مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(12 رای)

اهمیت توافق بر سر تعداد فرزندان پیش از ازدواج تا چه حد است؟

قبل از تشکیل خانواده وشروع یک زندگی جدید حتما باید توافقاتی صورت بگیرد. مساله ازدواج آنقدر مهم است که پسر و دختر باید در مورد کوچکترین مسائل نیز صحبت کنند. اما اهمیت توافق بر سر تعداد فرزندان پیش از ازدواج تا چه حد است؟معمولا صحبت در این مورد نادیده گرفته می شود. دختر و پسر فکر می کنند همین که به شناخت اخلاقی و خانوادگی در ازدواج رسیده اند کافی است. در حالی که تفکر اشتباهی است.

توصیه مهم

قبل از اینکه درباره اهمیت توافق بر سر تعداد فرزندان پیش از ازدواج با شما صحبت کنیم این نکته را خاطر نشان کنیم، ممکن است صحبت کردن در مورد مسائل مختلف و اختلاف نظر ها، شما را از ازدواج کردن منصرف کند. یا اینکه شایدکسی دوست داشته باشد و بترسد در این مورد با شما صحبت کند. این نکته را خاطر نشان کنیم که تفکر شما کاملا اشتباه است. شاید این اختلاف نظرها باعث بحث و توضیح بیشتر شود یا ممکن است برای چند لحظه از هم دلخور شوید اما این ناراحتی های کوچک مانع از مشکلات بزرگتر خواهد شد.

چرا باید در مورد تعداد فرزندان پیش از ازدواج با همسر آینده صحبت کنیم ؟

بسیاری از دختران و پسران قبل از ازدواج اهمیتی به داشتن فرزند نمی دهند چه برسد به اینکه به تعداد فرزندان بیشتر فکر کنند. این افراد وقتی در زندگی مشترک قرار می گیرند تازه متوجه می شوند که باید در این مورد پیش از ازدواج به توافق می رسیدند و این کار را کمی سخت تر خواهد کرد.گاهی مرد توان نگه داری از فرزندان را ندارد و گاهی خانم آمادگی بچه دار شدن را ندارد و به همان یک فرزند قانع است. زیرا نمی خواهد زیبایی اش را از دست بدهد یا پیرتر به نظر برسد. اهمیت توافق بر سر تعداد فرزند پیش از ازدواج از این باب بسیار مهم است.

اهمیت توافق بر سر تعداد فرزند پیش از ازدواج در خانواده های زوجین چقدر مهم است؟

اینکه می گوییم پیش از ازدواج باید در مورد بچه دار شدن و تعداد فرزندان صحبت شود به این خاطر است که بعد از ازدواج ممکن است علاوه بر اینکه اختلاف میان زن و شوهر در این باره زیاد می شود فشار خانواده نیز این اختلاف را دوچندان خواهد کرد. ممکن است خانواده طرف پسر یا دختر پایشان را در یک کفش کنند که یک فرزند کافی نیست و باید حداقل دو یا چند فرزند داشته باشند. همین موضوع باعث تیره و تار شدن روابط خانواده دوطرف نیز می شود. مخصوصا در خانواده های ثروتمند و متمول این موضوع شایع تر است. اگر دختر و پسر پیش از ازدواج در این مورد حرف هایشان را می زدند دیگر کار به اینجا نمی کشید.

اهمیت توافق بر سر تعداد فرزندان پیش از ازدواج در شرایطی که فرزند اول پسر یا دختر باشد چگونه است؟

جنسیت فرزندان نیز در بعضی از خانواده ها مهم است. مثلا ممکن است پسر و خانواده پسر یا دختر دوست داشته باشند که حتما نوه پسری یا دختری داشته باشند. به همین دلیلی گاهی قطعا به دنبال بچه دیگری هستند. اگر همسر شما با این موضوع مخالفت کند قطعا زندگی آن ها به بن بست خواهد رسید. بر سر همین موضوع ساده چه بسا کار به جدایی نیز خواهد کشید. اگر درباره همین موضوع و شرایط بچه دار شدنشان پیش از ازدواج صحبت می کردند قطعا با این حجم از فشار روحی درگیر نبودند. زیرا جنسیت برای عده ای بسیار مهم است. شاید اگر باب این مساله باز شده بود نظرشان را در این باره بیان می کردند و شما با دید باز انتخاب می کردید.

اهمیت توافق بر سر تعداد فرزندان پیش از ازدواج

اهمیت توافق بر سر تعداد فرزندان پیش از ازدواج در حوزه مسائل اقتصادی تا چه حد است؟

میدانید که شرایط اقتصادی مردم روز به روز سخت تر می شود. اقتصاد و درآمد خانواده ها نیز تاثیر مستقیمی بر تعداد فرزندان هر خانواده وارد می کند. زن و شوهر قبل از ازدواج باید شرایط مالی خود را بسنجد و بر حسب توان مالی خود بچه دار شوند. اما هستند افرادی که با وجود شرایط مالی بد دوست دارند بچه های زیادی داشته باشند. نظر آن ها این است که بچه روزی خود را با خود می آورد. خوب این جمله تا حدی درست است اما نباید به گونه ای باشد که هیچ امکانات رفاهی را برای فرزند خود تهیه نکنند. حال فکر کنید این فرد پیش از ازدواج به همسرش در این باره حرفی نزند. در واقع فاجعه بار است.

تاثیر توافقات پیش از ازدواج در روحیه فرزندان

اهمیت توافق بر سر تعداد فرزندان پیش از ازدواج به همین جا خلاصه نمی شود. معمولا زن وشوهر بعد از فرزند اول بر سر تولد فرزند دوم اختلافاتی دارند. این اختلاف ها در روحیه کودک آنها تاثیر منفی خواهد گذاشت. کودک آنها از بحاظ روحی و روانی کاملا به هم خواهد ریخت. شاید دردنیای کودکیش فکر کند که پدر و مادرش دیگر او را دوست ندارند. چه خوب میشد اگر این توافقات پیش از ازدواج صورت می گرفت. یک همچنین مساله ای در کنار هزاران موضوع دیگر چه تاثیری در آینده خواهد گذاشت. این موارد را جدی بگیرید و یا با مشاوره صحبت تا راهکارهایی را به شما ارائه دهد.

نظر روانشناسان درباره اهمیت توافق بر سر تعداد فرزند پیش از ازدواج چیست؟

به عقیده روانشناسان عامل اصلی اختلافات میان زن وشوهر دقیقا عواملی است که قبل از ازدواج درباره آنها صحبتی نشده است. به عقیده آنها مساله تعداد فرزندان بستگی به برنامه ریزی دختر و پسر در آینده، ویژگی های شخصیتی، توانایی اجتماعی و اقتصادی خانواده ها و زندگی در جوامع روستایی و شهری دارد. حتما باید پیش از ازدواج این مورد بث و بررسی شود تا دو طرف به توافق کامل برسند.

نظر روانشناسان درباره تعداد فرزندان

هر چه تعداد فرزندان از 2 فرزند بیشتر شود به دلیل ناسازگاریها و رقابت های ناسالم و عدم امکانات مالی و عاطفی آنها، خانواده بسیار متشنج می شود. توصیه کلی روانشناسان به زوج های جوان این است که تا زمانی که امکانات کافی را فراهم نکرده اید سعی کنید به داشتن فرزندان بیشتر فکر نکنید.چون با این تصمیم به تمام فرزندانتان ظلم کرده اید.

اهمیت توافق بر سر تعداد فرزندان پیش از ازدواج

خدمات مشاوره ازدواج مرکز روانشناسی رهیاب

مرکز مشاوره روانشناسی رهیاب با ارائه مشاوره خانواده و مشاوره روانشناسی آماده ارائه مشاوره ازدواج به هموطنان عزیز می باشد. شما می توانید هم به صورت تلفنی و هم حضوری از مشاوره مشاوران ازدواج مرکز استفاده کنید. هموطنان عزیز می توانند از سراسر کشور با استفاده از خط ثابت با مرکز تماس بگیرند و از مشاوره ازدواج تلفنی بهره مند شوند. همچنین عزیزان ساکن تهران می توانند هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضوری با مراجعه به مرکز مشاوره رهیاب از خدمات مشاوره ازدواج از جمله  اهمیت توافق بر سر تعداد فرزندان پیش از ازدواج  استفاده نمایند. کافیست از طریق زیر با ما تماس حاصل نمایید. همچنین مرکز مشاوره رهیاب در زمینه های زیر آماده ارائه مشاوره خانواده می باشد.

خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده صدای رهیاب

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «اهمیت توافق بر سر تعداد فرزندان پیش از ازدواج تا چه حد است؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: