مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی استان تهران:9092305648
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(25 رای)

تست شخصیت ها برای شناخت ویژگی­ های شخصی افراد به کار برده می ­شوند و می ­توانند در زمینه­ های گوناگون مفید واقع شوند. اولین کاربرد تست شخصیت شناسی، کمک به رسیدن به شناخت درستی از شخصیت خود است، چه بسا ندانیم رفتار های روزمره و یا خاصی که خودمان داریم و یا افراد مختلف دارند را می­توان به طور کلی در چند دسته ­بندی محدود خلاصه کرد که هر کدام از این دسته ­بندی ها قوت و ضعف ­های مربوط به خود را دارند و نباید در مورد رفتار افراد مختلف با یک دید ثابت قضاوت کرد. این شناخت باعث می­ شود که بهترین استفاده را از نقاط قوت خود برده و نقاط ضعف خود را تحت کنترل داشته باشیم.

کاربرد های دیگر تست شخصیت شناسی

کاربرد دیگر تست شخصیت شناسی در زندگی مشترک است، بسیاری از مشکلاتی در زندگی مشترک بین طرفین پیش می آید ناشی از فهم نادرست از شخصیت طرف مقابل و عدم توجه­ به تفاوت­ های شخصیتی یکدیگر است. برای نمونه ممکن است یکی از طرفین شخصیتی درون­گرا داشته و کم حرف باشد و طرف دیگر شخصیتی برون گرا داشته و تمامی احساسات خود را بیان کرده و یا تمایل داشته باشد که در مورد موضوعات مختلف صحبت کند. در این حالت اگر هر کدام از طرفین ساز خود را بزنند و اهمیتی به نوع شخصیت طرف مقابل ندهند، امکان به وجود آمدن اختلاف بین طرفین وجود دارد.

مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,مشاوره تلفنی روانشناسی صدای رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی صدای رهیاب,مشاوره روانشناسی,مشاوره روانشناسی صدای رهیاب

از کاربردهای دیگر تست شخصیت ­شناسی، استفاده از آن در گزینش برای یک سازمان یا یک شرکت است. از آن­جا که برای مشاغل مختلف ممکن است روحیات مختلف افراد نیاز باشد، مثلا برای کسی که اقدام برای شغل بازاریابی میکند، اگر شخصیت منفعل داشته باشد و درون­گرا باشد به احتمال زیاد در کار خود موفق نخواهد بود.

نتیجه، خوب یا بد؟

نکته قابل توجه این است که بر خلاف تست ­های هوش، نتیجه تست شخصیت شناسی قبول شدن یا قبول نشدن نیست و نمی­توان از روی نتیجه تست اظهار داشت که شخص مورد نظر به لحاظ شخصیتی ضعیف یا قوی است و اگر یک روانشناس یا برگزار کننده تست شخصیت شناسی چنین اظهارنظری بکند ممکن است که تیپ شخصیتی خود را مبنا قرار داده و با آن شخصیت طرف مقابل را بسنجد که کاری نادرست است.

/// شماره های تماس ///

بنابراین باید توجه داشته باشیم که افراد مختلف قوت و ضعف ­های خود را دارند و تمام افراد برای کار های یکسانی ساخته نشده ­اند و افراد موفق کسانی هستند که شناخت خوبی از این قوت و ضعف­ ها داشته و مدیریت بهتری روی آن­ها دارند. در ادامه به معرفی چند نوع از معروف ترین تست شخصیت ها می پردازیم:

تست شخصیت شناسی مایرز-بریگز (Myers–Briggs Type Indicator - MBTI)

تست شخصیت برنامه ریزی مرکز روانشناسی مشاوره تلفنی تحصیلی کنکور خانواده درسی انتخاب رشته ازدواج طلاق

تست مایرز- بریگز (MBTI) جزو معروف ­ترین تست شخصیت ها است. هدف از این تست این است که مشخص شود افراد محیط اطراف خود را چگونه درک می کنند و چگونه تصمیم می­گیرند.

تست شخصیت MBTI برای افراد معمولی جامعه طراحی شده است و روی میزان تفاوت­ های طبیعی افراد تاکید دارد. فرض اولیه و اساسی در تست MBTI این است که همه انسان ها اولویت بندی های خاص خودشان را در تفسیر تجاربشان در زندگی دارند و این اولویت بندی ها هستند که پایه و اساس و زمینه ساز علایق، نیاز ها، ارزش ها و انگیزه ها می­شوند.

تست شخصیت شناسی MMPI

تست شخصیت برنامه ریزی مرکز روانشناسی مشاوره تلفنی تحصیلی کنکور خانواده درسی انتخاب رشته ازدواج طلاق

تست MMPI جزو معروف ترین تست شخصیت های دنیا است که نیاز است نتایج آن توسط روانشناسان متخصص تفسیر و تشریح شود. از این تست در مراکز روانشناسی استفاده زیادی می شود. نتیجه این تست که نیمرخ روانی است که از روی آن روانشناسان می­توانند مشکلات شخصیتی یا ویژگی های رفتاری افراد را تفسیر کنند.

/// شماره های تماس ///

تست شخصیت­ شناسی پروفایل شخصیت (DISC)

تست شخصیت شناسی DISC، یکی از پرکاربرد ترین تست های جهان است که سالانه بیش از یک میلیون نفر در سطح جهان، از آن استفاده می کنند. در این تست 4 مشخصه غالب (D,I,S,C) و 15 تیپ شخصیتی مشخص شده و این تیپ های شخصیتی از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار می گیرند.

تست شخصیت شناسی اشکال هندسی

تست شخصیت برنامه ریزی مرکز روانشناسی مشاوره تلفنی تحصیلی کنکور خانواده درسی انتخاب رشته ازدواج طلاق

تست شخصیت های مختلفی وجود دارد که در آن با استفاده از اشکال هندسی شخصیت افراد سنجیده می شود. ساده ترین نوع این تست ها این است که از افراد خواسته می شود که بین اشکال مربع، مستطیل، دایره و مثلث یکی را انتخاب کنند. و ویژگی های شکل هندسی که انتخاب می­کنند می تواند تا حدی بیانگر شخصیت آنها باشد.

البته در این قسمت قصد داریم یک تست شخصیت شناسی متفاوت با استفاده از اشکال هندسی را معرفی کنیم که تجربه نشان داده است که می تواند تا حد زیادی شخصیت کلی افراد را تخمین بزند. در ابتدا به عنوان یک مقدمه اشاره ای به تست شخصیت شناسی مرسومی میکنیم که در آن یک شکل هندسی انتخاب می شود و سپس تست شخصیت جدیدتر را به شما معرفی خواهیم کرد.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «تست شخصیت ها - معرفی تست های شخصیت شناسی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: