مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی استان تهران:9092305648
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(14 رای)

داشتن کودک بی ادب یکی از مهمترین معضلات خانواده ها می باشد، امروزه بسیاری از پدران و مادران با مراجعه به مشاوره کودک این سوال را می‌پرسند که چگونه کودک بی ادب خود را درمان کنیم؟ در صورتی که شما هم این سوال را دارید و دارای یک کودک بی ادب هستید بهتر است این مطلب را به صورت کامل مطالعه کنید تا اطلاعات کافی به درباره طرز برخورد با کودک بی ادب را به دست بیاورید.

سعی کنید کودک بی ادب را مشغول کنید

یکی از مهمترین روش هایی که می توانید از آن برای درمان کودک بی ادب خود استفاده کنید این است که کودک بی ادب خود را سرگرم نگه دارید. در سال‌های اخیر تحقیقات بسیار زیادی در زمینه تحلیل رفتار بی ادبانه کودک بی ادب صورت گرفته است که نتیجه این تحقیقات معمولا این بوده است که رفتار بی ادبانه این کودکان ناشی از خستگی و کم حوصله بودن آنها می باشد، بنابراین اگر می‌خواهید این رفتار بی ادبانه را در آنها درمان کنید بهتر است سعی کنید که آنها را مشغول و سرگرم نگه دارید تا به این ترتیب دلیلی برای بی ادبی نداشته باشند.

کودک بی ادب,با کودک بی ادب چه کنیم,مشاوره کودک,مشاوره خانواده,نحوه برخورد صحیح با کودک بی ادب

به عنوان مثال زمانی که کودک بی ادبی می کند سعی کنید به او کار و یا بازی جدید پیشنهاد کنید تا به این ترتیب او را سرگرم کنید، معمولاً کودکان به پیشنهادی که شما به آن ها میدهید روی خوش نشان می دهند و آنها را می پذیرند. مثلاً می‌توانید به عنوان یک پیشنهاد خوب به آنها یک بازی جدید پیشنهاد کنید و یا خودتان با او بازی کنید و یا اینکه از او بخواهید برای شما یک نقاشی زیبا بکشد تا به این ترتیب از بی حوصلگی خارج شده و در نتیجه کمتر بی ادبی کند.

به کودک بی ادب خود رفتار های مناسب یاد دهید

کودکان از شما تاثیر می پذیرند و در صورتی که شما بتوانید الگوی خوبی برای آنها باشید آنها به سرعت رفتار شما را تقلید میکنند، بنابراین در صورتی که کودک بی ادب شما در خانه نیز بی ادبی می کند بهتر است به آرامی با او صحبت کرده و رفتارهای مناسبی را به او یاد دهید و سعی کنید خود شما نیز در خانه و در مواجهه با او و یا سایر اعضای خانواده این رفتار را بارها و بارها تکرار کنید تا کودک بی ادب شما با یادگیری این رفتارهای مناسب دیگر بی ادبی نکند.

به عنوان مثال می توانید برای کودک بی ادب خود یک جدول طراحی کنید که در اینجا فقط برای هر رفتار مناسبی که کودک بی ادب شما دارا می باشد یک ستاره دهید و در صورتی که کودک بی ادب شما اقدام به بی ادبی کرد یک ستاره از ستاره های وی کم کنید و در صورتی که تعداد ستاره‌های او به تعداد مشخصی رسیده یک هدیه برای او خریداری کنید.

در مسیر تربیت کودک خود ثابت قدم باشید

متاسفانه بسیاری از والدین در مسیر تربیت کودک خود ثبات لازم را ندارند یعنی گاهی اوقات به بی ادبی های کودک بی ادب خود بی توجه هستند و گاهی اوقات رفتارهای شدیدی را نسبت به این بی ادبی ها نشان می دهند، رفتارهای این گونه می‌تواند تاثیر بسیار بدی بر روی کودک بی ادب شما بگذارد، بنابراین در صورتی که دوست ندارید که کودک شما رفتارهای بی ادبانه خود را ادامه دهد بهتر است در طول تربیت ثبات لازم را داشته باشید و به صورت دائمی با او به آرامی صحبت کنید تا این رفتارهای بی ادبانه خود را ترک کنند به این ترتیب شما می‌توانید خیلی راحت و در مدت زمان معینی رفتارهای بی ادبانه کودک خود را درمان کنید.

برای رفتار خوب کودک خود پاداش در نظر بگیرید

کودکان معمولاً نسبت پاداش‌ها و هدیه هایی که با آنها می دهید واکنش‌های شدیدی نشان می‌دهند، در صورتی که کودک شما به هیچ طریقی رفتارهای بی ادبانه خود را تعیین میکند میتوانید از هدیه دادن برای تشویق کردن استفاده کنید.

این روش معمولاً در موارد بسیار زیادی پاسخ داده است و شما نیز می‌توانید آن را به عنوان یک روش بسیار مطمئن برای درمان رفتارهای بی ادبانه کودک بی ادب خود از آن استفاده کنید و مطمئن باشید که در مدت زمان بسیار کوتاهی  نتیجه لازم را خواهید گرفت.

کودکان زمانی که ببیند شما نسبت به رفتارهای آنها واکنش نشان می‌دهید و در صورتی که رفتار خوبی داشته باشند به آنها پاداش می‌دهید خیلی صحیح رفتارهای بی ادبانه خود را ترک می کند تا بتوانند جایزه های بیشتری را از شما دریافت کنند و به این ترتیب است که رفتارهای بی ادبانه تبدیل به یک رفتار و عادت مناسب می شود و در نتیجه کودک شما درمان می شود.

به عنوان مثال می‌توانید برای درمان کودک بی ادب خود اسباب بازی های مورد علاقه او را خریداری کرده و در صورتی که برای مدت زمان معینی رفتارهای بی ادبانه از وی مشاهده نکردید این جایزه ها و هدیه ها را به او بدهید تا تشویق شود.

به کودک بی ادب خود مسئولیت دهید

در سال‌های اخیر تحقیقات بسیار زیادی در زمینه تربیت کودک بی ادب صورت گرفته است که نتیجه این تحقیقات این بوده است که در صورتی که شما به کودک خود یک مسئولیت دهید کودک بی ادب می‌تواند بهتر داوری کند و نیازهای سایر افراد را بشناسد و به این ترتیب کمتر رفتارهای بی ادبانه از خود بروز دهد.

بسیاری از افراد فعال در زمینه مشاوره کودک نیز به این مورد اعتقاد دارند که واگذاری مسئولیت در خانه می تواند تاثیر بسیار زیادی در کاهش رفتارهای بی ادبانه کودکان در منزل داشته باشد، بنابراین در صورتی که شما جزء آن دسته از افرادی هستید که کودکتان در منزل بی ادبی می کند، می توانید به راحتی با واگذار کردن یک مسئولیت هر چند کوچک به کودک خود در منزل این رفتارهای او را به راحتی درمان کنید.

به عنوان مثال می‌توانید به کودک بی ادب خود در منزل مسئولیت مراقبت از حیوانات خانگی و یاد دادن غذا به حیوانات و همینطور خرید و انتخاب مواد غذایی از فروشگاه را دهید تا به این ترتیب به آنها یک مسئولیت داشته باشند.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «با کودک بی ادب خود چه کنیم؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: