مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(23 رای)

در روابط زناشویی نیاز است که به بیان روشنی از هیجان و رفتارهای حاکی از صمیمیت بدون ارزش گذاری بر آن ها برسیم. داشتن ارتباط کلامی مناسب در زندگی زناشویی یکی از ابعاد مهمی است که مطمئنا در روابط زن و شوهرهایی که تعارض شدید دارند، نادیده گرفته می شود. وقتی که پیامکی را از طرف دوستتان با متن «دلم برات تنگ شده و می خوام که ببینمت» دریافت کنید، خیلی خوشحال می شوید. یا در حالی که مشغول مطالعه هستید، همسرتان از شما بپرسد که نوشیدنی خنک یا گرم میل دارید و آن را برای شما بیاورد، باز هم همین اتفاق می افتد. این قبیل تعاملات کوچک و دوستانه، باعث ایجاد مهر و محبت می شود. و انواع رفتارهای دوجانبه را منجر می شود.

چرا انجام کارهایی به این کوچکی؟

انجام این کارهای به ظاهر کوچک این پیام را به همسرتان منتقل می کند که «من فقط به خاطر خودت این کار را انجام می دهم نه به خاطر این که قبلاً کاری را برای من انجام دادی». در روابط زناشویی و خانوادگی این کارها چشم داشت زیادی ایجاد نمی کند. و شما هم آن ها را ارزش گذاری نمی کنید. اگر احساس می کنید که دوست ندارید بعضی از این کارهای خوب را انجام دهید اشکالی ندارد. باید کم کم روی خودتان کار کنید تا بتوانید روابط زناشویی خود را بهبود ببخشید.

راه های موثر برای ایجاد ارتباط کلامی موثر برای بهبود روابط زناشویی

شما می توانید این کارها را به طور منظم با تهیه یک فهرست و انجام بعضی از آن ها به صورت روزانه انجام دهید. یا این که می توانید به صورت نامنظم آن ها را انجام دهید و یاد اوری کنید. به عبارتی، بدون برنامه ریزی قبلی به آن ها عمل کنید. نتیجه مطلوبی که عاید می شود این است که شما به این عنوان شناخته می شوید که سعی دارید همسر خوبی باشید و می توانید مطمئن هم شوید که همسرتان، اثر تلاش های شما را احساس می کند.

چه کارهایی می توانید انجام دهید؟

هرکاری را که نشان دهنده دلبستگی و قدردانی شما نسبت به همسرتان است را تصور کنید: لبخند بزنید، صبحانه را در کنار هم بخورید، یک یادداشت روی میز آشپزخانه بگذارید و در آن بنویسید که «منتظر دیدنش هستید» یا یکی از کارهای منزل را که انجام آن اغلب با همسرتان است انجام دهید. همیشه نیازی به خریدن چیزی یا انجام کاری عجیب غریب و خارج از فعالیت های روزانه نیست. گاهی اوقات اوقات، یک ابراز ساده صمیمیت و علاقه هم کافی است.

اهمیت ارتباط کلامی در روابط زناشویی

فهرستی کوچک درست کنید

برای شروع می توانید فهرستی از فعالیت های کوچک و همراه با حمایت را که در رابطه با همسرتان می توانید انجام دهید، و در عین حال انجام آن ها خیلی وقت گیر نباشد را بنویسید و در مرحله بعد برای انجام حداقل یکی از این فعالیت ها به طور روزانه متعهد شوید و ابتدا آن را در زهنتان تمرین کنید و در نهایت یکی از این فعالیت ها را هر روز از صمیم قلب و بدون هر گونه منتی انجام دهید.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «اهمیت ارتباط کلامی در روابط زناشویی چیست؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: