مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی استان تهران:9092305648
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(11 رای)

چند تمرین بازی با کودک

تمرین اول

در حالی که کودک به پشت خوابیده است او را بلند کنید، به طوری که سر و گردن او به وسیله بازوی چپ شما حمایت شود. سپس او را روی تخت بگذارید و دوباره او را بلند کنید ولی این بار سر و گردن کودک روی بازوی راست شما قرار گیرد. این عمل را در حالی که کودک به روی شکم خوابیده است نیز انجام دهید.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست سنجش هوش کودک

تمرین دوم

در حالی که پای کودک به طرف شماست، او را به پشت بخوابانید و کوشش کنید کودک انگشتان دست شما را با دست خود بگیرد، سپس به آهستگی بدن کودک را به طرف چپ و راست حرکت دهید. این حرکت را بعد از 5 الی 6 بار متوقف کنید و به کودک استراحت دهید.

بازی با کودکان

تمرین سوم

در حالی که روی تخت یا صندلی راحتی به حالت نیمه خیز داراز کشیده اید، کودک را به روی سینه و شکم خود قرار دهید. کودک سر خود را بالا می گیرد و با فشاری که به پاهای خود می دهد روی شکم شما می خزد. اگر بدن کودک پوشیده نباشد کودک بیشتر فعالیت خواهد کرد.

بازی با کودک و آموزش او در ماه دوم و سوم تولد

تمرین اول (تعقیب کردن اسباب بازی با چشم و سر)

کودک را به پشت بخوابانید و شئی رنگین یا اسباب بازی را از جلوی چشم کودک حرکت دهید تا کودک آن را تعقیب کند. اگر کودک عادت کرده است که روی دست راست یا چپ بخوابد، بدن و سر او را در وسط قرار دهید. کودک به تدریج در سه ماهگی سر خود را در جهت حرکت شی می چرخاند و آن را تعقیب می کند.

تمرین دوم (خم کردن کودک به حالت نشسته و ایستاده)

با دو دست فکمر کودک را مانند کمربند بگیرید و او را از جلوی خود بلند کنید و به طرف راست و چپ حرکت دهید. این حرکت را 5 تا 6 بار انجام دهید(چون دستان پدر بزرگتر از مادر است، پدر این تمرین را بهتر می تواند انجام دهد).

تمرین سوم (کوشش کردن کودک برای به دست اوردن اشیا)

میله یا طنابی که به ان حلقه، مهره، جقجقه و اسباب بازی های مختلف بسته شده است، به صورت عرضی در حدود 15 سانتی متر بالای سر کودک آویزان کنید. کودک درحالی که دست خود را تکان می دهد، کوشش می کند به آنها دسترسی پیدا کند. کوشش کردن کودک در سه ماهگی موجب هماهنگی دید و حرکت دست های او می شود.

/// شماره های تماس ///

تمرین چهارم (خواباندن بر روی شکم)

کودک باید به خوابیدن بر روی شکم عادت کند اگر کودک به شکم خوابانده شود مزایای زیر را در پی خواهد داشت: 1- عضلات گرردن و پشت کودک که معمولا ضعیف است، قوی می گردد و بدن کودک طبیعی و خوش اندام خواهد شد.2- کودک درحالی که روی شکم خوابیده است بهتر می تواند به اطراف خود نگاه کند. 3- اگر کودک استفراغ کند به آسانی به خارج ریخته می شود و کمتر خطر خفگی وجود دارد. کودک را باید تا زمانی که میل دارد و خسته نشده است به شکم بخوابانید.

ملاحظاتی برای بازی بهتر با کودک:

  1. آموزش و تمرین باید از همان روزهای اول تولد شروع گردد، زیرا از همان روزهای اول، شخصیت آینده کودک پی ریزی می شود.
  2. برای آموزش دادن، باید کودک ترغیب و تشویق شود و نباید تحت فشار قرار گیرد.
  3. موقعی که کودک در حال آموزش و یاد گرفتن کاری است، باید به او کمک شود، ولی این کمک باید جزیی باشد.
  4. اگر پدر و مادر به علت نداشتن وقت کافی نمی توانند محرک و مشوقی برای کودک باشند، باید محیط کودک دارای چنین شرایطی باشد.
  5. همه کودکان در آموختن یکسان نیستند و هر کودک فردی مستقل و مجزا از کودک دیگر است. مادر باید از همان لحظات اول تولد، آموزش دادن را با تغذیه، استحمام، عوض کردن کهنه شروع کند. تمام این کارها می تواند محرک های حسی، بینایی و شنوایی باشد و کودک را تحریک کند که حرکات دلخواه خود را اندام های خود بدهد. این محرک ها باید تا زمانی که واکنش کودک رضایت بخش است ادامه یابد و اگر کودک گریه کرد یا چشم خود را بست، باید متوقف شود و به کودک استراحت داده شود.

نویسنده: زیبا سبحانی

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «بازی با کودک و آموزش او در ماه اول تولد» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: