مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(14 رای)

تغییر رشته کنکور آزاد

شاید شما هم یکی از افرادی باشید که می خواهید در دانشگاه تغییر رشته دهید. تغییر رشته کنکور آزاد همواره یکی از دغدغه های دانشجویان دانشگاه آزاد است. دانشجویانی که از رشته خود راضی نیستند و می خواهند در رشته دیگری ادامه تحصیل دهند. دلایل متعددی برای تغییر رشته کنکور آزاد وجود دارد. که در این مقاله قصد داریم آن ها را بررسی کنیم. در این مقاله موضوعاتی چون دلایل تغییر رشته کنکور آزاد، انواع تغییر رشته کنکور آزاد و فرایند تغییر رشته کنکور آزاد را بررسی خواهیم کرد.

مشاوره تحصیلی,مشاوره تحصیلی تلفنی,مشاوره درسی,مشاوره درسی تلفنی,برنامه ریزی,برنامه ریزی تلفنی,مشاوره برنامه ریزی تلفنی,مشاوره کنکور,برنامه ریزی کنکور تلفنی,مشاوره تلفنی برنامه ریزی کنکور,مشاوره کنکور 97,برنامه ریزی کنکور 97,برنامه ریزی تلفنی کنکور 97,مشاوره تحصیلی تهران,کنکور آزمایشی,مشاوره تست زنی,مشاوره تلفنی تست زنی,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,9099075226,مشاوره کنکور رهیاب,مشاوره برنامه ریزی درسی,برنامه درسی

دلایل تغییر رشته کنکور آزاد

بسیاری از دانشجویان پس از ورود به دانشگاه، با واقعیت های رشته تحصیلی خود آشنا می شوند. این افراد به دلایل مختلفی ممکن است رشته خود را تغییر دهند. یکی از دلایل اصلی تمایل به تغییر رشته کنکور آزاد این است که این دانشجویان انتخاب رشته کنکور را به درستی انجام نمی دهند. یا نسبت به توانمندی های خود یا حتی رشته ای که انتخاب کرده اند، شناخت کافی ندارند. برخی از دلایل اصلی تغییر رشته کنکور آزاد را می توان چنین برشمرد:

 • عدم آگاهی نسبت به رشته دانشگاهی
 • عدم انتخاب رشته صحیح
 • اجبار والدین و اطرافیان
 • علاقه مندی به چند رشته
 • قبول نشدن در رشته مورد نظر در دانشگاه سراسری
 • وضعیت بازار کار

دلایل تغییر رشته کنکور آزاد: عدم آگاهی نسبت به رشته دانشگاهی

بسیاری از دانشجویانی که اقدام به تغییر رشته کنکور آزاد می کنند این است که نسبت به رشته ای که انتخاب می کنند شناخت کافی ندارند. این افراد که معمولاً بنابر جو حاکم بر مدارس، اقدام به انتخاب رشته می کنند، پس از ورود به رشته و مشاهده عدم تطابق آن رشته با توانایی ها و علاقه مندی های خود، اقدام به تغییر رشته میکنند.

دلایل تغییر رشته کنکور آزاد: عدم انتخاب رشته مناسب

در بسیاری از موارد دیده می شود که داوطلب کنکور بدون استفاده از مشاوره تحصیلی صحیح اقدام به انتخاب رشته می کند. در این حالت داوطلب کنکور بدون در نظر گرفتن ترتیب صحیح علاقه مندی ها، یا انتخاب نامناسب شهر تحصیل، رشته ای را انتخاب می کنند. انتخاب شهری که متناسب با سطح علمی، روحیات و شرایط اقتصادی دانشجو نباشد در نهایت منجر به پشیمانی دانشجو می شود. و او را مجبور به تغییر رشته کنکور آزاد می کند.

دلایل تغییر رشته کنکور آزاد: اجبار والدین و اطرافیان

در برخی موارد هم دیده می شود که داوطلب کنکور به اجبار خانواده، والدین یا معلمان خود یک رشته دانشگاهی را انتخاب می کند. اما با ورود به دانشگاه و مواجهه با واقعیات یک رشته تحصیلی، اقدام به تغییر رشته کنکور آزاد می کند. برخی از دانشجویان از همان ترم اول تصمیم به تغییر رشته می کنند. برخی پس از گذراندن  دوره کارشناسی تغییر رشته می دهند. و برخی هم علی رغم میل باطنی و بدون تغییر رشته کنکور آزاد، تا انتها رشته مربوطه را ادامه می دهند. این افراد معمولاً درصورت تمایل به ادامه تحصیل، در مقطع ارشد رشته خود را تغییر می دهند. برخی هم شغلی را انتخاب می کنند که کاملا بی ارتباط با رشته دانشگاهی آنهاست.

دلایل تغییر رشته کنکور آزاد: علاقه مندی به چند رشته

یکی دیگر از دلایل تغییر رشته کنکور آزاد این است که یک فرد پس از اتمام دوره کارشناسی، به سبب علاقه مندی به سایر رشته ها، اقدام به تغییر رشته می کند. مثلاً فرد پس از به پایان رساندن دوره کارشناسی مهندسی عمران، علاقه مند به تحصیل در رشته مهندسی معماری می شود. در این وضعیت او باید با تغییر رشته، در گروه مورد نظر و با توجه به شرایط اعلام شده توسط سازمان سنجش و دانشگاه آزاد ادامه تحصیل دهد.

دلایل تغییر رشته کنکور آزاد: قبول نشدن در رشته مورد نظر در دانشگاه سراسری

برخی از دانشجویان دانشگاه سراسری یا دانشگاه آزاد، پس از این که در رشته مورد نظر خود نمی توانند قبول شوند، ترجیح می دهند، با تقبل هزینه های تحصیل، در دانشگاه آزاد تحصیلات تکمیلی ( ارشد و دکتری) را بگذرانند. البته با توجه به اینکه سطح علمی برخی از دانشگاه های آزاد بالاتر از دانشگاه های سراسری است، داوطلبان ترجیح می دهند باهزینه شخصی دانشگاه آزاد را انتخاب کنند. در این میان تغییر رشته از آزاد به سراسری یا برعکس، ممکن است با شرایط برخی از رشته ها و دانشگاه ها منطبق نباشد. که در شرایط داوطلب بایستی از مراکز مشاوره تحصیلی یا دانشگاه مربوطه شرایط را جویا شود.

دلایل تغییر رشته کنکور آزاد: وضعیت بازار کار

برخی از دانشجویان پس از ورود به دانشگاه، کم کم با شرایط بازار کار آشنا می شوند. برخی از رشته های دانشگاهی اشباع شده اند یا در معرض اشباع شدن هستند. در این رشته ها بازار کار وضعیت مطلوبی ندارد. به همین دلیل دانشجویان با مشاهده وضعیت شغلی آینده، تصمیم به تغییر رشته کنکور آزاد می گیرند. برخی در همان ترم های اول انصراف می دهند. و دوباره برای رشته دیگری امتحان می دهند. برخی هم ترجیح می دهند دوره کارشناسی را به پایان برسانند. و در مقطع کارشناسی ارشد تغییر رشته دهند. برخی از افراد نیز احساس می کنند که برای بهبود وضعیت شغلی رشته های دیگری چون مدیریت و بازاریابی را هم امتحان کنند.

مشاوره تحصیلی,مشاوره تحصیلی تلفنی,مشاوره درسی,مشاوره درسی تلفنی,برنامه ریزی,برنامه ریزی تلفنی,مشاوره برنامه ریزی تلفنی,مشاوره کنکور,برنامه ریزی کنکور تلفنی,مشاوره تلفنی برنامه ریزی کنکور,مشاوره کنکور 97,برنامه ریزی کنکور 97,برنامه ریزی تلفنی کنکور 97,مشاوره تحصیلی تهران,کنکور آزمایشی,مشاوره تست زنی,مشاوره تلفنی تست زنی,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,9099075226,مشاوره کنکور رهیاب,مشاوره برنامه ریزی درسی,برنامه درسی

انواع تغییر رشته کنکور آزاد

با توجه به این که داوطلب کنکور قصد کند در چه برهه ای تغییر رشته دهد، شرایط تغییر رشته کنکور آزاد نیز متفاوت خواهد بود. در این شرایط ممکن این شرایط ممکن  است وضعیت های مختلفی به وجود آید:

 1. تغییر رشته کنکور آزاد در همان ترم اول دانشگاه
 2. تغییر رشته کنکور آزاد از کارشناسی آزاد به کارشناسی دولتی
 3. تغییر رشته کنکور آزاد از کارشناسی آزاد به کارشناسی ارشد دولتی
 4. تغییر رشته کنکور آزاد پس از دوره کارشناسی
 5. تغییر رشته کنکور آزاد کارشناسی به کارشناسی ارشد
 6. تغییر رشته کنکور آزاد کارشناسی ارشد به دکتری

تغییر رشته کنکور آزاد در دوران متوسطه

برخی از دانش آموزان بنا به دلایل مختلف تصمیم می گیرند، در مقطع پیش دانشگاهی، گروه امتحانی خود را تغییر دهند. مثلا تصمیم می گیرند از گروه آزمایشی ریاضی به گروه تجربی تغییر رشته دهند. در این حالت این افراد بایستی شرایط ذکر شده در دفترچه کنکور سراسری یا شرایطی که از طرف دانشگاه آزاد اعلام می شود را داشته باشند. تا با مشکلی مواجه نشوند. در این وضعیت ممکن است دانشگاه آزاد به خاطر تغییر رشته کنکور آزاد، پیش نیازهایی را برای دانشجویان در نظر بگیرد.

تغییر رشته کنکور آزاد در همان ترم اول دانشگاه

برخی از دانشجویان پس از ورود به مقطع کارشناسی تصمیم به تغییر رشته کنکور آزاد می گیرند. این دانشجویان معمولاً به هنگام مواجه شدن با رشته های قبول شده، تصمیم می گیرند که رشته خود را تغییر دهند. در این خصوص معمولاً دانشگاه آزاد شرایط و درخواست آنها را بررسی می کند. و با توجه به انتخاب های داوطلب به هنگام انتخاب رشته، جنسیت و محل زندگی و محل تحصیل در انتخاب رشته بازنگری می کند. البته نظر نهایی معمولاً با نظر دانشگاه مقصد و همچنین خود دانشگاه آزاد است. برای آگاهی از شرایط تغییر رشته کنکور آزاد در ترم اول دانشگاه، می توانید با شماره 9099075226 تماسس  بگیرید. و از مشاوران تحصیلی ما راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

تغییر رشته کنکور آزاد پس از دوره کارشناسی

برخی از دانشجویان تصمیم می گیرند پس از به اتمام رساندن دوره کارشناسی نسبت به تغییر رشته کنکور اقدام کنند. در صورتی که پس از اتمام دوره کارشناسی افراد تصمیم بگیرند در رشته دیگری باز هم در دوره کارشناسی تحصیل کنند، شرایط خاص و ویژه ای پیش می آید. بسته به این که این افراد بخواهند در دانشگاه آزاد، دانشگاه پیام نور یا غیرانتفاعی و علمی کاربردی یا سایر دانشگاه ها دوباره دوره کارشناسی را در رشته دیگری بگذرانند، تصمیم دانشگاه آزاد نسبت به قبول یا رد درخواست داوطلبان متفاوت خواهد بود. در این میان شرایطی مثل گروه آزمایشی دانشجو در مقطع متوسطه و پیش دانشگاهی، رشته انتخاب شده و مواردی از این دست، شرایط تغییر رشته کنکور آزاد را تغییر می دهد.

تغییر رشته کنکور آزاد کارشناسی به کارشناسی ارشد

برخی از دانشجویان پس از به اتمام رساندن مقطع کارشناسی، اقدام به تغییر رشته خود می کنند. این افراد ترجیح می دهند، بنا به دلایل مختلف، رشته دیگری را در دوره کارشناسی ارشد برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. با توجه به این که بسیاری از آزمون های دانشگاه آزاد در مقطع تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکتری) با آزمون های سراسری ادغام شده است، داوطلب بایستی شرایط رشته مورد نظر را از طریق دانشگاه آزاد و رشته های اعلام شده توسط سازمان سنجش کشور را بررسی نمیاید. برخی از رشته ها به عنوان رشته شناور معرفی شده اند. که داوطلبان می توانند بدون توجه به رشته تحصیلی در دوره کارشناسی، درصورت قبولی در دوره کارشناسی ارشد ادامه تحصیلی دهند.

تغییر رشته کنکور آزاد کارشناسی ارشد به دکتری

همچون افرادی که از کارشناسی به ارشد تغییر رشته می دهند، افرادی هم هستند که نسبت به تغییر رشته در مقطع ارشد به دکتری اقدام می کنند. همچون مورد قبل شرایط تغییر رشته از ارشد به دکتری، نیز توسط سازمان سنجش کشور، اعلام می شود. و داوطلبان کنکور دکتری بایستی با توجه به شرایط خاص هر رشته، اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته نمایند. تا در زمان آزمون و اعلام نتایج کنکور با مشکل مواجه نشوند.

مشاوره تحصیلی,مشاوره تحصیلی تلفنی,مشاوره درسی,مشاوره درسی تلفنی,برنامه ریزی,برنامه ریزی تلفنی,مشاوره برنامه ریزی تلفنی,مشاوره کنکور,برنامه ریزی کنکور تلفنی,مشاوره تلفنی برنامه ریزی کنکور,مشاوره کنکور 97,برنامه ریزی کنکور 97,برنامه ریزی تلفنی کنکور 97,مشاوره تحصیلی تهران,کنکور آزمایشی,مشاوره تست زنی,مشاوره تلفنی تست زنی,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,9099075226,مشاوره کنکور رهیاب,مشاوره برنامه ریزی درسی,برنامه درسی

مشاوره تغییر رشته کنکور آزاد صدای رهیاب

داوطلبان عزیز در صورتی که در خصوص هر یک از شرایط تغییر رشته کنکور سوال یا مشکلی دارند، می توانند با مرکز مشاوره تحصیلی صدای رهیاب تماس بگیرند. داوطلبان عزیز همچنین می توانند در صورت تمایل به تغییر رشته کنکور ، می توانند پیشنهادهای لازم جهت منابع کنکور، شرایط خاص هر رشته و مواردی همچون برنامهه  ریزی کنکور متناسب با رشته مربوطه را از طریق مشاوره تلفنی صدای رهیاب دریافت نمایند.

جهت استفاده از خدمات مشاوره تغییر رشته کنکور آزاد صدای رهیاب باید چه کار کنم؟

هموطنان عزیز می توانند برای استفاده از خدمات مشاوره تغییر رشته کنکور آزاد صدای رهیاب در ساعات مختلف شبانه روز، حتی در روزهای تعطیل با ما تماس بگیرند. جهت تماس با مرکز مشاوره تغییر رشته کنکور آزاد صدای رهیاب تنها به یک خط ثابت تلفن نیاز دارید. برای تماس با ما تنها کافی می باشد شمارهه 9099075226 را بدون پیش شماره  و تنها از طریق تلفن ثابت شماره گیری کنید. و از مشاوره مشاوران زبده صدای رهیاب استفاده نمایید. مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب در حوزه مشاوره کنکور و مشاوره تحصیلی در زمینه های زیر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.

خدمات مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب

خدمات مرکز مشاوره کنکور تلفنی صدای رهیاب

خدمات کلان مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب در زمینه مشاوره کنکور سراسری

 1. مشاوره کنکور تجربی تلفنی
 2. مشاوره کنکور انسانی تلفنی
 3. مشاوره کنکور ریاضی تلفنی
 4. مشاوره کنکور هنر تلفنی
 5. مشاوره کنکور زبان تلفنی

خدمات کلان مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب

 1. مشاوره روانشناسی
 2. مشاوره خانواده
 3. مشاوره تحصیلی
 4. تست روانشناسی

مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب
مشاوره دهنده تخصصی و پاسخگویی به سوالات شما 
برای تماس با مشاوران تحصیلی ما از تلفن ثابت با شماره

۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶

تماس حاصل فرمایید
این شماره در سراسر کشور بدون پیش شماره و از طریق تلفن ثابت قابل شماره گیری است
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب
حتی ایام تعطیل


شما می‌توانید در هر زمانی بین ساعات ۸ صبح تا ۱۰ شب با مشاوره تغییر رشته کنکور آزاد صدای رهیاب تماس بگیرید و از تجربه مشاوران زبده مشاوره تلفنی صدای رهیاب استفاده کنید.


تغییر رشته کنکور آزاد,تغییر رشته,علل تغییر رشته,دلایل تغییر رشته,شرایط تغییر رشته کنکور,شرایط تغییر رشته کنکور آزاد,مشاوره تحصیلی,مشاوره کنکور,تغییر رشته از تجربی به ریاضی,تغییر رشته از کارشناسی به ارشد,تغییر رشته در کارشناسی,تغییر رشته کارشناسی ارشد به دکتری,تغییر رشته ارشد به دکتری  برای مشاوره تحصیلی تلفنی می توانید با مشاوران مشاوره تلفنی صدای رهیاب در تماس باشید:

تغییر رشته کنکور آزاد,تغییر رشته,علل تغییر رشته,دلایل تغییر رشته,شرایط تغییر رشته کنکور,شرایط تغییر رشته کنکور آزاد,مشاوره تحصیلی,مشاوره کنکور,تغییر رشته از تجربی به ریاضی,تغییر رشته از کارشناسی به ارشد,تغییر رشته در کارشناسی,تغییر رشته کارشناسی ارشد به دکتری,تغییر رشته ارشد به دکتری  تلفن مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاباز سراسر کشور فقط با تلفن ثابت و بدون پیش شماره ۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶

تغییر رشته کنکور آزاد,تغییر رشته,علل تغییر رشته,دلایل تغییر رشته,شرایط تغییر رشته کنکور,شرایط تغییر رشته کنکور آزاد,مشاوره تحصیلی,مشاوره کنکور,تغییر رشته از تجربی به ریاضی,تغییر رشته از کارشناسی به ارشد,تغییر رشته در کارشناسی,تغییر رشته کارشناسی ارشد به دکتری,تغییر رشته ارشد به دکتری  شبکه های اجتماعی مشاوره تلفنی صدای رهیاب : کانال تلگرام مشاوره تلفنی صدای رهیاب – صفحه اینستاگرام مشاوره تلفنی صدای رهیاب

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «تغییر رشته کنکور آزاد - مرکز مشاوره تحصیلی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: