مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(7 رای)

افراد بسیار زیادی هستند که در طول زندگی روزمره خود با کودکان پررو روبه رو می شوند و نمی داند که چگونه باید با این کودکان برخورد کند. معمولاً بسیاری از والدین نیز نمی دانند چگونه با کودک پررو خود برخورد کنند و چگونه به او آموزش دهند که بی ادب نباشد و مودبانه با دیگران برخورد کند.

اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که در خانه کودک پر رو دارید و نمی دانید که چگونه باید به او آموزش دهید و رفتار کنید بهتر است این مطلب را به صورت کامل مطالعه کنید تا اطلاعات جامعی در این باره به دست آورید. در این مطلب شما تمامی اطلاعاتی که می توانید با مراجعه به مشاور کودک به دست آورید را خواهید آموخت، در کنار این آموزش ها در صورتی که احساس نمودید راهنمایی گرفتن از یک مشاوره کودک میتواند به شما در این امر بیش از پیش کمک کند حتما این کار را انجام دهید.

کودک پررو

به کودک پررو خود یاد دهید از تنوع استقبال کند

متاسفانه یکی از عوامل پررو بودن کودک این است که کودک پررو به افرادی که از لحاظ ظاهری با او تفاوت داشته باشند بی احترامی میکند، بنابراین شما باید به کودک پررو خود یاد دهید که از تنوع استقبال کند، منظور از تنوع در اینجا این است که کودک شما هنگامی که فردی را میبیند که با او دارای تفاوت های ظاهری می باشد او را مسخره نکند بلکه از او خوشش بیاید و احترام گذارد.

به عنوان مثال بارها دیده شده که در یک خانواده کودک پررو با دیدن فردی که رنگ پوستش با رنگ پوست او متفاوت است شروع به مسخره کردن او کرده است و یا اینکه کودک پررو با دیدن کودک ناقص دیگری او را مسخره کرده است، برای اینکه بتوانید از بروز چنین اتفاقاتی در خانواده خود جلوگیری کنید باید به کودک پررو خود آموزش دهید که بتواند با افرادی که با او دارای اختلافات ظاهری می باشند ارتباط برقرار کند و احترام خاصی برای او قائل شود. با استفاده از این آموزش کودک شما کم‌ کم پررو بودن را کنار می گذارد.

کودک پررو را تشویق کنید که پیش داوری نکند

یکی دیگر از عوامل بسیار مهمی که بر روی پررو بودن کودک پررو تاثیر می گذارد پیش داوری می باشد، متاسفانه کودک پررو نمی تواند رابطه خوبی با سایر افراد داشته باشد و در صورتی که نظری مخالف نظر او گفته شود و یا اینکه کسی با او مخالفت کند بدون در نظر گرفتن عواقب آن شروع به مخالفت و بی ادبی می کند بنابراین در صورتی که می خواهید کودک پررو خود را درمان کنید بهتر است که با او صحبت کنید و آموزش‌های لازم را به او بدهید که به هیچ وجه درباره شخصی یا عملی پیش داوری نکند.

/// شماره های تماس ///

برای اینکه کودک پررو خود را تشویق کنید که پیش داوری نکند می‌توانید برای این کار ستاره هایی را برای او در نظر بگیرید که هنگامی که او این کار را انجام نداد به او ستاره بدهید و بعد از اینکه ستاره های او به میزان مشخصی رسید برای او یک هدیه مناسب تهیه کنید. البته توجه داشته باشید که هنگامی که کودک پررو شما بر خلاف قاعده عمل کرد یک ستاره از ستاره های او کم کنید تا به این ترتیب کودک شما متوجه شود که کار اشتباهی کرده است. برای انتخاب هدیه ها نیز بهتر است هدیه هایی را در نظر بگیرید که کودک شما علاقمند است آنها را داشته باشد مثلا اسباب بازی ها گزینه مناسبی برای کودکان می باشند.

برای کودک پررو خود یک الگوی مناسب باشید

یکی از مهمترین اقداماتی که می توانید برای بهبود رفتاد کودک پررو خود انجام دهید این است که در خانه و در مقابل کودک خود رفتار درستی را از خود داشته باشید تا به این ترتیب کودک شما با الگو گرفتن از شما سعی کند که شبیه به شما رفتار کند، به عنوان مثال سعی کنید هیچ وقت کسی را مسخره نکنید و حتی اگر شخصی از لحاظ ظاهری با شما تفاوت هایی دارد سعی کنید همواره احترام خاصی برای او قائل شوید تا کودک شما نیز این مورد را از شما یاد بگیرد.

همچنین سعی کنید هنگامی که چیزی را از او می خواهید با احترام با او صحبت کنید تا کودک شما نیز یاد بگیرد زمانی که چیزی از شما می‌خواهد آن را با احترام بخواهد و نسبت به شما بی ادبی نکند، این کار باعث می شود تا کودک پررو با الگو پذیری از شما رفتار نامناسب خود را تصحیح کند. الگوی خوبی بودن روش کاملی برای تصحیح رفتار کودک پررو نیست و برای اینکه بتوانید کودک پرروی خود را درست تربیت کنید باید از او بخواهید که به درستی رفتار کند.

کودکان پررو

کودک پررو هنگامی که رفتار شما را در منزل و با سایر افراد خانواده مشاهده می‌کند تاثیر هایی را از شما می پذیرد با این حال شما برای این که رفتار او را درست کنید باید حتما از او بخواهید که رفتار درستی داشته باشد، به عنوان مثال از او بخواهید که هنگامی که چیزی از شما می‌خواهد آن را با احترام درخواست کند.

با کودک پررو خود برخورد کنید

متاسفانه یکی از بزرگترین مشکلاتی که خانواده‌ها در طرز برخورد با کودک پررو خود دارند این است که نمی تواند به درستی با کودک پررو خود برخورد کنند. حتماً شما هم مشاهده کرده اید که بعضی از والدین هنگامی که به کودک خود چیزی می گویند و کودک پررو آنها در مقابل آنها می ایستد، حرفی برای گفتن ندارند و می گویند که بچه است و چیزی نمیتوان به او گفت اما این کار باعث می‌شود که کودک پررو فکر کند که کار او کار درستی است و در نتیجه در دفعات بعدی این کار را ادامه خواهد داد.

یک روش درست برخورد با کودک پرو این است که هنگامی که شما به او چیزی می گوید مثلا بعد از تماشا کردن کارتون به او می‌گویید که تلویزیون را خاموش کند و او با پررویی به شما می گوید که این کار را انجام نمی‌دهد برخورد مناسبی با او صورت دهید تا متوجه شود که این کار اشتباه است و در نتیجه دیگر این کار را تکرار نکند.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «با کودک پررو خود چه کنیم؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: