مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(12 رای)

از سالیان گذشته تاکنون کنکور با هدف تکمیل ظرفیت دانشگاه هایی که از طریق کنکور سراسری 98 اقدام به پذیرش دانشجو کرده اند. ولی همچنان ظرفیت خالی برای پذیرش دارند و از طرف دیگر از طریق تکمیل ظرفیت کنکور سراسری دانشگاه آزاد صورت می پذیرید.

دانشگاه های سراسری روزانه و شبانه، دانشگاه پیام نور، دانشگاه غیر انتفاعی و پردیس های خودگردان (بین الملل) در رشته های تحصیلی ریاضی . تجربی . انسانی . زبان و هنر در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 رشته محل های خالی که توسط آزمون سراسری 98. و دیگر روش های های پذیرش دانشجو همچون پذیرش دانشجو بدون آزمون  تکمیل نشده اند. را ارائه می دهند. متعاقب آن داوطبان کنکور سراسری 98 اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته کنند.

/// شماره های تماس ///

ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 تنها از طریق سایت سازمان سنجش ممکن می باشد . همچنین باید گفت که مطابق هر سال مکان تمدید زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 نیز وجود دارد. در این نوشتار به بیان مطالبی پیرامون زمان ، نحوه ، شرایط و رتبه قبولی در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 می پردازیم. اگر پیش از ثبت نام کنکور سراسری 98 قصد دارید شانس خود را برای پذیرش دانشگاه یکبار دیگر امتحان کنید. توصیه می کنیم این نوشتار حتما مطالعه نمایید. همچنین اگر می خواهید در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری دانشگاه آزاد 98 شرکت کنید.

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98

در زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 اطلاعیه توسط سازمان سنجش آموزش کشور صادر می شود. در این اطلاعیه لیست رشته های تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد . در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 همه رشته محل هایی که بواسطه انتخاب رشته 98 موفق به تکمیل ظرفیت خود را نشده اند. اعلام نیاز کرده و اقدام به ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 می نمایند. و معمولا با تمدید زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 ، این امکان برای افرادی که موفق به ثبت نام در زمان مهلت داده شده نشده اند، فراهم می شود.

نکته بسیار مهم این است که به دلیل اینکه زمان ثبت نام در اواسط پاییز می باشد. شروع به تحصیل قبولی های تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 سال ترم بهمن ماه می باشد. برای اطلاع از زمان  و تاریخ دقیق ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 پیشنهاد می کنیم عضو کانال خبری صدای رهیاب در تلگرام شوید. برای عضویت در کانال خبری تلگرام صدای رهیاب کلیک کنید.

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98

در ابتدا باید منتظر اطلاعیه سازمان سنجش بمانیم. تا تکلیف رشته محل های اعلام شده در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 تعیین شود. بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 در رشته های ریاضی . تجربی . انسانی . زبان و هنر ، مانند انتخاب رشته کنکور سراسری 98 هر رشته محل دارای یک کد خواهد بود. امسال نیز هر داوطلب می تواند تا 50 کد رشته محل را انتخاب نماید. که داوطلب باید انتخاب رشته کنکور را مطابق علاقه اولویت بندی نماید. پس از مشخص کردن لیست علایق باید لیست رشته های انتخابی مان در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 را در سایت سنجش ثبت کنیم و در پایان کد رهگیری دریافت کنیم.

/// شماره های تماس ///

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98

در ابتدا بهتر است تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 را به دو دسته تقسیم کنیم. یکی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 بر اساس سوابق تحصیلی و دیگری تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 برای حاضرین در جلسه آزمون سراسری 98 . رشته هایی که در تکمیل ظرفیت بر اساس سوابق تحصیلی ارائه می شوند عمدتا مربوط به دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی هستند. البته یک مورد نقض را سال گذشته مشاهده کردیم که رشته علوم آزمایشگاهی و فناوری اطلاعات سلامت پردیس خودگردان دانشگاه تهران واقع در جزیره کیش هم در لیست رشته های بدون کنکور تکمیل ظرفیتاعلام شده بودند.

در هر صورت برای ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 در رشته های بر اساس سوابق تحصیلی نیازی به شرکت شما در کنکور سراسری 98 نیست و همین که دارای یک دیپلم و پیش دانشگاهی یا دیپلم 4 ساله نظام قدیم و یا دیپلم و فوق دیپلم باشید کافیست. قبولی بر اساس معدل متقاضیان است و کسانی که در رقابت بر سر هر رشته محل معدل بالاتری داشته باشند به عنوان قبول شدگان نهایی معرفی می شوند.

نکته 1

اما ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 برای حاضرین در جلسه آزمون فقط مخصوص کسانی است که در کنکور سراسری 98 ثبت نام وشرکت کرده باشند و برای آن ها کارنامه صادر شده باشد. رشته هایی که در سال گذشته اعلام شد، شامل رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی برای تکمیل ظرفیت پردیس های خودگردان بودند. لازم به ذکر است قبولی فقط بر اساس رتبه و سهمیه شما در کنکور سراسریاست و هیچ ملاک دیگری مانند معدل بررسی نمی گردد.یکی از مهم ترین نکات درمورد تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 شرایطی است که برای داوطلبانی گذاشته شده که بعد از انتخاب رشته تکمیل ظرفیت، در یک رشته محل روزانه پذیرفته می شوند.

نکته 2

این افراد حق ثبت نام کنکور سراسری 98 را نخواهند داشت ولی آنطور که در اطلاعیه ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 درج شده است بهتر است بگوییم افرادی که بواسطه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 در یک رشته محل روزانه پذیرفته می شوند حق ندارند در انتخاب رشته دوره های روزانه کنکور سراسری 98 شرکت کنند و فقط حق دارند در انتخاب رشته دوره های شبانه، پردیس، مجازی و... و همچنین انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98 شرکت کنند. پس اگر رشته محل های روزانه را می خواهید انتخاب کنید دقت کنید فقط آن انتخاب هایی را وارد فرم انتخاب رشته خود کنید که مطمئن هستید بعد از قبولی پشیمان نمی شوید و دیگر قصد شرکت در دوره های روزانه در کنکور سراسری 98 را نخواهید داشت. 

لیست رشته های تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98

این لیست شامل رشته های پزشکی ، پیراپزشکی ، مهندسی، علوم انسانی ، زبان و هنر است. نکته جالب در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 این است که دیگر به روال سال های گذشته بسیاری از رشته های دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی که در انتخاب رشته کنکور سراسری 98 تنها از طریق کنکور دانشجو می گرفتند در تکمیل ظرفیت بر اساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور دانشجو می گیرند. همچنین تعداد زیادی رشته محل جدید در دانشگاه فرهنگیان ایجاد شده است که رقابت دیدنی جالبی را پیش خواهد آورد. در کنار همه این ها رشته محل های زیادی هم در دانشگاه های روزانه و دولتی ارائه شده اند که بصورت بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می توان در آن ها پذیرفته شد.

نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98

برای ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 دقت داشته باشید اگر در انتخاب رشته 98 شرکت کرده اید و در یک رشته محل قبول شده اید  شما در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 و قبولی شما در یک رشته محل منجر به لغو قبولی اولیه شما در انتخاب رشته کنکور 98 می شود. بنابراین اگر قبلا در یک دانشگاه قبول شده اید و الان مشغول به تحصیل هستید تنها در جایی هستید در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 تنها رشته هایی را انتخاب کنید که به نسبت قبولی فعلی تان علاقه بسیار بیشتری به آن دارید و حاضرید در صورت قبولی در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 از دانشگاه فعلی تان انصراف دهید و در قبولی جدید ثبت نام کنید.

حتما دقت بیشتری در انتخاب دانشگاه های روزانه بدون کنکور به خرج دهید و بدانید قبولی در دانشگاه های روزانه در تکمیل ظرفیت مساوی است با باطل شدن حق شرکت شما در کنکور سراسری 98 به قصد قبولی در دانشگاه های سراسری. در نهایت اگر ثبت نامتان را انجام داده اید و منتظر اعلام نتایج هستید برای اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 با ما تماس بگیرید.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «تکميل ظرفيت پذيرش دانشجو» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: