مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی استان تهران:9092305648
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(3 رای)
آنچه در ادامه مطالعه می کنید:

آنچه را که او نمی تواند به کلام درآورد به ما انتقال می دهد. بررسی و درک «زبان نقاشی» اطلاعات ارزنده ای در اختیار والدین، مربیان، روانشناسان و همه کسانی می گذارد که خواهان درک و دریافت راز و رمز جهان کودک هستند. اکتشافات نظامدار این قلمرو به آخرین دهه های قرن نوزدهم باز می گردد. همچنین دیدگاه روان تحلیل گری بر اساس بررسی گسترده معانی نمادهایی که در اسطوره ها، افسانه ها در زندگی بازیافته می شوند به غنای آن در قرن حاضر کمک کرده است. کودک همه مسائل زندگی خود را به واسطه نقاشی به تجربه درمی آورد، خود را می آزماید و من خویشتن را پایه ریزی می کند. خط و ترسیم، انعکاسی از دنیای هیجانی او هستند و نقاشی به تنهایی به منزله جهانی است که دنیای درونی او را متحول می سازد.

تست گودیناف

مراحل تحول نقاشی در کودک

از حدود یازده ماهگی، بدون آنکه کودک قصد خاصی داشته باشد، لکه ها و خطوطی را در فضای اطراف خود پدید می آورد. بدین ترتیب روانشناسان از لحاظ روانشناختی سه مرحله متمایز را در نقاشی کودکان مورد شناسایی قرار داده اند:

1. مرحله لذت

مرحله لذت که کودک را هدایت می کند و فعالیت ترسیمی در چهارچوب بازی هایی قرار می گیرد که از ارضای میل به کثیف کردن که با مرحله بهنجار تجربه کردن و اکتشاف مطابقت دارد، حاصل می شود.

2. مرحله بازآفرینی شهودی

توجه کودک به آثاری که در فضای اطراف خود پدید می آورد معطوف می شود، رابطه علت و معلولی را درک می کند، عمل وی به صورت ارادی درمی آید.

3. مرحله استفاده از عناصر گرافیک

بر اساس تکنیک ها و اصول آموخته شده طراحی، نظم، تعادل و اشتیاق به بازآفرینی تاثیرات لذت بخش احساس و انتقال آن مفاهیم به دیگران است.

از زمانی که نخستین آزمون های هوش ساخته شدند استفاده از ترسیم به منظور ارزشیابی هوش آغاز شد. تست گودیناف پاسخ خشنود کننده ای به دنیای علم روانشناسی بوده است. او با استفاده از این روش عینی و تجربی نشان داد که نقاشی کودکان معنای شناختی دارد تا زیبایی شناسی.

آزمون گودیناف یکی از آسان ترین، عملی ترین و جهانی ترین آزمون تصویری است. این آزمون توسط خانم فلورانس گودیناف در سال 1920 روی چهار هزار کودک آزمایش شد و مهمترین هدف آزمون، تعیین درجه هوشمندی و سن عقلی کودک است. یکی از مزیت های این آزمون برای اطفالی است که زبان نمی دانند و یا قادر به سخن گفتن نیستند.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: سنجش هوش کودکان

تست گودیناف (آزمون آدمک)

روش اجرا

اجرای این آزمون بسیار ساده است از کودک خواسته می شود «یک آدم ترسیم کن و هرچقدر می توانی او را زیبا بکش» و اضافه می کنیم زمان این کار هر چقدر طول بکشد اشکالی ندارد.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «تست گودیناف چطور انجام میشود؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: