مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی استان تهران:9092305648
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(9 رای)

بد دهن بودن کودکان یکی از بزرگترین مشکلاتی است که معمولاً والدین با آن رو به رو هستند، در این مطلب قصد داریم برخی از روشهای برخورد با کودک بد دهن را بیان کنیم تا به این ترتیب بتوانید به درستی با کودک بد دهن خود رفتار کنیم. در صورتی که شما نیز جزو والدینی هستید که کودک بد دهن دارید میتوانید با مطالعه روش هایی که در ادامه این مطلب آمده است طرز رفتار با این کودکان را فرا بگیرید و به اطرافیان خود نیز که دارای کودک بد دهن هستند آموزش دهید تا به این ترتیب والدین گرامی موفق شوند که با کودک بد دهن خود به درستی رفتار کنند.

تفکر درباره ارزش های خانواده

یکی از مهمترین عواملی که بر روی بد دهن بودن کودک تاثیر میگذارد خانواده می باشد، اگر در خانه خود دارای کودک بد دهن هستید بهتر است ابتدا درباره ارزش های خانوادگی خود فکر کنید، به عنوان مثال بسیاری از افراد هستند که در صورت استفاده واژه های بعد توسط کودک بد دهن هیچ گونه واکنشی را از خود نشان نمی دهند که همین عامل باعث می شود تا کودک بد دهن فکر کند که این کار او درست است و به کار خود ادامه دهد.

/// شماره های تماس ///

به عنوان مثال دیگر میتوان خانواده هایی را بیان کرد که با استفاده کودک بد دهن از واژه های نابجا به سرعت به این سخن کودک واکنش نشان می دهند که همین امر نیز می‌تواند کودک را جری تر کند. بنابراین بهترین راه برای مواجهه با کودک این است که با او درباره ارزش های متفاوت افراد صحبت کنید تا کودک بد دهن شما متوجه شود که صحبت های زشت او ممکن است سایر افراد را اذیت کند و به این ترتیب در یک محیط کاملا آرام کودک خود را تربیت کنید. مطمئناً یک  میتواند در این مسیر بیشترین کمک را به شما نماید.

سعی کنید دلیل بد دهنی کودک بد دهن خود را بیابید

کودک بد دهن معمولا برای بد دهنی خود دلایلی دارد، زمانی که شما می‌خواهید بعد هم بودن کودک خود را بررسی کنید و عواملی که بر روی بدن دهن بودن کودک بد دهان شما تاثیر گذاشته است فکر کنید و سعی کنید که آنها را برطرف کنید.

به عنوان مثال زمانی که کودک شما بد دهنی می‌کند به این موضوع فکر کنید که در چه مواقعی شروع به بد دهنی می کند، گاهی اوقات دلیل بد دهن بودن کودک شما این است که او مهارت های لازم برای زندگی را فرا نگرفته است که در این شرایط شما می توانید به راحتی با آموزش به او این مشکل را حل کنید. درباره کودک بد دهن خود همواره این نکته را به یاد داشته باشید که بد دهن بودن یک کودک ۵ ساله که بعضی از فحش ها را در اتوبوس و یا پارک شنیده است بسیار متفاوت تر از آن است که یک نوجوان ۱۵ ساله به معلم خود بد دهانی می کند.

کودک بد دهن از شما الگو می‌گیرد

نکات مهمی که در طرز برخورد با کودک بد دهن باید به خاطر داشته باشید  این است که سعی کنید الگوی خوبی برای او باشید، کودک معمولا خیلی سریع از شما الگو می‌گیرد و در صورتی که شما از الفاظ رکیک در هنگام رفتار کردن با او و یا سایر افراد خانواده استفاده نکنید مطمئن باشید او نیز خیلی سریع متوجه رفتار اشتباه خود خواهد شد و به این ترتیب شما موفق می‌شوید که کودک بد دهن خود را تربیت کنید.

بسیاری از والدین گمان می‌کنند که چون آنها بزرگتر است می‌توانند از الفاظ رکیک استفاده کنند ولی کودکان آنها نباید از اینگونه الفاظ استفاده کنند در حالی که چنین نیست و کودکان خیلی سریع نسبت به این موضوع واکنش نشان میدهند و شما خیلی سریع‌ متوجه می‌شوید که خودتان یک کودک بد دهن را تربیت کرده اید. در صورتی که در این زمینه فکر میکنید که ممکن است ضعیف عمل کنید بهتر است تا از یک مشاور حرفه ای مشاوره کودک دریافت نمایید تا بهتر شما را راهنمایی کنند. کودک بد دهن,با کودک بد دهن چه کنیم,مشاوره کودک,مشاوره خانواده,نحوه برخورد صحیح با کودک بد دهن

حواستان باشد که کودک بد دهن شما به دنبال جلب توجه نباشد

گاهی اوقات کودک بد دهن فقط و فقط به دنبال جلب توجه اعضای خانواده می باشد، دلیل اینکه کودک به دنبال جلب توجه شما می باشد این است که شما نسبت به الفاظی که کودک بد دهن تان استفاده می‌کنند واکنش نشان می دهید که این واکنش می‌تواند مثبت و یا منفی باشد، در این شرایط کودک خیلی سریع متوجه می شود که با این کار می تواند توجه شما را به خود جلب کند و در نتیجه این کار را تکرار میکند و تبدیل به یک کودک می شود.

بنابراین به این نکته توجه داشته باشید و در هنگام بد دهنی کودک بد دهن خود مراقب باشید که هدف او جلب توجه شما نباشد و اگر با چنین شرایطی مواجه شدید سعی کنید نسبت به این کار او بی توجهی کنید تا کم کم این کار را ترک کند.

برای فحش دادن کودک بد دهن خود قانون بگذارید

یکی از بهترین اقداماتی که می توانید برای برخورد با کودک بد دهان خود انجام دهید این است که برای فرستادن کودک خود قانون بگذارید، سعی کنید علاقه مندی های او را متوجه شوید و بدانید که از چه چیزی بیشتر خوشش می آید و با گرفتن و یاد دادن این علاقه مندیها به کودک بد دهن خود از فحش دادن او جلوگیری کنیم.

به عنوان مثال می ‌توانید به او قول دهید که در صورتی که یک یا چند روز بد دهنی نکند به او یک کادوی خوب دهید و یا در صورتی که فحش دهد یکی از اسباب بازی های او را از او برای مدتی بگیرید و به این صورت او را جریمه کنید. با قرار دادن این مجازات‌ها و پاداش ها برای کودک خود می ‌توانید کودک بدن خود را باردار کنیم که خیلی سریع این عادت خود را ترک کند، چرا که کودکان علاقه شدیدی به اسباب‌ بازی‌های خود دارند و در صورتی که یکی از آنها را از او بگیریم هر کاری می کنند که آن را از شما باز پس بگیرند و به این ترتیب شما می توانید از این نقطه ضعف آنها برای ترک این عادت بد در کودک بد دهن خود استفاده کنید.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «با کودک بد دهن خود چه کنیم؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: