مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(10 رای)

متاسفانه اعتیاد به سیگار معضلی است که بسیاری از خانواده ها را درگیر خود کرده است. هدف ما در زمینه ترک سیگار این است که به جای استفاده از روش های رایج ترک سیگار که باعث ایجاد احساس صعود به قله اورست را در شما شکل می دهد و شما مجبور هستید که چند هفته ای را در حسرت کشیدن یک نخ سیگار سپری کنید. یا به افراد سیگاری حسرت بخورید، بی درنگ از ترک آن خود احساس شادی بکنید. و بعد از شروع قطع مصرف خود شما احساس خواهید کرد که از یک بیماری خطرناک شفا پیدا کرده اید. یا اینکه از یک زندان که در هاله ای از دود بوده است رها شده اید.

بعد از ترک سیگار، خود شما تعجب خواهید کرد که چگونه تا کنون این همه سیگار کشیده اید. از این پس دیگر به جای حسرت خوردن به افراد سیگاری به حال آنها تاسف خواهید خورد. در این نوع روش که ما در حال معرفی آن می باشیم، هیچ اجباری به قطع مصرف وجود نخواهد داشت. فقط افرادی که تمایل به قطع مصرف دارند می توانند این روش را امتحان کنند. افرادی که هنوز تمایل به قطع مصرف پیدا نکرده اند توصیه می شود که کلیه مراحل آموزش ها و مبانی مربوط به روش ترک سیگار ما را طی کنند و مطمئن باشند که بعد از گذراندن این دوره های آموزشی تمایل به ترک سیگار در آنها پیدا خواهد شد.

حتماً بخوانید: نوجوانان و مصرف روان گردان ها

علت سیگار کشیدن

اکثر افراد سیگاری وقتی سیگار می کشند و به ماهیت آن فکر می کنند درست نمی دانند که چرا این کار را انجام می دهند. فقط زمانی که نمی توانند سیگار بکشند سیگار برایشان مهم می شود. در هر صورت اگر سیگار می کشید و از آن لذت می برید و آن را دوست دارید و یا اینکه از آن متنفر هستید باید بدانید که شما در دام سیگار و نیکوتین گرفتار شده اید. باید بپذیرید که به نیکوتین اعتیاد پیدا کرده اید و بدون آن نمی توانید به طور کامل آرامش داشته باشید و یا از تمرکز لازم برخوردار شوید.

شروع ترک سیگار

روش ترک سیگار اینگونه عمل می کند که به تدریج اشتیاق کشیدن سیگار در شما از بین می رود. برای اینکه این اتفاق در شما ایجاد شود نیاز می باشد که دوره آموزشی ما را به طور کامل طی کنید. به یاد داشته باشید که شما هیچ کار خاصی قرار نیست، انجام بدهید و فقط باید به توصیه های ما عمل نمایید.

به یاد داشته باشید که وابستگی شدید به مصرف سیگار و نیکوتین در شما ترس عجیبی را ایجاد می کند که بسیاری افراد از آن غافل می باشند و این ترس مانع تصمیم گیری درست شما می شود. این احساس ترس، بسیار قوی است و حتی شاید بسیاری از دوستی ها و روابط را زیر پا بگذارد. بعضی مواقع افراد حاضر هستند که زن بچه و پدر و مادر خود را ترک کنند ولی دست از کشیدن سیگار خود برندارند. این واقعیتی است که بسیاری از ما آن را تجربه کرده ایم. باید بدانید که این احساس ترس در شما در اثر مصرف سیگار به وجود آمده است و راه غلبه بر آنها قطع مصرف سیگار می باشد. اعتیاد,مشاوره اعتیاد,مشاوره تلفنی اعتیاد,مشاوره اعتیاد تلفنی,مشاوره روانشناسی اعتیاد,مشاوره روانشناسی تلفنی اعتیاد,مشاوره روانشناسی اعتیاد تلفنی,مشاوره حضوری اعتیاد,ترک اعتیاد,مشاوره ترک اعتیاد,مشاوره تلفنی ترک اعتیاد,مشاوره ترک اعتیاد تلفنی,مشاوره روانشناسی ترک اعتیاد,مشاوره روانشناسی تلفنی ترک اعتیاد,مشاوره روانشناسی ترک اعتیاد تلفنی,ترک سیگار,مشاوره ترک سیگار,مشاوره تلفنی ترک سیگار,مشاوره ترک سیگار تلفنی,مشاوره روانشناسی ترک سیگار,مشاوره روانشناسی تلفنی ترک سیگار,مشاوره روانشناسی ترک سیگار تلفنی

روش ترک سیگار

بسیاری افراد به خاطر وجود ترس از اینکه بعد از فراگیری این اصول و استفاده از این روش برای ترک سیگار خود مجبور هستند که سیگار خود را ترک کنند، جرات شنیدن و یادگیری این روش ترک سیگار را به خود نمی دهند. ولی واقعیت اینگونه نیست. شما با فراگیری این اصول چیزی را از دست نمی دهید. شما حتی با گذراندن دوره های آموزشی ما اگر موفق به ترک سیگار هم نشوید مطمئنا وضعیت شما از چیزی که الان هستید بدتر نخواهد شد.

شما چیزی را از دست نخواهید داد. بالعکس این کار باعث کسب دستاوردهای عالی برای شما و آینده تان خواهد بود. ما میل به مصرف سیگار را در شما خواهیم کشت و میل به زندگی دوباره در شما ایجاد خواهیم نمود، یک زندگی پر نشاط و شاداب. در روش های رایج برای ترک سیگار لیستی از مضرات سیگار را برای شما فراهم می کنند و به شما می گویند که هر فرد سیگاری بتواند مدت مشخصی را سیگار نکشد، در نهایت میلش به سیگار کم خواهد شد و می تواند دوباره از زندگی خود لذت ببرد. شما برای مشاوره ترک اعتیاد به انواع مواد مخدر از جمله سیگار و کسب آگاهی های لازم می توانید از طریق مشاوره حضوری ترک اعتیاد و یا مشاوره تلفنی اعتیاد با مشاوران ما از راه های زیر تماس برقرار کنید:

/// شماره های تماس ///

مشکلات اصلی در مسیر ترک سیگار

در حقیقت اینگونه میتوان بیان کرد که مشکل اصلی ترک سیگار خود ترک آن نیست و چیزی که آن را مبهم و سخت می کند داستان اینکه ما چگونه برای همیشه در ترک سیگار باقی بمانیم می باشد. مشکل اصلی روز اول و دوم نیست، مشکل روز دهم و صدم و هزارم و سال های بعد است. فرد سیگاری در یک لحظه احساس ضعف و سستی و ناتوانی در برابر وسوسه سیگار، می کند و در آن لحظه هیچ راهی را جزء مصرف یک نخ سیگار برای خود نمی بیند. و متاسفانه دوباره به دام مصرف سیگار گرفتار می شود.

در واقع در ترک سیگار یک ترس و مسئله روانشناسی نیز وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. واقع بینانه این است که ترس از به خطر افتادن سلامتی باید جلوی مصرف سیگار را می گرفت. عقل سالم این را به ما می گوید که این کار بسیار خطرناک است و هر لحظه احتمال درگیری با انواع بیماری های سطحی و یا عمیق برای ما وجود دارد. اما در حقیقت این کار هم ترک را سخت تر می کند و هم فرد سیگاری با شنیدن اینکه احتمال بیمار شدن ان بر اثر مصرف سیگار وجود دارد اولین کاری که می کند دوباره یک نخ سیگار در میاورد و شروع به کشیدن آن می کند.

مشکلات روش های رایج ترک سیگار

روش های رایج ترک سیگار به دلیل اینکه حس از دست دادن چیزی را در ما القا میکند معمولا با شکست مواجه می شود. به خاطر اینکه ما مجبور می شویم دوست کوچک و همراه همیشگی خود را از دست بدهیم و دیگر تکیه گاهی نداریم که به آن تکیه کنیم. در روش های رایج معمولا به این سوال که چرا ما دوست داریم سیگار بکشیم و چه نیازی به آن داریم؟ و آیا من واقعا به سیگار احتیاج دارم و از آن لذت میبرم؟ از سوالات بسیار کلیدی هست که باید به آنها پاسخ داده شود، تا ذهن ما متوجه این موضوع بشود که مصرف سیگار هیچ کمکی به ما نمیکند را در یابد. و در حقیقت آن چه که میخواهیم بیان کنیم این است که سیگار کشیدن اصلا هیچ فایده ای ندارد.

حرکت به سمت ترک سیگار

در زمان های گذشته تنها مزیت سیگار وجهه اجتماعی آن بود که خوشبختانه امروزه این مزیت سیگار هم از بین رفته است. در حال حاضر هر فرد سیگاری در اجتماع به عنوان یک ضد ارزش شناخته می شود و عمل او نیز یک عمل ضد اجتماعی محسوب می گردد. افراد سیگاری برای آنکه بتوانند به سیگار کشیدن خود ادامه دهند نیاز به این دارند که برای خود توجیه و بهانه هایی را درست کنند. دلایل آن نیز توهم و تصور نادرستی است که آنها از سیگار و مصرف آن دارند.

برای اولین گام آنها باید این توهمات و تصورات غلط را شناسایی کنند و آنها را کنار بگذارند. توهم این موضوع که زندگی بدون سیگار دیگر لذت بخش نیست، اگر در ذهن افراد سیگاری برطرف شود و آنها از این موضوع آگاهی پیدا کنند، مسیر ترک سیگار برای آنها بسیار آسان و لذت بخش خواهد شد. یکی از لذت های فوق العاده زیبای ترک سیگار آزاد شدن از اسارت این علف هرز و لذت بردن از تمام جنبه های زندگی است.

نویسنده: داوود خدایی

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «ترک سیگار و مشکلات پیش روی آن» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: