خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(2 رای)

تست روانشناسی شخصیت به کمک شکل های هندسی

تست روانشناسی شخصیت هندسی نوعی تست روانشناسی است که  در آن با استفاده از شکل های هندسی شخصیت افراد سنجیده می شود. ساده ترین نوع این تست های روانشناسی این است که از افراد خواسته می شود که بین شکل های مربع، مستطیل، دایره و مثلث یکی را انتخاب کنند. و ویژگی های شکل هندسی که انتخاب می­کنند می تواند تا حدی بیانگر شخصیت آن ها باشد. البته در این قسمت قصد داریم یک تست روانشناسی متفاوت با استفاده از اشکال هندسی را معرفی کنیم که تجربه نشان داده است که می تواند تا حد زیادی شخصیت کلی افراد را تخمین بزند. در ابتدا به عنوان یک مقدمه اشاره ای به تست روانشناسی مرسومی میکنیم که در آن یک شکل هندسی انتخاب می شود و سپس تست روانشناسی جدیدتر را به شما معرفی خواهیم کرد.

در تست اول از شما خواسته می شود که ساده ترین اشکال هندسی را به خاطر بیاورید. یعنی مثلث، دایره و مستطیل. سپس باید از بین این 4 شکل هندسی هر کدام را که بیشتر از همه می پسندید انتخاب کند. ویژگی های شخصیتی شما به صورت خودآگاه و نا خود آگاه باعث می شود که شکلی را انتخاب کنید که تطابق بیشتری با خصوصیات شخصیتی شما دارد.  از این تست روانشناسی می توانید برای شناخت اطرافیان خود نیز استفاده کنید و با پرسیدن یک سوال ساده تا حدی و به صورت کلی به ویژگی های شخصیتی آن ها پی ببرید.

مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,مشاوره تلفنی روانشناسی صدای رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی صدای رهیاب,مشاوره روانشناسی,مشاوره روانشناسی صدای رهیاب

 

کسانی که در این تست روانشناسی شخصیت مستطیل را انتخاب می کنند:

این افراد به نظم و ترتیب علاقه دارند و سعی می کنند به کارهایشان سازماندهی دقیق بدهند. ممکن است برای کارهای بلند مدت و کوتاه مدت خود برنامه تهیه کنند و برای کارهای خود جدول زمان بندی داشته باشند. از بین راه های موجود راه مناسب تر را انتخاب می کنند و برای انتخاب سعی می کنند قواعد و مقررات را بررسی کنند. اگر وظیفه مشخصی به این افراد محول شود در ابتدا برای انجام آن برنامه چیده و سازماندهی می کنند و آخر کار را می بینند و سپس شروع به کار می کنند. ویژگی منفی که این افراد ممکن است داشته باشند این است که برای برقراری نظم و ترتیب ممکن است زیاد به دیگران دستور دهند و با این کار موجب آزار دیگران شوند. به این افراد توصیه می شود که در این مواقع حواسشان باشد و برای برقراری سازماندهی مورد نظرشان زیاد امر و نهی نکنند.

کسانی که در این تست روانشناسی شخصیت دایره را انتخاب می کنند:

افرادی که در این تست روانشناسی، دایره را انتخاب می کنند لحن صحبت ملایمی دارند و سعی می کنند به وسیله صحبت کردن امور را تحت کنترل خود در بیاورند. بیشتر اجتماعی و خوش صحبت هستند در زندگی به ارتباطات اهمیت ویژه ای قائل هستند. درباره وظیفه ای که به آن ها محول می شود به اندازه کافی گفتگو می کنند تا هماهنگی کافی به وجود بیاید. کسانی که در این تست روانشناسی دایره را انتخاب می کنند کمال گرا هستند و میل به کمال طلبی دارند و این به علت این است که دایره از کامل ترین اشکال هندسی است. این افراد شخصیتی برون گرا دارند و اغلب پرانرژی هستند و دوست دارند خود را فعال نشان دهند. در مواجهه با این افراد بهتر است به آن ها اجازه داده شود که خودشان را نشان دهند و اجازه صحبت در اختیارشان قرار داده شود.

تست روانشناسی شخصیت مرکز روانشناسی مشاوره تلفنی روانشناسی خانواده

 کسانی که در این تست روانشناسی شخصیت مثلث را انتخاب می کنند:

کسانی که در این تست روانشناسی، مثلث را انتخاب می کنند، شخصیت هدف گرایی دارند. دوست دارند قبل از هر کار مهمی برنامه ریزی کنند و به برنامه ها و موضوعات بلند مدت علاقه مند هستند. نقطه ضعفی که دارند این است که ممکن است گاهی جزئیات را فراموش کنند. اگر کاری بر عهده این فرد گذاشته شود، ابتدا برایش هدف تعیین کرده، سپس برنامه ریزی می کند و تا آخر کار را بررسی میکند و سپس کار را آغاز می کند. این ویژگی باعث می شود انتخاب کنندگان مثلث در این تست ساده تر از بقیه به اهداف خود برسند. البته این افراد نقطه ضعفی نیز دارند و آن هم این است که برای کارهایی که کوچک هستند و سریع باید انجام شوند و شرایط به گونه ای است که وقت کافی برای برنامه ریزی وجود ندارد موفق نیستند. این افراد باید تمرین کنند که در کارهای ساده با برنامه ریزی های ذهنی و سریع کار را جلو ببرند و اهمیت زمان های بحرانی را در نظر بگیرند.

کسانی که در این تست روانشناسی شخصیت مربع را انتخاب می کنند:

این افراد، کسانی هستند که آرامش را بیشتر از همه چیز دوست دارند و علاقه دارند که همه چیز سر جای خود و منظم و مرتب باشد. بی نظمی آسایش آن ها را به هم می زند و به محیط های پایدار علاقه دارند. مسیر کارهایشان کاملا واضح و مشخص است. و وقتی از از مسیر خارج شوند، اعصابشان به هم می ریزد. روی کارهایی که به آن ها سپرده شود به اندازه ای وقت می گذارند تا به خوبی آن کار را به اتمام برسانند. می توان روی مسئولیت پذیری آن ها حساب کرد و کارهای حساس و مهم را به آن ها سپرد.

تست روانشناسی شخصیت مرکز روانشناسی مشاوره تلفنی روانشناسی خانواده

تست روانشناسی شخصیت اشکال هندسی دوم:

تست روانشناسی که گفته شد تست معروفی است اما کمی کلی است و ممکن است جواب هایش قابل اعتماد نباشد. در این قسمت می خواهیم یک تست روانشناسی دیگر معرفی کنیم که در آن هم برای شناخت شخصیت فرد از اشکال هندسی کمک گرفته می شود منتهی به نوعی دیگر و شاید بتوان گفت بهتر. در این تست روانشناسی اشکالی که استفاده می شود همان تعاریف قبلی را ندارند. و نیاز است که به جای تصور کردن، روی کاغذ ترسیم شوند. این تست در تجربه نتایج قابل قبولی نشان داده و می توانید با امتحان کردن آن روی خود و چند نفر از اطرافیانتان دقت آن را بررسی کنید.

روند این تست به این صورت است که به فرد گفته می شود با استفاده از 10 عدد شکل هندسی که می تواند شامل دایره یا بیضی، مثلث، مربع و یا مستطیل باشد تصویر یک آدم را روی کاغذ رسم کند. بهترین حالت این است که فرد بدون فکر کردن خاصی و آرامش کامل این کار را انجام دهد. پس از اتمام ترسیم شکل تعداد دایره ها و بیضی ها با هم شمرده می شود. این کار برای مربع ها و مستطیل ها هم انجام میگیرد. و مثلث ها هم شمرده می شوند.

در ادامه تعداد دایره و بیضی ها تقسیم بر 10 می شوند. مثلا 2 دایره و 1 بیضی جمعا 3. می شود 3/0. سپس تعداد مستطیل ها و مربع ها شمرده می شود. مثلا 5 عدد و تقسیم بر 10 می شود و می شود 5/0. در آخر تعداد مثلث ها که 2 عدد است تقسیم بر 10 می شود و 2/0 به دست می آید.

تست روانشناسی شخصیت مرکز روانشناسی مشاوره تلفنی روانشناسی خانواده

معنی دایره و بیضی در تست روانشناسی شخصیت هندسی دوم:

کسانی که در این تست روانشناسی برای رسم تصویر آدم از این اشکال بیشتر استفاده می کنند بیشتر انسان های منطقی و دقیقی هستند و احساسات کمتر در تصمیم گیری هایشان دخالت دارد. در واقع می توان گفت عقل بیشتر بر آن ها حاکم است.

معنی مربع و مستطیل در تست روانشناسی شخصیت هندسی دوم:

کسانی که در این تست روانشناسی برای رسم تصویر آدم از اشکال مربع و مستطیل بیشتر استفاده می کنند، در آن ها احساسات بیشتر غلبه دارد و انسان های احساسی هستند.

معنی مثلث در تست روانشناسی شخصیت هندسی دوم:

کسانی که در این تست روانشناسی از شکل مثلث بیشتر در کشیدن تصویر آدم استفاده می کنند، افراد عصبی هستند و خشونت و خشکی در رفتار آن ها دیده می شود.

البته مشاهده می شود که نتیجه این تست روانشناسی درصدی است و هر فردی درصدی از ویژگی های فوق را خواهد داشت و این یک مزیت این تست است که در آن به صورت کلی در مورد شخصیت افراد قضاوت نمی شود. برای نمونه در مثالی که در بالا زده شد فرد مورد نظر  30 درصد منطقی، 50 درصد احساسی و 20 درصد عصبی و خشک است.

در مطالعات تجربی این تست نتایج معقولی به دست داده است و می توانید با امتحان کردن آن روی خود و اطرافیانتان میزان صحت آن را مورد بررسی قرار دهید.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,اعتماد به نفس,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی


مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی صدای رهیاب
مشاوره دهنده تخصصی و پاسخگویی به سوالات شما
برای تماس با مشاوران روانشناسی و شخصیت ما از تلفن ثابت با شماره

9099075226

تماس حاصل فرمایید
این شماره در سراسر کشور بدون پیش شماره و از طریق تلفن ثابت قابل شماره گیری است
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا 10 شب
حتی ایام تعطیل


خدمات کلان مشاوره تلفنی صدای رهیاب در زمینه مشاوره روانشناسی تلفنی

مشاوره مهارت های زندگی تلفنی

مشاوره دانستنی های روانشناسی تلفنی

مشاوره اختلالات شخصیت تلفنی

مشاوره اختلالات یادگیری تلفنی

مشاوره اختلالات جسمی و معلولیت تلفنی

مشاوره استرس و اضطراب تلفنی

مشاوره افسردگی تلفنی

مشاوره اعتیاد تلفنی

مشاوره وسواس تلفنی

مشاوره ترس و کابوس تلفنی

مشاوره انزوا و تنهایی تلفنی

مشاوره خشم و پرخاشگری تلفنی

مشاوره کاریزما و مدیریت تلفنی

مشاوره حریم خصوصی تلفنی

خدمات کلان مشاوره تلفنی صدای رهیاب

مشاوره روانشناسی تلفنی

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب
مشاوره دهنده تخصصی و پاسخگویی به سوالات شما 
برای تماس با مشاوران ما از تلفن ثابت با شماره

9099075226

تماس حاصل فرمایید
این شماره در سراسر کشور بدون پیش شماره و از طریق تلفن ثابت قابل شماره گیری است
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا 10 شب
حتی ایام تعطیل

شما می‌توانید در هر زمانی بین ساعات 8 صبح تا 8 شب با مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب تماس بگیرید و از تجربه مشاوران زبده مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب، در حوزه های مختلف روانشناسی و شخصیت استفاده کنید.

برای مشاوره روانشناسی تلفنی می توانید با مشاوران مشاوره تلفنی صدای رهیاب در تماس باشید:

تلفن مرکز مشاوره صدای رهیاب : از سراسر کشور فقط با تلفن ثابت و بدون پیش شماره 9099075226

شبکه های اجتماعی مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب : کانال تلگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب - صفحه اینستاگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب

گردآوری و تنظیم: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «تست روانشناسی شخصیت به کمک شکل های هندسی» می توانید با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد

پاسخگویی از ساعت 8 صبح الی 8 شب حتی ایام تعطیل

به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال لطفا مجددا تلاش فرمایید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA2