرد دیگر تست شخصیت شناسی در زندگی مشترک است، بسیاری از مشکلاتی در زندگی مشترک بین طرفین پیش می آید ناشی از فهم نادرست از شخصیت طرف مقابل و عدم توجه­ به تفاوت­ های شخصیتی یکدیگر است. برای نمونه ممکن است یکی از طرفین شخصیتی درون­گرا داشته و کم حرف باشد و طرف دیگر شخصیتی برون گرا داشته و تمامی احساسات خود را بیان کرده و یا تمایل داشته باشد که در مورد موضوعات مختلف صحبت کند. در این حالت اگر هر کدام از طرفین ساز خود را بزنند و اهمیتی به نوع شخصیت طرف مقابل ندهند، امکان به وجود آمدن اختلاف بین طرفین وجود دارد.

مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,مشاوره تلفنی روانشناسی صدای رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی صدای رهیاب,مشاوره روانشناسی,مشاوره روانشناسی صدای رهیاب

از کاربردهای دیگر تست شخصیت ­شناسی، استفاده از آن در گزینش برای یک سازمان یا یک شرکت است. از آن­جا که برای مشاغل مختلف ممکن است روحیات مختلف افراد نیاز باشد، مثلا برای کسی که اقدام برای شغل بازاریابی می­کند، اگر شخصیت منفعل داشته باشد و درون­گرا باشد به احتمال زیاد در کار خود موفق نخواهد بود.

نتیجه، خوب یا بد؟

نکته قابل توجه این است که بر خلاف تست ­های هوش، نتیجه تست شخصیت شناسی قبول شدن یا قبول نشدن نیست و نمی­توان از روی نتیجه تست شخصیت شناسی اظهار داشت که شخص مورد نظر به لحاظ شخصیتی ضعیف یا قوی است و اگر یک روانشناس یا برگزار کننده تست شخصیت شناسی چنین اظهارنظری بکند ممکن است که تیپ شخصیتی خود را مبنا قرار داده و با آن شخصیت طرف مقابل را بسنجد که کاری نادرست است. بنابراین باید توجه داشته باشیم که افراد مختلف قوت و ضعف ­های خود را دارند و تمام افراد برای کار های یکسانی ساخته نشده ­اند و افراد موفق کسانی هستند که شناخت خوبی از این قوت و ضعف­ ها داشته و مدیریت بهتری روی آن­ ها دارند. در ادامه به معرفی چند نوع از معروف ترین تست شخصیت ها می پردازیم:

تست شخصیت شناسی مایرز-بریگز (Myers–Briggs Type Indicator - MBTI)

تست شخصیت برنامه ریزی مرکز روانشناسی مشاوره تلفنی تحصیلی کنکور خانواده درسی انتخاب رشته ازدواج طلاق

تست شخصیت شناسی مایرز- بریگز (MBTI) جزو معروف ­ترین تست شخصیت ها است. هدف از این تست شخصیت شناسی این است که مشخص شود افراد محیط اطراف خود را چگونه درک می کنند و چگونه تصمیم می­گیرند. تست شخصیت MBTI برای افراد معمولی جامعه طراحی شده است و روی میزان تفاوت­ های طبیعی افراد تاکید دارد. فرض اولیه و اساسی در تست شخصیت شناسی MBTI این است که همه انسان ها اولویت بندی های خاص خودشان را در تفسیر تجاربشان در زندگی دارند و این اولویت بندی ها هستند که پایه و اساس و زمینه ساز علایق، نیاز ها، ارزش ها و انگیزه ها می­شوند.

برای انجام تست شخصیت شناسی MBTI کلیک کنید

تست شخصیت شناسی MMPI

تست شخصیت برنامه ریزی مرکز روانشناسی مشاوره تلفنی تحصیلی کنکور خانواده درسی انتخاب رشته ازدواج طلاق

تست MMPI جزو معروف ترین تست شخصیت های دنیا است که نیاز است نتایج آن توسط روانشناسان متخصص تفسیر و تشریح شود. از این تست شخصیت در مراکز روانشناسی استفاده زیادی می شود. نتیجه این تست شخصیت که نیمرخ روانی است که از روی آن روانشناسان می­توانند مشکلات شخصیتی یا ویژگی های رفتاری افراد را تفسیر کنند.

تست شخصیت­ شناسی پروفایل شخصیت (DISC)

تست شخصیت برنامه ریزی مرکز روانشناسی مشاوره تلفنی تحصیلی کنکور خانواده درسی انتخاب رشته ازدواج طلاق

تست شخصیت شناسی  DISC، یکی از پرکاربرد ترین تست شخصیت های جهان از که سالانه بیش از یک میلیون نفر در سطح جهان، از آن استفاده می کنند. در این تست شخصیت شناسی 4 مشخصه غالب(D,I,S,C)  و 15 تیپ شخصیتی مشخص شده و این تیپ های شخصیتی از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار می گیرند.

تست شخصیت شناسی اشکال هندسی

تست شخصیت برنامه ریزی مرکز روانشناسی مشاوره تلفنی تحصیلی کنکور خانواده درسی انتخاب رشته ازدواج طلاق

تست شخصیت های مختلفی وجود دارد که در آن با استفاده از اشکال هندسی شخصیت افراد سنجیده می شود. ساده ترین نوع این تست ها این است که از افراد خواسته می شود که بین اشکال مربع، مستطیل، دایره و مثلث یکی را انتخاب کنند. و ویژگی های شکل هندسی که انتخاب می­کنند می تواند تا حدی بیانگر شخصیت آن ها باشد. البته در این قسمت قصد داریم یک تست شخصیت شناسی متفاوت با استفاده از اشکال هندسی را معرفی کنیم که تجربه نشان داده است که می تواند تا حد زیادی شخصیت کلی افراد را تخمین بزند. در ابتدا به عنوان یک مقدمه اشاره ای به تست شخصیت شناسی مرسومی میکنیم که در آن یک شکل هندسی انتخاب می شود و سپس تست شخصیت جدیدتر را به شما معرفی خواهیم کرد.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,اعتماد به نفس,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

خدمات کلان مشاوره تلفنی صدای رهیاب در زمینه مشاوره روانشناسی تلفنی

خدمات کلان مشاوره تلفنی صدای رهیاب

  1. مشاوره روانشناسی تلفنی
  2. مشاوره خانواده تلفنی
  3. مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,اعتماد به نفس,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

شما می‌توانید در هر زمانی بین ساعات 8 صبح تا 10 شب با مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب تماس بگیرید و از تجربه مشاوران زبده مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب، در حوزه های مختلف روانشناسی و شخصیت استفاده کنید.


مشاوره زناشویی تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره زناشویی,مشاوره جنسی,مشاوره تلفنی جنسی,مشاوره جنسی تلفنی,مشاوره بلوغ جنسی,مشاوره بلوغ و مشکلات جنسی,مشاوره تلفنی زناشویی,مشاوره صدای رهیاب,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,مشاوره خانواده,مشاوره خانواده تلفنی,روابط زناشویی,مشاوره تلفنی زناشویی,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی صدای رهیاب  برای مشاوره روانشناسی تلفنی می توانید با مشاوران مشاوره تلفنی صدای رهیاب در تماس باشید:

مشاوره زناشویی تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره زناشویی,مشاوره جنسی,مشاوره تلفنی جنسی,مشاوره جنسی تلفنی,مشاوره تلفنی زناشویی,مشاوره صدای رهیاب,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,مشاوره خانواده,مشاوره خانواده تلفنی,روابط زناشویی,مشاوره تلفنی زناشویی,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی صدای رهیاب  تلفن مرکز مشاوره صدای رهیاب : از سراسر کشور فقط با تلفن ثابت و بدون پیش شماره 9099075226

مشاوره زناشویی تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره زناشویی,مشاوره جنسی,مشاوره تلفنی جنسی,مشاوره جنسی تلفنی,مشاوره تلفنی زناشویی,مشاوره صدای رهیاب,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,مشاوره خانواده,مشاوره خانواده تلفنی,روابط زناشویی,مشاوره تلفنی زناشویی,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی صدای رهیاب  شبکه های اجتماعی مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب : کانال تلگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب - صفحه اینستاگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب

گردآوری و تنظیم: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «تست شخصیت ها - معرفی تست های شخصیت شناسی» می توانید با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد

پاسخگویی از ساعت 8 صبح الی 8 شب حتی ایام تعطیل

به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال لطفا مجددا تلاش فرمایید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA2