مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی استان تهران:9092305648
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(11 رای)

کودک یک ساله کاملاً مستقل است، او شروع به راه رفتن و صحبت کردن می کند و معنی کلمات متعددی را می فهمد و می تواند صورت افراد را ببوسد. کودک در این سن، خود را به بغل مادر میچسباند و انتظار دارد که مادر از او محافظت کند. موقعی که اشیا را به دست می گیرد نه فقط از نظر سنگینی و سبکی، آنها را ارزیابی می کند، بلکه کوچک و بزرگ بودن آنها را نیز درک می کند.

10 نوع بازی با کودک 10 تا 12 ماهه

1. آموزش نشستن روی پله ها

کودک را جلوی پله ها قرار دهید تا به پله ها نگاه کند (کودک باید ببیند کجا می نشیند)، سپس او را 180 درجه بگردانید و روی پله ها بنشانید.

2. آموزش راه رفتن

راه رفتن نوزاد

کودک را نزدیک صندلی قرار دهید تا با کمک آن بایستد. در حالی که دور از او ایستاده اید، او را صدا کنید تا به طرف شما بیاید. پس از یاد گرفتن، به تدریج فاصله خود و کودک را زیاد کنید. پس از اینکه او یاد گرفت که در سطح صاف اتاق راه برود، به او اجازه دهید و تشویق کنید که پابرهنه در حیاط، روی چمن، شن و ریگ و تکه های چوب راه برود و در این حال از او محافظت کنید تا تعادل خود را به دست آورد.

3. آموزش بالا و پایین رفتن از پله ها

به کودک باید یاد دهید که از پله ها بالا و پایین برود. ابتدا او برای بالا رفتن، با کمک نرده ها یک پا را در یک پله می گذارد و پای دیگر را بالا می کشد و در همین پله می گذارد، سپس با کمک نرده ها هر پا را در یک پله می گذارد و بالاخره با تمرین می تواند بدون کمک از پله ها بالا و پایین برود.

4. گذاشتن شی کوچک بر روی شی بزرگتر

اشیائی در اندازه های مختلف را در اختیار کودک قرار دهید و او را تشویق کنید که شیء کوچک را بر روی شیء بزرگتر قرار دهد. اگر اندازه دو شیء زیاد تفاوت نکند، تشخیص و تمرین برای کودک مشکل خواهد بود.

/// شماره های تماس ///

5. باز و بسته کردن جعبه و در شیشه

جعبه هایی که از پلاستیک یا چوب ساخته شده است در اختیار کودک قرار دهید و به او یاد دهید در آنها را باز کند و ببندد، همچنین به او یاد دهید که چوب پنبه در شیشه را درآورد و دوباره در جای خود بگذارد.

6. بستن و باز کردن دکمه لباس

لباسی که دارای دکمه بزرگ باشد در اختیار کودک قرار دهید و به او نشان دهید که ابتدا لبه لباس را با یک دست و دکمه را با دست دیگر بگیرد و دکمه را داخل جا دکمه ای فشار دهد. در مراحل بعدی به او یاد دهید که دکمه های لباس خودش را در حالی که به تن اوست، باز و بسته کند.

7. آموزش کشیدن خط روی کاغذ

تکه کاغذی روی میز در اختیار کودک قرار دهید و مداد رنگی به دست او دهید و به او نشان دهید که روی کاغذ خط بکشد.

بازی با نوزاد

8. آموزش بازی مخفی شدن و پیدا کردن (قایم موشک)

در پشت پرده یا دیواری مخفی شوید و کودک را صدا کنید. موقعی که او به شما نزدیک شد او را بلند کنید و در بغل بگیرید و سپس در جای دیگر مخفی شوید. او به تدریج اصل بازی را یاد میگیرد و خود در گوشه ای مخفی می شود، ولی صبر نمیکند که او را پیدا کنید.

9. آموزش پرتاب توپ

در مقابل کودک روی میز بنشینید (پاهایتان از هم جدا باشد). توپ کوچکی را به طرف او پرتاب کنید و از او بخواهید که آن را به طرف شما بیندازد. کودک در سن 12 ماهگی قادر است اصل بازی را درک کند، توپ را تا حدی بگیرد و پرتاب کند و سپس بخندد و لذت ببرد.

10. آینه و درک تصویر

کودک را جلوی آینه قرار دهید تا به تصویر خود نگاه کند. کودک پس از مدتی شروع به خندیدن می کند، به تصویر خود دست می گذارد و سپس به طور متناوب به خود و تصویر خود نگاه می کند. در این هنگام شما قسمت های مختلف بدنش را به او نشان دهید و نام آنها را ببرید. کودک به تدریج یاد میگیرد که بین خود و تصویر خود تفاوت بگذارد.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «بازی با کودک در سن 10 تا 12 ماهگی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: