مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(34 رای)

معرفی رشته کاردانی فوریتهای پزشکی

ثبت نام بدون کنکور رشته کاردانی فوریتهای پزشکی: فوریت های پزشکی خدمات امداد و کمکهای اولیه را به بیماران و مصدومان حوادث مختلف تا رساندن آنها به مراکز درمانی ارائه میدهد. خدماتی که ممکن است داوطلبان را در موقعیت های حساس و پراسترس در تمام مدت شبانه روز قرار دهد. بنابراین داوطلب باید از نظر جسمی و روحی و روانی آمادگی لازم را برای خدمت در محیط های سخت نظیر دریا، کوهستان، شرایط زلزله و دیگر بلایای طبیعی داشته باشد. رانندگی آمبولانس، حمل بیمار یا مصدوم، کمکهای اولیه، اطلاع رسانی و انجام سایر خدمات طبق دستور مافوق، بخشی از خدمات این افراد را تشکیل میدهد. به همین دلیل دانشجوی این رشته باید آمادگی فعالیت در شرایط سخت و توانایی در ایجاد ارتباط مسؤولانه با بیمار یا مصدوم و بستگان آنها را داشته باشد.

توانایی های لازم

رشته فوریت های پزشکی به صورت نیمه متمرکز دانشجو میپذیرد و داوطلبان پس از قبولی در آزمون علمی باید در آزمون حضوری این رشته نیز شرکت کنند و در صورت داشتن تواناییهای روحی لازم از قبیل انضباط پذیری، گذشت و ایثار، اعتماد به نفس و آمادگی فعالیت در شرایط سخت و همچنین آمادگی جسمی کامل مانند عدم ابتلا به بیماریهای مزمن و صعب العلاج مثل دیابت، فشار خون، آسم، نارسایی کلیه، بیماریهای پیشرفته قلبی، صرع و بیماریهای روانی در این رشته پذیرفته میشوند.گفتنی است که در رشته فوریت های پزشکی داشتن قدرت بینایی خوب، مهارت های بدنی، روانی کلام و حداقل قد 170 سانتیمتر برای امدادرسانی سریع و صحیح ضروری است. در ضمن این رشته تنها از بین داوطلبان مرد دانشجو میپذیرد.

/// شماره های تماس ///

موقعیت شغلی در ایران

دانش آموختگان این رشته میتوانند در مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی در سراسر کشور، آمبولانس های خصوصی یا در سازمان های مشابه فعالیت کنند.

رشته فوریت های پزشکی

درس های این رشته در طول تحصیل

دروس پایه

تشریح و فیزیولوژی، میکروب شناسی و انگل شناسی، بهداشت عمومی، زبان تخصصی

دروس اصلی

داروشناسی، فرایند عملیات و اطلاعات فنی، نشانه شناسی و معاینات بدنی، جابه جایی و حمل بیمار، اخلاق و مقررات حرفه ای، آشنایی با سازمان های امدادی، بهداشت روانی و فوریت های روان پزشکی، فوریت پزشکی در بلایا، کلیات پزشکی

دروس تخصصی

احیای قلبی ـ ریوی، اختلالات سیستم قلبی ـ عروقی، شکستگیها و دررفتگیها، مسمومیت ها و گزیدگیها، فوریت های پزشکی در شرایط خاص، خونریزیها، کاهش سطح هوشیاری، سوختگی، سرمازدگی و گرمازدگی. بر خلاف تصور اغلب افراد ثبت نام بدون کنکور رشته کاردانی فوریتهای پزشکی یا همان کاردانی فوریتهای پزشکی بدون کنکور راه هایی دارد که اطلاع از آن ها می تواند راه گشای بسیاری از داوطلبان پذیرش رشته کاردانی فوریتهای پزشکی بدون کنکور باشد. از این رو مرکز مشاوره تحصیلی چگونگی ثبت نام بدون کنکور رشته کاردانی فوریتهای پزشکی را به شما مشاوره می دهد.

/// شماره های تماس ///

ثبت نام بدون کنکور رشته کاردانی فوریتهای پزشکی

ثبت نام بدون کنکور رشته کاردانی فوریتهای پزشکی یکی از محبوب ترین رشته های دانشگاهی در کنکور تجربی می باشد که تحصیل در این رشته تقریبا آرزوی تمام داوطلبان کنکور تجربی می باشد. از این رو یکی از دغدغه های اغلب داوطلبان کنکور تجربی که موفق به ورود به دانشگاه در رشته کاردانی فوریتهای پزشکی نشده اند این است که چگونه با ثبت نام بدون کنکور تجربی وارد دانشگاه شوند. زیرا که داوطلبان زیادی برای ثبت نام بدون کنکور رشته کاردانی فوریتهای پزشکی در ایران وجود دارند.

برای پاسخ به این نیاز داوطلبان مرکز مشاوره تحصیلی صدای رهیاب با اطلاع از جدید ترین اخبار تحصیلی مربوط به شرایط ثبت نام بدون کنکور رشته کاردانی فوریتهای پزشکی در دانشگاه های سراسری ایران، دانشگاه آزاد، دانشگاه پیام نور و دانشگاه علمی کاربردی و دانشگاه غیر انتفاعی را در اختیار دواطلبان ورود به دانشگاه از طریق ثبت نام بدون کنکور رشته کاردانی فوریتهای پزشکی قرار می دهد.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «ثبت نام بدون کنکور رشته کاردانی فوریتهای پزشکی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: