مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(14 رای)

برنامه ریزی کنکور : معرفی رشته مهندسی برق

برنامه ریزی کنکور رشته مهندسی برق مهم ترین گام در ورود به رشته مهندسی برق است. یکی از بهترین تعریف‌ ها یی که از مهندسی برق شده است ،‌ این است که محور اصلی فعالیت‌ های مهندسی برق ، تبدیل یک سیگنال به سیگنال دیگر است . که البته این سیگنال ممکن است شکل موج ولتاژ یا شکل موج جریان و یا ترکیب دیجیتالی یک بخش از اطلاعات باشد . برای مثال وقتی ما با تلفن صحبت می‌ کنیم در مرحله اول به دستگاهی به نام میکروفون نیاز داریم که صحبت‌ های ما را تبدیل به سیگنال‌ های الکتریکی کند تا این سیگنال در خطوط تلفن منتقل گردد . سپس در طرف دیگر به دستگاهی نیاز داریم که سیگنال‌ های رسیده را به سیگنال‌ های صوتی تبدیل کند تا فرد مقابل بتواند صدای ما را بشنود و مکالمه تلفنی برقرار گردد . رشته‌ مهندسی‌ برق‌ در مقطع‌ کارشناسی‌ دارای‌ 4 گرایش‌ الکترونیک‌ ، مخابرات‌ ، کنترل‌ و قدرت‌ است‌.

برنامه ریزی کنکور رشته مهندسی برق ، انتخاب رشته کنکور مهندسی برق ، انتخاب رشته مهندسی برق ، مشاوره تحصیلی,مشاوره تحصیلی تلفنی,مشاوره درسی,مشاوره درسی تلفنی,برنامه ریزی,برنامه ریزی تلفنی,مشاوره برنامه ریزی تلفنی,مشاوره کنکور,برنامه ریزی کنکور تلفنی,مشاوره تلفنی برنامه ریزی کنکور,مشاوره کنکور 97,برنامه ریزی کنکور 97,برنامه ریزی تلفنی کنکور 97,مشاوره تحصیلی تهران,کنکور آزمایشی,مشاوره تست زنی,مشاوره تلفنی تست زنی,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,9099075226,مشاوره کنکور رهیاب,مشاوره برنامه ریزی درسی,برنامه درسی

انواع مختلف انتخاب رشته کنکور

برنامه ریزی کنکور رشته مهندسی برق

می توان گفت اهمیت برنامه ریزی کنکور رشته مهندسی برق بر هیچ کسی پوشیده نیست . بنابراین شاید بتوان به جرات گفت که هیچ داوطلب کنکوری وجود ندارد که این موضوع را نداند . اما خیلی ار داوطلبان کنکور ریاضی قادر به برنامه ریزی کنکور ریاضی صحیح ، اصولی و با توجه به شرایط محیطی و شخصیتی برای خود نمی باشند . از این رو  همواره داوطلبانی را شاهد هستیم که به علت پیچیدگی های برنامه ریزی کنکور ریاضی دچار سردرگمی و آشفتگی های بسیاری می شوند .

اگر شما به عنوان یکی از داوطلبان کنکور ریاضی می خواهید موفقیت در کنکور را از آن خود کنید. حتما باید برنامه ای اصولی و منسجم  را با توجه به شرایط خودتان تنظیم کنید.  برنامه ریزی کنکور رشته مهندسی برق مناسب و درست باید ویژگی های خاصی را داشته باشد . در ادامه به توضیح این ویژگی ها خواهیم پرداخت.

ویژگی های برنامه ریزی کنکور رشته مهندسی برق

الف - اختصاصی بودن برنامه ریزی کنکور رشته مهندسی برق

اختصاصی بودن : شما در این دنیا فردی منحصر به فرد می باشید . تیپ شخصیتی ، طبع بدنی ، روحیات ، اهداف ، اصول و روحیات خاصی را دارا می باشید و فرد دیگری وجود ندارد که دقیقا  اهداف و خصوصیات شما را داشته باشد. از این رو برنامه ریزی کنکور ریاضی ای برای شما مناسب و اصولی است که بر اساس خصوصیات جسمی و روحی شما تنظیم و مکتوب شده باشد .

ب - انعطاف پذیر بودن برنامه ریزی کنکور رشته مهندسی برق

انعطاف پذیری :  در مدت یک روز ممکن اتفاق های غیر منتظره ای ( مثل آمدن مهمان، فوت نزدیکان و ... ) برای هر فرد بیفتد . و به فرد اجازه پیشرفت مطابق برنامه ریزی کنکور ریاضی تنظیم شده را ندهد . این حوادث نباید موجب تغییر زیادی در برنامه ریزی کنکور فرد داوطلب شود . بنابراین شما باید در برنامه تان ساعات و روز هایی را برای جبران زمان هایی که به خاطر حوادث غیرقابل پیشبینی از دست داده اید در نظر بگیرید . از رو برنامه ریزی کنکور درسی برخلاف نظر برخی از مشاوران تحصیلی ، باید پویا باشد .

پ - تامین کننده هدف بودن برنامه ریزی کنکور رشته مهندسی برق

تامین کننده هدف : از نظر بسیاری از مشاوران تحصیلی تعیین هدف مهم ترین رکن در برنامه ریزی کنکور رشته مهندسی برق می باشد . در واقع تا زمانی که هدف داوطب از شرکت در کنکور مشخص نشود ، برنامه ریزی کنکور درسی امکان پذیر نخواهد بود . تعیین اهدافی مانند اینکه قصد قبولی در چه رشته ای را دارید ؟ می خواهید وارد چه دانشگاهی شوید ؟ در برنامه ریزی کنکور ریاضی از اهمیت بالایی برخوردار است .

زیرا که قبول شدن در رشته های دانشگاهی مختلف نیاز مند کسب رتبه و درصد های متفاوتی است . که کسب این رتبه ها و درصد ها مختلف مسلما برنامه ریزی درسی های متفاوتی را می طلبد . بگذارید تا راحت تر بگوییم ، شما برای برنامه ریزی کنکور رشته مهندسی برق باید در ابتدا اولویت های زیر را برای خود مشخص کنید. 1- می خواهم در کنکور در رشته مهندسی برق قبول شوم. 2- می خواهم در فلان شهر قبول شوم. 3- می خواهم در فلان شهر و در فلان دانشگاه قبول شوم. بعد از اینکه این موارد را مشخص کردید خیلی راحت تر می توانید برنامه ریزی کنکور رشته مهندسی برق را انجام دهید.

ت زیرگروه ها و ضرایب دروس رشته مهندسی برق

با توجه به این که می خواهید برای رشته مهندسی برق برنامه ریزی تحصیلی داشته باشید، باید توجه کنید که این درس در زیرگروه 1 است. در نتیجه برای قبولی در این رشته ، به ترتیب درس های زیر دارای ضرایب زیر هستند.

درس ریاضی ضریب 4 درس فیزیک ضریب 3 درس شیمی ضریب 2

در نتیجه باید این درس ها را به ترتیب در برنامه ریزی کنکور رشته مهندسی برق در اولویت قرار دهید.

برنامه ریزی کنکور رشته مهندسی برق براساس دانشگاه

با توجه به این که در کدام شهر می خواهید قبول شوید ، درصدهای حداقل مورد نیاز فرق خواهد کرد. در نتیجه برای برنامه ریزی کنکور رشته مهندسی برق باید به این نکته توجه داشته باشید. هم چنین با توجه به این که می خواهید دقیقا در چه دانشگاهی قبول شوید نیز در برنامه ریزی کنکور رشته مهندسی برق باید حداقل هایی از درصد و رتبه های قبولی کنکور ریاضی را مد نظر قرار دهید.

بدیهی است که جهت تحقق این درصد ها و رتبه های بهتر ، داوطلب باید ساعات مطالعه بالاتری را در روز داشته باشد . که این ساعات مطالعه باید در برنامه ریزی کنکور ریاضی گنجانده شود . به عنوان مثال اگر داوطلب کنکور ریاضی که هدفش قبولی در رشته های مهندسی و علوم پایه است با دو تا سه ساعت مطالعه در روز امیدی به دستیابی به هدفش نیست چون باید بیشتر از این ها مطالعه داشته باشد .

ث - ساده بودن برنامه ریزی کنکور رشته مهندسی برق

سادگی و انجام پذیری : یکی از نکاتی که هر در هر مشاوره تحصیلی به داوطلب کنکور تذکر داده می شود این است . که داوطلب باید حتما برنامه ای را برای خود تنظیم کند که قابلیت اجرا داشته باشد . بسیار دیده می شود که دانش آموزانی که در ابتدا راه کنکور ریاضی قرار دارند . که می خواهند خیلی سریع به هدف خود برسند دست به تنظیم برنامه ریزی درسی فضایی می زنند .

در این حالت دانش آموزان چنین برنامه ریزی درسی ای را در نهایت نمی توانند اجرا کنند . در نتیجه به مرور با از دست دادن انگیزه های خود از گود رقابت خارج می شوند و به پله اول خود باز می گردند . از این رو توجه به این امر بسیار ضروری است که برنامه ریزی کنکور ریاضی نباید فرا تر از حد توان شما باشد ، مثلا زمانی که متوسط ساعات مطالعه در روز شما 4 ساعت است هیچ وقت در هفته اول برای ۱۰ ساعت مطالعه در روز برنامه ریزی کنکور ریاضی خود را تنظیم نکنید . این افزایش ساعات مطالعه باید به صورت گام به گام صورت گیرد . که امر به کمک یک مشاور کنکور  مناسب و با برنامه ریزی کنکور ریاضی متعادل و هماهنگ با ویژگی های شخصی شما امکان پذیر است .

ج - تنوع برنامه ریزی کنکور رشته مهندسی برق

تنوع:  ما در مشاوره کنکور سراسری بارها دیده ایم که داوطلبانی که ساعات زیادی را به صورت مداوم و پشت سرهم  برای مطالعه یک درس صرف کرده اند . با مشکلاتی از جمله دریافت کمتر مطالب مواجه می شوند ، باید گفت که این روش مطالعه روش درستی نیست و برنامه ریزی کنکور ریاضی

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «برنامه ریزی کنکور رشته مهندسی برق - برنامه ریزی کنکور ریاضی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: