مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(10 رای)

تغییر همسر –  چرا؟

یکی از مشکلاتی که معمولاً زندگی زناشویی وجود دارد تغییر همسر است. چطور فردی را وادار به تغییر می کنید، در حالی که این فرد تا کنون به اختیار و انتخاب خود دست به این کار نزده است و ممکن است حتی بر این باور باشد که مشکلی در این بین وجود ندارد؟

تغییر همسر – گام اول

اولین گام در تغییر همسر این است که باید امتحان کنیم که شخصاً چه چیزی را می­توانید در کنترل خود داشته باشید و حدود کنترل شما کجاست. باید اقرار کنیم که ما قادر به کنترل هیچ موجود دیگری به جز خودمان نیستیم. نمی­توانیم عذاب وجدان ایجاد کنیم. چرب زبانی کنیم. تهدید کنیم. التماس کنیم. بحث کنیم. دلجویی کنیم، یا حتی باج بدهیم تا همسرمان، فرزندانمان و یا اطرافیانمان را به تغییر واداریم. اگر همسر شما دوست نداشته باشد تغییر کند شما فقط می توانید آنقدر به این کارها ادامه بدهید تا جانتان در بیاید و یا با خشمی درگیر باشید که قابل اعتراض و شکایت نیست و او هم در نهایت ذره ای تغییر نخواهد کرد.

اگر حرف هایم را باور نمی کنید، سعی کنید نوجوانی را وادار کنید که همیشه ظاهر و رفتاری محترمانه داشته باشد. یا یک بچه  3 ساله را وادار کنید در خانه بدون این که خراب کاری کند، سر جای خود بماند. وقتی نوجوانی را نمی توانید خیلی زود تغییر دهید، در مورد تغییر همسر چه طور فکر می کنید؟ شاید بتوانیم از دیگران بخواهیم آسایش و راحتی ما را فراهم سازند. می توانیم وقتی ما را خوشحال و راضی می کنند پاداش و تعریفاتمان را به پایشان بریزیم. همچنین وقتی انتظارات و توقعات ما را برآورده نمی سازند، محبتمان را از آن ها دریغ کنیم. یا آن ها را به نوعی مجازات کنیم. اما کار ما به متقاعد سازی  و بازخورد گیری محدود می­شود، نه کنترل.

تغییر همسر - راهکار

هر چند نکته ظریفی در این بین وجود دارد، در عین این که نمی توانید عذاب وجدان ایجاد کنید یا التماس کنید تا همسرتان را وادارید که دست از اعمال زهر آگینش بردارد. اما در غالب موارد روی کاری که  در پاسخ انجام می دهید و عکس العملی که نشان می دهید، می­توانید کنترل داشته باشید.

اگر شما به گونه ای تغییر کنید که از رفتار فعلی همسرتان حمایت نکنید، او نیز مجبور خواهد شد به نوبه خود تغییراتی بکند. او یا یاد می گیرد که بهتر با مشکلاتش کنار بیاید یا نه. طنابی را در نظر بگیرید که یه طرف آن در دست شما و طرف دیگر در دست همسرتان است و تا زمانی که هر دو  به کشیدن ادامه می­دهید و قرار نیست کوتاه بیایید این کشمکش  همچنان ادامه پیدا خواهد کرد. اما اگر شما سر طناب را رها کنید دیگر کشمکشی را نمیتوان تصور کرد. شما دیگر آزاد خواهید بود که گزینه های دیگری را برای ساختن آن نوع زندگی  ای که آرزویش را دارید، مورد کاوش قرار دهید. و از شوهرتان دعوت کنید در این سفر به شما بپیوندد. ولی او چه بیاید و چه نه، در هر حال شما به راهتان ادامه می دهید.

تغییر همسر – حرف آخر

تغییر همسر مخصوصاً به این دلیل که افراد شخصیتشان شکل گرفته است، بسیار دشوار است. برای این کار نیاز به صبوری و ایجاد تغییرات جزئی و مداوم است. چیزی که می تواند بیشترین تأثیر را داشته باشد، عکس العمل شماست. شما باید با صبوری و عکس العل های دلسوزانه در تغییر همسر خود بکوشید. این را بدانید که مهم ترین ابزار شما صبر است.

در تغییر همسر خود شما بیشتر از این که روی او کنترل داشته باشید، باید روی خود و رفتار خود کنترل داشته باشید. زمانی که شما توانستید خود را تغییر دهید و صبوری پیشه کنید می توانید به تغییر همسر تان امید داشته باشید. چرا که زمانی می توانید از کسی انتظار تغییر داشته باشید که خودتان نیز تغییر یابید. در تغییر همسر و دیگر عرصه های زندگی این جمله را همیشه به خاطر بسپارید:

ما خود برای دیگران، دیگران هستیم. توقعی که از دیگران داریم را اول خودمان محقق کنیم.


در صورتی که در زمینه تغییر همسر نیاز به مشاوره دارید، می توانید با مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب تماس بگیرید. همکاران ما در مرکز تخصصی مشاوره صدای رهیاب منتظر پاسخگویی به سوالات و مشکلات هموطنان عزیز هستند.

جهت استفاده از خدمات مشاوره مشکلات همسر تلفنی صدای رهیاب باید چه کار کنم؟

هموطنان عزیز می توانند برای استفاده از خدمات مشاوره خانواده تلفنی صدای رهیاب در ساعات مختلف شبانه روز، حتی در روزهای تعطیل با ما تماس بگیرند. جهت تماس با مرکز مشاوره خانواده تلفنی صدای رهیاب تنها به یک خط ثابت تلفن نیاز دارید. برای تماس با ما تنها کافی است شماره ۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶ را بدون پیش شماره  و تنها از طریق تلفن ثابت شماره گیری کنید. و از مشاوره مشاوران زبده مرکز مشاوره خانواده تلفنی صدای رهیاب استفاده نمایید.


خدمات کلان مشاوره تلفنی صدای رهیاب در زمینه مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره طلاق تلفنی

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره ازدواج تلفنی

مشاوره زناشویی تلفنی

مشاوره جنسی تلفنی

مشاوره خیانت تلفنی

مشاوره زندگی مشترک نلفنی

مشاوره زنان تلفنی

مشاوره بارداری تلفنی

مشاوره جوان تلفنی

مشاوره نوجوان تلفنی

مشاوره کودک تلفنی

مشاوره نوزاد تلفنی


مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب
مشاوره دهنده تخصصی و پاسخگویی به سوالات شما
برای تماس با مشاوران خانواده ما از تلفن ثابت با شماره

۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶

تماس حاصل فرمایید
این شماره در سراسر کشور بدون پیش شماره و از طریق تلفن ثابت قابل شماره گیری است
همه روزه از ساعت
۸ صبح تا ۱۱ شب
حتی ایام تعطیل


شما می‌توانید در هر زمانی بین ساعات ۸ صبح تا ۱۱ شب با مرکز مشاوره تلفنی خانواده صدای رهیاب تماس بگیرید و از تجربه مشاوران زبده مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب، در حوزه های مختلف خانواده استفاده کنید.


طلاق عاطفی,طلاق عاطفی چیست,پیشگیری از طلاق عاطفی,دلایل بروز طلاق عاطفی,مشاوره طلاق,مشاوره طلاق تلفنی,مرکز مشاوره طلاق  برای مشاوره خانواده می توانید تلفنی با مشاوران مشاوره تلفنی صدای رهیاب در تماس باشید:

طلاق عاطفی,طلاق عاطفی چیست,پیشگیری از طلاق عاطفی,دلایل بروز طلاق عاطفی,مشاوره طلاق,مشاوره طلاق تلفنی,مرکز مشاوره طلاق  تلفن مرکز مشاوره تلفنی خانواده صدای رهیاب : از سراسر کشور فقط با تلفن ثابت و بدون پیش شماره ۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶

طلاق عاطفی,طلاق عاطفی چیست,پیشگیری از طلاق عاطفی,دلایل بروز طلاق عاطفی,مشاوره طلاق,مشاوره طلاق تلفنی,مرکز مشاوره طلاق  شبکه های اجتماعی مرکز مشاوره صدای رهیاب: کانال تلگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیابصفحه اینستاگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «تغییر همسر م یا خودم ! مشاوره خانواده» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: