مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی از استان تهران:9092305648
تعیین وقت حضوری:021-71049
تماس اضطراری:021-22916114
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(10 رای)

مطالعات روانشناسی نشان داده است که دوران خردسالی پیش از دبستان دوران کوتاهی است که در شکل دهی به شخصیت کودک بسیار حائز اهمیت است. کودک در این سال ها اولین دانستنی‌ها را در محیط خانواده بدست می آورد. رفتارهایش ثبات پیدا می‌کند و شکل می‌گیرد. در این میان بازی کودکان نقش اساسی در شناخت محیط و خود کودک دارد.

/// شماره های تماس ///

نقش بازی کودکان در پروروش مهارت های کودک از دیدگاه روانشناسی

بازی کودکان نقشی اساسی در پرورش مهارت های کودک دارد. بازی زندگی بچه‌هاست. شخصیت آنها را شکل می‌دهد. بهترین شکل فعالیت کودک، در بازی‌های سنین کودکی صورت می پذیرد. در زمان بازی کودکان، همه‌ی نیروهای جسمی، ذهنی، روانی و... کودک درگیر می‌شود. در نتیجه دقت، حافظه، تصور، نظم و ترتیب، چالاکی، مهارت های کلامی و حرکتی کودک رشد می‌کند. و نهایتاً مهارت‌های اجتماعی کودک، در حین بازی کردن رشد می‌یابد. در بازی، کودک با تعامل با سایر کودکان، مهارت‌های اجتماعی را کسب می‌کند.

بهترین نوع بازی کودکان خردسال

بهترین نوع بازی برای کودکان از دیدگاه روانشناسی

از نظر مشاوران روانشناسی بهترین نوع بازی برای کودکان، بازی هایی است که کودک خودش آن را با ابتکار خودش خلق می کند. به این نوع بازی ها، بازی های ابتکاری یا موضوع‌دار یا نقش‌دار می گویند. در بازی‌های ابتکاری، کودک هر چیزی را که در محیط اطراف می‌بیند یا می‌شنود، تقلید می‌کند. حتی فعالیت بزرگترها را تکرار می‌کند. نقاشی و بازی‌هایی شبیه به نقاشی، ارتباط اجتماعی کودک را شکل می‌دهد. کودک از طریق ارتباط اجتماعی با محیط اطرافش می‌تواند احساسات و افکار درونش را بیان کند. اگر این بازی‌ها به شکلی صحیح صورت بگیرند شاهد رشد اجتماعی و مهارتی کودک خواهیم بود.

بهترین موضوع برای بازی کودکان

مشاوران توصیه می کنند که موضوع بازی را به بچه ها تحمیل نکنید. اجازه دهید کودکان از خودشان ابتکار داشته باشند. شما فقط باید محیطی امن و بهداشتی را برای کودکتان فراهم کنید. اجازه دهید کودک خودش به صورت آزادانه بازی کند. بهترین محیط برای بازی کودک فضای باز است.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «بهترین نوع بازی کودکان خردسال» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

لطفا در صورت شنیدن بوق اشغال اینجا کلیک نمایید.
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی
×

دوره آموزش فن بیان و سخنوری

جزئیات دوره سخنوری