مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(15 رای)

تفاوت عشق و هوس

یکی از معضلاتی که بیشتر جوانان با آن درگیر هستند این است که کسی را برای زندگی پیداکنند که واقعا عاشق باشد. تفاوت عشق و هوس بسیار سخت است و تا وارد زندگی نشوید نمی توانید به این موضوع پی ببرید. البته عشق حالت بسیار مقدسی است که حتی آن را از دوست داشتن متمایز می کند. در این مقاله قصد داریم تا تفاوت های عشق و هوس را برای شما بیان کنیم.

تفاوت عشق و هوس

 • عشق

عشق حالت عجیب و عمیقی است که نسبت به معشوق دارید. کسی که عاشق است اصلا به فکر خودش نیست و به فکر راحت بودن معشوق است. او زندگی را در معشوق خود می بیند.

 • هوس

هوس در واقع حالتی شبیه دوست داشتن است. اما بسیار زودگذر است. این حس عجیب با عشق اشتباه گرفته می شود. دوست داشتنی که از روی هوس است درابتدا بسیار آتشین است و پس از مدتی سرد می شود.

نشانه های تفاوت های عشق و هوس در ازدواج

بدون قید و شرط شما را دوست دارد

رابطه ای که بر پایه عشق بنا شده است بدون هیچ قید وشرطی می باشد. محبت این فرد به خاطر پول شما یا پدر شما با شما ازدواج نکرده. همسرتان شما را به خاطر خودتان دوست داشته دارد نه برای دارایی یا موقعیت اجتماعی تان. این روابط عاشقانه در دوران نامزدی نمود پیدا می کند و به راحتی متوجه آن خواهید شد.

با تمام شرایط شما می سازد

دیگر تفاوت عشق و هوس این است که فرد عاشق با تمام شرایط  جسمانی و روحی شما کنار می آید. مطمئنا در زندگی زمان هایی وجود دارد که شما شادابی سابق را نداشته باشید. شاید به دلیل زایمان فرم بدن شما تغییر کرده ویا صورتتان چروک شده. کسی که عاشق واقعی است این مسائل در دوست داشتنش تاثیری ندارد. اگر مدتی بیمار شوید او دائما مراقب شماست واز شما محافظت می کند. اما اگر حس همسرتان از روی شهوت وهوس است شما را فقط در زمانی شادی دوست دارد. همیشه باید برای او خوب بپوشید و خوب بگردید. خدا نکند زمانی حال خوشی نداشته باشید یا بیمار شده باشید. در این حالت شما را به حال خود رها می کند و اهمیتی نمی دهد. تفاوت عشق و هوس در این مورد به راحتی مشهود است.

تفاوت عشق و هوس

از شما زیاد سوال می کند و دوست دارد راجع به شما بیشتر بداند

تفاوت عشق و هوس این است که کسی که عاشقتان شده دوست دارد بیشتر در مورد شما بداند. وقتی از سر کار می آید از شما می پرسد روز خود را چگونه گذراندید یا به کجا رفتید. اگر سعی می کند در مورد مسائل مختلف با شما بیشتر صحبت کند وبا شما حرف بزند پس می توان گفت که شما را از ته قلب دوست دارد.

عاشق تمام علایق شما را می شناسد

کسی که عاشق شماست حتی در مورد کوچکترین علایق شما خبر دارد. او دوست دارد طوری رفتار کند که شما می پسندید. این به این معنی نیست که خودش نباشد و چیزی باشد که شما دوست دارید. بلکه به این معنی است تمام سعی خود را می کند تا شما را خوشحال کند. مثلا اگر بداند که شما به رنگ خاصی علاقه دارید دوست دارید لباسی به آن رنگ بپوشد یا وسایل خانه را به سبک و رنگی که شما دوست دارید بچیند. اما کسی که تنها از روی هوس و شهوت با شما رابطه دارد هیچ گاه به این مسائل اهمیت نمیدهد.

 این شخص دوست دارد همیشه با شما باشد

دیگر تفاوت عشق و هوس این است که شخص عاشق دوست دارد در مهمانی ها و مجالس با شما باشد. دوست دارد شما را به همه معرفی کند و از این بابت ترسی ندارد. اما شخصی که از روی هوس با شما ازدواج کرده، دوست ندارد با شما به جایی بیاید.  شاید میخواهد به هوسبازی خود برسد. در این مورد قبل از ازدواج بهتر است او را امتحان کنید.

تفاوت عشق و هوس

شما را در شرایط سخت تنها نمی گذارد

در تفاوت میان عشق و هوس  همین بس که  شخص عاشق دوست ندارد شما را در سختی ها و مشکلات تنها بگذارد. حتی اگر برای شما مشکلی پیش امده باشد حاضر است از خود بگذرد تا شما در آرامش باشید. اما شخصی که از روی شهوت و هوس با شما ازدواج کرده تا شرایط کمی سخت می شود شما را تنها می گذارد.

علاوه بر عشق وزیدن دوست خوبی نیز هست

تفاوت دیگر میان عشق و هوس این است که فردی که عاشق شماست علاوه بر اینکه همسر خوبی است، بهترین دوست شماست. شما به راحتی می توانید در مورد مسائل و مشکلات روزمره با او ساعت ها صحبت کنید بدون اینکه او را خسته کنید. او می تواند علاوه بر اینکه شما را آرام کند، راه حل های مفیدی پیش رویتان قرار دهد. اما شخصی که از روی هوس با شما زندگی می کند نسبت به این مشکلات شما بی تفاوت است. او حوصله شما را ندارد و فقط مانند یک هم خانه با شما زندگی می کند. هیچ وقتی برای صحبت کردن به شما اختصاص نمیدهد و در یک کلام شما برایش مهم نیسید.

افراد عاشق مدام از احساسشان به شما می گویند

دیگر تفاوت عشق و هوس این است که افراد عاشق دوست دارند در مورد حس واقعیشان با شما بیشتر صحبت کنند. این افراد دوست دارند حس واقعیشان را به صورت غیر مستقیم با شما درمیان بگذارند. این افراد دوست دارند بدانید که چقدر دوستتان دارد. اما افراد هوس باز اینگونه نیستند و اصلا برایشان مهم نیست که شما در مورد او چه فکری می کنید. این رفتار و حالات در دوران نامزدی کاملا مشخص است فقط کافی است کمی دقت کنید.

تفاوت عشق و هوس

تفاوت رفتارهای ظاهری افراد عاشق و هوس باز

افراد عاشق

 • زیاد با شما چشم تو چشم نمی شود و سرش را پایین می اندازد.
 • تا شما را می بیند کمی سرش را کج می کند و شانه هایش را بالا می اندازد.
 • فرد عاشق وقتی شما را می بیند درست نمی تواند کلمات را ادا کند.
 • دستان فرد عاشق با دیدن شما سرد می شود و می لرزد. رنگش سرخ و سفید میشود و پیشانیش عرق میکند.
 • افراد عاشق با نگاهش با شما صحبت میکند.
 • او زمانی که شما را میبیند ترجیح می دهد کمتر صحبت کند و فقط شما را ببیند.

افرد هوس باز

 • نگاه فرد هوس باز از روی شهوت و میل جنسی است.
 • مدام به شما و قسمت های بدنتان خیره می شود.
 • وقتی شما را می بیند دست و پایش را گم نمی کند و خیلی عادی برخورد می کند.

گردآوری: معصومه راهی

خدمات مشاوره ازدواج مرکز روانشناسی رهیاب

مرکز مشاوره روانشناسی رهیاب با ارائه مشاوره خانواده و مشاوره روانشناسی آماده ارائه مشاوره ازدواج به هموطنان عزیز می باشد. شما می توانید هم به صورت تلفنی و هم حضوری از مشاوره مشاوران ازدواج مرکز استفاده کنید. هموطنان عزیز می توانند از سراسر کشور با استفاده از خط ثابت با مرکز تماس بگیرند و از مشاوره ازدواج تلفنی بهره مند شوند. همچنین عزیزان ساکن تهران می توانند هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضوری با مراجعه به مرکز مشاوره رهیاب از خدمات مشاوره ازدواج از جمله تفاوت عشق و هوس استفاده نمایند. کافیست از طریق زیر با ما تماس حاصل نمایید. همچنین مرکز مشاوره رهیاب در زمینه های زیر آماده ارائه مشاوره خانواده می باشد.

خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده صدای رهیاب

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «تفاوت عشق و هوس چیست؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: