مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(23 رای)

جیغ های کودک می تواند پدر و مادر را به تنگ آورد، جیغ های یک کودک ربطی به بیماری های شنوایی و یا تاخیر کلامی او ندارد و دلایل دیگری را دارا می باشد که در این مطلب قصد داریم روش هایی را برای درمان کودک جیغ جیغو بیان کنیم تا با یادگیری این روش ها بتوانید کودک خود را به راحتی درمان کنید. روش هایی که در ادامه برای کنترل کودک جیغ جیغو بیان خواهیم کرد روش هایی هستند که در مراکز مشاوره کودک توسط مشاور کودک به شما ارائه می شود بنابراین می‌توانید با اطمینان کامل این مطلب را مطالعه کنید و با پیاده کردن این روش ها به راحتی کودک جیغ جیغوی خود را  درمان کنید.

وضعیت سن و سال کودک جیغ جیغو را در نظر بگیرید

به صورت کلی کودک جیغ جیغو را می توان به دو دسته تقسیم کرد، دسته اول کودکان کوچکتر از سه سال هستند، این کودکان خود به دو دسته تقسیم می شوند. معمولاً کودک جیغ جیغو اگر کوچکتر از ۱۸ ماه باشد به دلیل نیازهای فیزیولوژیکی که دارا می باشد جیغ می کشد و شما نمی‌توانید رفتار مناسبی را برای کودکانی که در این سن قرار دارند در نظر بگیرید.

کودک جیغ جیغو

کودکان بین یک و نیم سال تا سه سال معمولاً شخصیت پیدا می کنند و می دانند که چه چیزی برای آنهاست بنابراین سعی می کنند که با تبدیل شدن به یک کودک جیغ جیغو خواسته های خود را از شما بخواهند تا شما برای اینکه کودک جیغ جیغو جیغ نکشد خواسته های او را برآورده کنید. در این سن می توان با استفاده از روش هایی کودک او را کنترل کرد.

کودک جیغ جیغو بزرگتر از سه سال معمولاً دلایل دیگری برای جیغ کشیدن دارد، دلیل این کودکان برای جیغ کشیدن این است که پدران و مادران آنها پاسخ مناسبی به خواسته ها و نیازهای آنها نمی دهند و در نتیجه باعث می شوند تا کودک به وسیله جیغ کشیدن خواسته‌های خود را بیان کند تا والدین خود را مجبور به قبول کردن خواسته های آنها کنند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید: با کودک گستاخ خود چه کنیم؟

روش نامناسب برای برخورد با کودک جیغ جیغو

معمولاً یکی از برخوردهای نامناسب با کودک این است که والدین و علی الخصوص مادران هنگامی که کودک جیغ جیغوی آنها چیزی را از آنها می‌خواهد بار اول این خواسته او را نادیده می‌گیرند و در برابر آن مقاومت می‌کنند ولی هنگامی که کودک جیغ جیغو شروع به جیغ کشیدن می کند مقاومت مادر نیز از بین می‌رود و تسلیم خواسته فرزند خود می شود. به همین علت کودک جیغ جیغو گمان می‌کند که هر بار چیزی را خواست باید به وسیله جیغ آن را بخواهد تا به خواسته خود برسد.

/// شماره های تماس ///

رفتاری که باعث جیغ زدن کودک جیغ جیغو میشود را پیش بینی کنید

یکی از بهترین روش ها برای برخورد با کودک جیغ جیغو این است که رفتاری که باعث می شود تا کودک جیغ بکشد را پیش بینی کنید و قبل از آن که آن رفتار اتفاق بیافتد خواسته او را اجابت کنید. به عنوان مثالی از این روش می توان موردی را بیان کرد که کودک جیغ جیغو زمانی که خواسته ای را از والدین خود دارد شروع به جیغ زدن می کند تا والدین خود را مجبور کند که خواسته او را اجابت کنند.

در چنین شرایطی والدین می‌توانند با پیش‌بینی خواسته‌های او قبل از اینکه کودک جیغ جیغو شروع به جیغ زدن کند خواسته های او را اجابت کنند تا به این ترتیب کودک عادت به جیغ زدن برای دریافت خواسته هایش را ترک کند. این روش یکی از مهمترین روش ها برای برخورد با کودک جیغ جیغو می باشد که معمولاً بر روی کودکان بالای دوسال جواب می‌دهد و شما با استفاده از این روش به راحتی می ‌توانید در مدت زمان کوتاهی کودک خود را به درستی تربیت کنید.

به خواسته های معقول کودک جیغ جیغو توجه داشته باشید

متاسفانه بسیاری از والدین گمان می‌کنند که چون کودک آنها چیزی را با جیغ از آنها می خواهد نباید به هیچ وجه به خواسته‌های او توجهی داشته باشند، این کار باعث می شود تا کودک جیغ جیغو خیلی سریعتر عصبانی شود و در نتیجه جیغ های بیشتری بکشد تا شما را وادار کند که خواسته های او را برآورده کنید.

گاهی اوقات کودک خواسته ای از شما دارد که یک خواسته منطقی به شمار می‌آید و شما بی دلیل آن را رد می کنید، این کار حساسیت های کودک جیغ جیغو شما را افزایش خواهد داد و در نتیجه باعث می شود که شما شرایط سخت تری را تجربه کنید.

کودک کودک جیغ جیغو,با کودک کودک جیغ جیغو چه کنیم,مشاوره کودک,مشاوره خانواده,نحوه برخورد صحیح با کودک کودک جیغ جیغو

معمولاً بهترین کار برای برخورد با کودک جیغ جیغو این است که خواسته های معقول کودک جیغ جیغوی خود را بپذیرید و آنها را مورد توجه قرار دهید و در صورتی که کودک شما از شما خواسته ای دارد که قادر به انجام آن نیستید به صورت کاملا منطقی او را در کنار خود بنشانید و با او صحبت کنید تا متوجه شود که به چه دلیل خواسته او را نمی توانید انجام دهید. به این ترتیب شما می توانید به کودک خود یاد دهید که در صورتی که خواسته ای داشته باشد می تواند به آرامی از شما بخواهد و شما در صورتی که امکان برآورده کردن این خواسته را داشته باشید حتما آن را برای او انجام خواهید داد.

اگر کودک جیغ جیغوی شما یک رفتار ناگهانی از خود نشان داد از آن بگذرید

یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که حتما باید به آن توجه داشته باشید این است که گاهی اوقات کودک شما یک رفتار کاملا ناگهانی از خود نشان می دهد و ممکن است شما به دلیل این اتفاق او را دعوا کنید و یا اینکه حرفی به او بزنید، این کار ممکن است باعث شود تا کودک جیغ جیغو شما تحت تاثیر قرار بگیرد و بارهای بعدی نیز این کار را تکرار کند. بنابراین در صورتیکه دوست ندارید که کودک جیغ جیغو شما این کار را تکرار کند اگر  تشخیص دادید که کودک بر حسب اتفاق جیغ کشید از آن بگذرید و سعی کنید حساسیتی نسبت به آن نشان دهید تا کودک نیز نسبت به آن حساس نشود و دیگر آن را تکرار نکند.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «با کودک جیغ جیغو خود چه کنیم؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: