مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(27 رای)

با تولد این تکنولوژی، بشر از پوست و گوشت گذشت و به اعماق شگفت انگیز بدن انسان راه یافت و توانست اجزای بدن را بیشتر در معرض دید و بررسی قراردهد. سخن از دانش رادیولوژی تشخیصی است که در سال های اخیر بسرعت پیشرفت کرده و امکانات تشخیص پزشکی را به طور غیرقابل تصوری به پیش رانده است. بیشک به کارگیری این دانش، نیاز به تخصص ویژه دارد. تخصصی که در رشته تکنولوژی پرتوشناسی آموزش داده میشود.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: با این نمرات کجا قبول می شوم؟

به عبارت دیگر، رشته تکنولوژی پرتوشناسی، نحوه تصویربرداری از اعضای مختلف بدن را برای تشخیص پزشکی آموزش میدهد. دانشجویان این رشته در ابتدا دروس پایه از قبیل فیزیک، آناتومی و فیزیولوژی را مطالعه میکنند و سپس دروس تخصصی تصویربرداری پزشکی را میآموزند و در همین زمینه با دستگاه های تصویربرداری و نحوه کارشان آشنا میشوند و پس از 2 سال میتوانند به عنوان کاردان تصویربرداری، در بخش های رادیولوژی شروع به کار کنند.

/// شماره های تماس ///

گفتنی است که اگر مسؤول تکنولوژی رادیولوژی، آموزش لازم را ندیده باشد علاوه بر اینکه پرتوگیری بیمار را بالا میبرد و به او آسیب میرساند، تصاویر مناسبی نیز از اعضای بدن تهیه نمیکند. در نتیجه، دکتر رادیولوژیست نمیتواند تفسیر مناسبی از تصاویر داشته و از روی آنها تشخیص پزشکی دهد.تفاوت توانمندیهای کاردان و کارشناس این رشته نیز در آن است که در تکنولوژی پرتوشناسی از دستگاه های متفاوتی استفاده میشود و از اعضای مختلف بدن تصویربرداری میگردد.

برخی از این تصویربرداریها ساده است. مثل تصویربرداری از دست، پا و انگشتان، اما برخی از تصویربرداریها تداخلی است. مثل تصویربرداری از سیستم گوارش، عروق و ادرار که این گونه تصویربرداریها، اختصاصی و نسبتاً دشوار میباشد و نیاز به دانش ویژه دارد. در این میان تصویربرداریهای ساده بر عهده فارغ التحصیلان کاردانی و تصویربرداریهای تخصصی و کار با دستگاه های M.R.I و C.P بر عهده فارغ التحصیلان کارشناسی است

توانایی های لازم برای ثبت نام در رشته تکنولوژی پرتوشناسی

کار رادیولوژیست، یک کار بیمارستانی است. از همین رو دانشجوی این رشته باید حس کار در بیمارستان و با بیماران را داشته باشد. همچنین باید بتواند درس هایی را که در طول تحصیل به صورت تئوری فرا گرفته، در کار عملی مورد استفاده قرار دهد و در نهایت لازم است که در درس های زیست شناسی، ریاضی و فیزیک توانمند باشد. تسلط به درس های ریاضی و فزیک تا جایی مهم است که برخی از استادان رادیولوژی معتقدند که دانشجوی این رشته باید از بین داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی و فنی انتخاب گردد. زیرا بدون آگاهی از اصول فیزیک که بر مبنای آن، کار تصویر برداری انجام میگیرد، امکان اشتباه در این کار وجود دارد.

موقعیت شغلی رشته تکنولوژی پرتوشناسی در ایران

کار رادیولوژیست در مقطع کاردانی و کارشناسی یک کار اجرایی است. البته کاردان این رشته بیشتر تصویربرداری ساده مثل تصویربرداری از دست، پا و انگشتان را انجام میدهد و کارشناسان این رشته تصویربرداری اختصاصی یا تصویربرداری تداخلی مانند تصویربرداری از دستگاه گوارش یا عروق را بر عهده دارند.

در ضمن کار با دستگاه هایی مثل توموگرافی و MRI در محدوده فعالیت کارشناس این رشته است. در کل فارغ التحصیلان کاردانی این رشته در مؤسسه های تصویرنگاری و بیمارستان ها میتوانند به عنوان مسؤول آماده سازی دستگاه های مختلف رادیوگرافی، انجام عمل رادیولوژی، ظهور و ثبت کلیشه های رادیوگرافی فعالیت کنند.

/// شماره های تماس ///

درس های رشته تکنولوژی پرتوشناسی در طول تحصیل

دروس پایه

فیزیک عمومی، تشریح، فیزیولوژی انسان، بهداشت عمومی.

دروس اصلی

کمکهای اولیه و مراقبت از بیمار در بخش پرتوشناسی، تشریح استخوان و مفاصل، اصطلاحات پرتوشناسی و ترمینولوژی پزشکی

دروس تخصصی

فیزیک پرتوها، فیزیک پرتوشناسی تشخصیص، رادیوبیولوژی و حفاظت در برابر پرتوهای یون ساز، روش های پرتوگاری، رادیوگرافی با ماده حاجب، اصول تاریکخانه، اصول نگهداری و تعمیرات مقدماتی دستگاه های پرتوشناسی، ارزیابی تکنیکی فیلم های پرتونگاری، کارآموزی بیمارستانی.

بر خلاف تصور اغلب افراد ثبت نام بدون کنکور رشته تکنولوژی پرتوشناسی (رادیولوژی) یا همان تکنولوژی پرتوشناسی بدون کنکور راه هایی دارد که اطلاع از آنها می تواند راه گشای بسیاری از داوطلبان پذیرش رشته تکنولوژی پرتوشناسی (رادیولوژی) بدون کنکور باشد. از این رو مرکز مشاوره تحصیلی چگونگی ثبت نام بدون کنکور رشته تکنولوژی پرتوشناسی (رادیولوژی) را به شما مشاوره می دهد.

ثبت نام بدون کنکور رشته تکنولوژی پرتوشناسی (رادیولوژی)

ثبت نام بدون کنکور رشته تکنولوژی پرتوشناسی (رادیولوژی) که یکی از محبوب ترین رشته های دانشگاهی در کنکور تجربی می باشد. که تحصیل در این رشته تقریبا آرزوی تمام داوطلبان کنکور تجربی می باشد. از این رو یکی از دغدغه های اغلب داوطلبان کنکور تجربی که موفق به ورود به دانشگاه در رشته تکنولوژی پرتوشناسی (رادیولوژی) نشده اند این است که چگونه با ثبت نام بدون کنکور تجربی وارد دانشگاه شوند. زیرا که داوطلبان زیادی برای ثبت نام بدون کنکور رشته تکنولوژی پرتوشناسی (رادیولوژی) در ایران وجود دارند.

برای پاسخ به این نیاز داوطلبان مرکز مشاوره تحصیلی صدای رهیاب با اطلاع از جدید ترین اخبار تحصیلی مربوط به شرایط ثبت نام بدون کنکور رشته تکنولوژی پرتوشناسی (رادیولوژی) در دانشگاه های سراسری ایران، دانشگاه آزاد، دانشگاه پیام نور و دانشگاه علمی کاربردی و دانشگاه غیر انتفاعی را در اختیار دواطلبان ورود به دانشگاه از طریق ثبت نام بدون کنکور رشته تکنولوژی پرتوشناسی (رادیولوژی) قرار می دهد.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «رشته تکنولوژی پرتوشناسی (رادیولوژی)» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
نظرات کاربران:
علی بیات
پاسخ به این نظر
12:27 - 7 شهریور 98

دانشگاه ازاد رادیولوژی در نزدیکی های شیراز

1 0
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: