مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(43 رای)

معرفی رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی

ثبت نام بدون کنکور رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی: تربیت بدنی رشته «میان رشته ای» است که از علوم مختلف مانند فیزیولوژی، مدیریت، بیومکانیک، جامعه شناسی، روانشناسی و تاریخ برای تقویت و تربیت جسم و روان انسان استفاده میکند.

این رشته از یک سو مشتمل بر یکسری رشته های پایه پزشکی است تا جایی که فارغ التحصیل آن تا حد یک پزشکیار با جسم انسان آشنا میشود و از سوی دیگر بخشی از دروس این رشته، شامل علوم تربیتی است تا دانشجوی این رشته با کنش و واکنش انسان ها آشنا شود و بتواند به عنوان یک مربی با ورزشکاران یا دانش آموزان به درستی برخورد کند. و بالاخره یک بـُعد این رشته شامل علوم ورزشی میشود؛ یعنی دانشجو، علوم ورزشی را به صورت علمی و عملی آموزش میبیند تا بتواند در رشته های مختلف ورزشی مهارت داشته باشد و همچنین توانایی تحقیق در علوم ورزشی را به دست بیاورد.

/// شماره های تماس ///

توانایی های لازم

دانشجوی این رشته باید از کودکی ورزشکار باشد. چون یکسری از مهارت های پایه ای مثل ژیمناستیک یا دومیدانی که نیاز به هماهنگی کامل عصب و عضله دارد، نمیتوان در بزرگسالی فراگرفت. در ضمن افرادی که از کودکی اهل ورزش هستند، انگیزه بیشتری برای فراگیری مطالب علمی و عملی از خود نشان میدهند.

گفتنی است که قد آقایان داوطلب رشته تربیت بدنی باید حداقل 165 سانتیمتر و خانم ها 158 سانتیمتر باشد (قهرمانان تیم ملی از شرط یاد شده مستثنی هستند) و حداقل دید چشم آنها باید هفت دهم باشد. همچنین این رشته به صورت نیمه متمرکز دانشجو میگیرد. یعنی در یک آزمون عملی مهارت، آمادگی و توانایی جسمی دانشجویان سنجیده میشود. این رشته از بین هر سه گروه آزمایشی علوم انسانی، علوم تجربی و ریاضی و فنی دانشجو میپذیرد.

موقعیت شغلی در ایران

فارغ التحصیل تربیت بدنی میتواند به عنوان مربی و مسؤول ورزش در بخش تربیت بدنی وزارتخانه ها، فعالیت کند. همچنین میتواند در ساخت وسایل و البسه ورزشی مشاور یک طراح باشد، چون نظرات یک کارشناس ورزشی نقش مؤثری در بهبود وسایل ورزشی دارد. در کل فارغ التحصیل این رشته اگر فرد فعالی باشد، هیچ وقت بیکار نمیماند زیرا میتواند به عنوان مربی در باشگاه های ورزشی آزاد فعالیت نماید یا به عنوان کارشناس یا مربی بدنسازی جذب سازمان تربیت بدنی شود.

تربیت بدنی

درس های این رشته در طول تحصیل

دروس پایه

آناتومی انسانی، فیزیولوژی انسانی، شیمی عمومی، فیزیک عمومی، ریاضیات پایه و مقدمات آمار، کمکهای اولیه، زیست شناسی.

دروس اصلی

اصول و فلسفه آموزش و پرورش، مبانی برنامه ریزی آموزش متوسطه، روانشناسی کودکی و نوجوانی، روانشناسی تربیتی، اصول و فنون مشاوره و راهنمایی، سنجش و اندازه گیری، تولید و کاربرد مواد آموزشی، روش ها و فنون تدریس، مدیریت آموزشی.

دروس تخصصی

اصول و مبانی تربیت بدنی، تاریخ تربیت بدنی، تغذیه و ورزش، آسیب شناسی ورزشی، رشد و تکامل حرکتی، فیزیولوژی ورزشی، یادگیری حرکتی، سنجش و اندازه گیری در تربیت بدنی، بهداشت و ورزش، تربیت بدنی در مدارس، مدیریت سازمان های ورزشی، مدیریت و طرز اجرای مسابقات، زبان اختصاصی، حرکت شناسی ورزشی، حرکات اصلاحی، تربیت بدنی و ورزش معلولین، مقدمات بیومکانیک ورزشی، مبانی روانی و اجتماعی، تربیت بدنی، آمادگی جسمانی، فوتبال، دومیدانی، ژیمناستیک، شنا، والیبال، بسکتبال، هندبال، تنیس روی میز، کشتی، بدمینتون.

بر خلاف تصور اغلب افراد ثبت نام بدون کنکور رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی یا همان تربیت بدنی و علوم ورزشی بدون کنکور راه هایی دارد که اطلاع از آن ها می تواند راه گشای بسیاری از داوطلبان پذیرش رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی بدون کنکور باشد. از این رو مرکز مشاوره تحصیلی چگونگی ثبت نام بدون کنکور رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی را به شما مشاوره می دهد.

ثبت نام بدون کنکور رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی

ثبت نام بدون کنکور رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی که یکی از محبوب ترین رشته های دانشگاهی در کنکور انسانی می باشد. تحصیل در این رشته تقریبا آرزوی تمام داوطلبان کنکور انسانی می باشد. از این رو یکی از دغدغه های اغلب داوطلبان کنکور انسانی که موفق به ورود به دانشگاه در رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی نشده اند این است که چگونه با ثبت نام بدون کنکور انسانی وارد دانشگاه شوند. زیرا که داوطلبان زیادی برای ثبت نام بدون کنکور رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی در ایران وجود دارند.

برای پاسخ به این نیاز داوطلبان مرکز مشاوره تحصیلی صدای رهیاب با اطلاع از جدید ترین اخبار تحصیلی مربوط به شرایط ثبت نام بدون کنکور رشته تربیت بدنی وعلوم ورزشی در دانشگاه های سراسری ایران ، دانشگاه آزاد ، دانشگاه پیام نور و دانشگاه علمی کاربردی و دانشگاه غیر انتفاعی را در اختیار دواطلبان ورود به دانشگاه از طریق ثبت نام بدون کنکور رشته تربیت بدنی وعلوم ورزشی قرار می دهد.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
نظرات کاربران:
مریم
پاسخ به این نظر
12:18 - 13 مرداد 98

سلام من میتونم از طریق کنکور تجربی وارد رشته تربیت بدنی بشم و برم دانشگاه تهران و باید چه رتبه داشته باشم و باید روی چه درسایی تمرکز کنم و اگه لازم باشه که از قبل از کنکور اطلاع بدم که میخوام وارد رشته تربیت بدنی بشم باید از طریق چه نهادی اقدام کنم و به کجا مراجعه کنم

0 0
علی
پاسخ به این نظر
11:05 - 1 شهریور 98

کاردانی مددکاری خانواده دارم .آیا میتونم کارشناسی تربیت بدنی بدون کنکور شرکت کنم...ممنون میشم

0 0
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: