مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(41 رای)

ورزش یکی از راهکارهایی است که معمولا مشاوران روانشناس برای بهبود مراجعان و مشاوره شوندگان، استفاده می‌کنند. در جلسات مشاوره معمولاً مشاور تشخیص می‌دهد که اختلال روانی ایجاد شده به خاطر کم تحرکی و فشارهای روانی مشاور شونده است که در زندگی درگیرانه، شلوغ و کم تحرک امروز به وجود می‌آید.

به همین خاطر است که اغلب از زبان مشاوران و روانشناسان شنیده می‌شود که برای درمان وضعیت روانی خود ورزش کنید. مشاوران به کرات مشاهده کرده‌اند که وضعیت فردی که از او مشاوره می‌گیرد، پس از مدتی رو به بهبودی رفته و تاثیر ورزش را پس از جلسات مشاوره احساس کرده‌اند. لذا مشاوره ورزشی و پیشنهاد به انجام فعالیت‌های بدنی یکی از راهکارهای همیشگی مشاوران است.

/// شماره های تماس ///

مزایای روانشناسی ورزش بر بدن از دیدگاه مشاوران روانشناسی

نتایج مطالعات روانشناسی و تجربه مشاوران روانشناسی نشان می‌دهد که انجام مقدار متوسط فعالیت بدنی، منجر به بهبود حالت‌های خلقی و احساسی در افراد خواهد شد. روانشناسان معتقدند که ورزش می‌تواند سلامت روانی و همچنین کیفیت زندگی افراد را ارتقا دهد. موارد زیر مزایای روانشناسی حاصل از ورزش است که از مطالعات روانشناسی و تجارب مشاوران روانشناس به دست آمده است.

تاثیر ورزش از نظر روانشناسی

مدت زمان مناسب برای ورزش کردن از دیدگاه مشاوران روانشناسی

ورزش کردن افراد مشاوره شونده و بازخورد آن در جلسات مشاوره نشان می‌دهد که مردم پس از تجربه‌ کردن مزایای روانی ورزش، انگیزه پیدا می‌کنند که تمرینات ورزشی را ادامه دهند. اما نکته مهم اینجاست که چقدر ورزش برای تولید این اثرات لازم است؟

  • مطالعات روانشناسی نشان می‌دهد که حتی یک پیاده‌روی کوتاه با شدت کم می‌تواند خلق و خو و انرژی شما را افزایش دهد. 10 دقیقه ورزش هوازی می‌تواند تاثیرات مثبتی داشته باشد.
  • تجربه مشاوران روانشناس نشان می‌دهد که برای بهره‌مندی از فواید درازمدت ورزش، شما باید 3 بار در هفته به مدت 30 دقیقه، ورزش‌هایی که شدت متوسط دارند را انجام دهید.

مشاوران پیشنهاد می‌کنند افرادی که دچار افسردگی هستند به مدت بیش از ۱۰ هفته برنامه های ورزشی را ادامه دهند. این کار کمک می‌کند تا علائم افسردگی به میزان زیادی کاهش یابد.

منبع: کلیک کنید 

نویسنده: محسن کریمی

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «تاثیر ورزش بر افراد از دیدگاه روانشناسی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: