مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره02122916115
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(9 رای)

دانش آموزان رشته های فنی حرفه ای و کاردانش که مایل به ادامه تحصیل هستند باید در دانشگاه فنی حرفه ای ثبت نام کنند. ثبت نام دانشگاه فنی حرفه ای توسط سازمان سنجش و از طریق سایت sanjesh.org انجام می شود. همچنین لازم به ذکر است که انتخاب رشته دانشگاه فنی حرفه ای به صورت همزمان با ثبت نام این دانشگاه صورت میگیرد.

برای دانلود دفترچه ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 97 به پایین صفحه مراجعه کنید

ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی و حرفه ای به صورت همزمان، پیچیدگی هایی بر فرایند انتخاب رشته دانشگاه فنی حرفه ای افزوده است که نیاز به مشورت و مشاوره برای ثبت نام و انتخاب رشته این دانشگاه را حیاتی می کند. برای اینکار کافیست با مشاوران انتخاب رشته و ثبت نام کنکور صدای رهیاب تماس حاصل فرمایید:

ثبت نام دانشگاه فنی حرفه ای 97,مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

ثبت نام دانشگاه فنی حرفه ای 97

قبل از هر چیز به داوطلبان گرامی توصیه می کنیم حتما یک بار دفترچه انتخاب رشته و ثبت نام دانشگاه فنی حرفه ای 97 را مطالعه نمایند. دفترچه انتخاب رشته و ثبت نام دانشگاه فنی حرفه ای 97 شامل بخش های مهم زیر است:

 1. تعاریف
 2. شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان و همچنین مقررات وظیفه عمومی برادران
 3. سهمیه رزمندگان، ایثارگران و خانواده شهدا
 4. ضوابط تحصیل در دوره نوبت دوم (شبانه) ومؤسسات آموزش عالی غیردولتیغیرانتفاعی
 5. انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای
 6. ظرفیت پذیرش، نحوه گزینش و سهمیه بومی
 7. اطلاعات رشتههای امتحانی شامل: نوع پذیرش، نوع دوره تحصیلی و جنس پذیرش
 8. دروس عمومی و پایه و منابع آزمون
 9. دروس اختصاصی و منابع آزمون
 10. عناوین دیپلم، کد رایانه ای و جنس مورد پذیرش متناسب با هر یک از کدرشته های امتحانی
 11. نام و کد استان، نام و کد شهرستان محل: تولد، صدور شناسنامه، اخذ دیپلم و یا اقامت

ثبت نام دانشگاه فنی حرفه ای 97 -شرایط عمومی

 1. اعتقاد به دین اسلام یا ادیان آسمانی دیگر که در قانون اساسی نام برده شده اند.
 2. عدم وجود هیچ نوع دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران.
 3. نداشتن فساد اخلاقی.
 4. عدم سابقه عضویت در ساواک، فراماسونری و دیگر نهادها و گروههای محارب و معاند با نظام جمهوری اسلامی ایران.

ثبت نام دانشگاه فنی حرفه ای 97 -شرایط اختصاصی

 • داشتن گواهی پایان تحصیلات دوره دبیرستان در یکی از رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش و یا دیپلم فنی و حرفه ای نظام قدیم.
 • تنها در صورتی که رشته قبولی داوطلب در نیمسال دوم باشد و تا پایان نیمسال اول سال تحصیلی 96-97 موفق به اتمام تحصیلات دوره متوسطه در رشته تحصیلی شود، مجوز ثبت نامدر نیمسال دوم صادر خواهد شد.
 • افرادی که دارای دیپلم سایر رشته بوده و یا مدرک بالاتر از کاردانی دارند، حق ثبت نام و شرکت در کنکور کاردانی فنی حرفه ای را ندارند.
 • داشتن توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی

ثبت نام دانشگاه فنی حرفه ای 97 - انواع ثبت نام

پذیرش دانشجو در سال 97 برای تمامی رشته ها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) انجام می شود. در سال 1398 نیز با توجه به تغییرات نظام آموزش و پرورش نحوه پذیرش کاردانی فنی حرفه ای تغییر خواهد کرد که متعاقبا اعلام خواهد شد. برخی از رشته های دانشگاه فنی حرفه ای شامل موارد زیر است:

 • الکترونیک، ساخت و تولید، نقشه کشی عمومی، صنایع فلزی
 • صنایع چوب و کاغذ، ساختمان، صنایع شیمیایی، متالورژی
 • سرامیک، معدن، الکترونیک و مخابرات دریایی، امور اداری
 • کودک یاری، طراحی و دوخت، هنرهای تجسمی، امور دامی
 • امور زراعی و باغی، ماشینهای کشاورزی و نوازندگی ساز ایرانی

داوطلبان تمامی رشته ها در این مرحله، فقط باید ثبت نام و انتخاب رشته نمایند.

ثبت نام دانشگاه فنی حرفه ای 97 -مقررات وظیفه عمومی 1

بر اساس اعلام رسمی سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی داوطلبان مرد لازم است به هنگام پذیرش در دانشگاه (قبولی قطعی و ثبت نام) یکی از شرایط مشروحه ذیل را از نظر مشمولیت و مقررات وظیفه عمومی دارا باشند. در غیر این صورت مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود. کد 1) داشتن کارت پایان خدمت هوشمند. کد 2) داشتن کارت معافیت دائم هوشمند (کفالت، پزشکی، ایثارگران و موارد خاص). کد 3) متولدین سال 1354 و قبل از آن، این قبیل مشمولان باید پس از اعلام قبولی و در زمان ثبت نام، کارت معافیت دائم هوشمند (معافیت سنی عنایت مقام معظم رهبری) را ارائه نمایند. کد 4) متولدین نیمه اول سال 1345 و قبل از آن به شرط اینکه تغییر سن نداده باشند. کد 5) مشمولان دارای برگ معافیت موقت هوشمند بدون غیبت (پزشکی، کفالت) در مدت اعتبار آن. کد 6) دانش آموزان سال آخر دوره متوسطه که به صورت حضوری و بدون وقفه تحصیلی مشغول به تحصیل بوده و حداکثر تا تاریخ 1397/6/31 در سنوات مجاز تحصیلی فارغ التحصیل شناخته می شوند. کد 7) مشمولان دیپلم که در سنوات مجاز تحصیلی بصورت پیوسته و حضوری فارغ التحصیل شده و مشروط به اینکه از تاریخ فراغت از تحصیل آنان در مقطع دیپلم تا زمان پذیرش در دانشگاه بیش از یک سال سپری نشده و همچنین قبل از ثبت نام در دانشگاه نیز وارد غیبت نشده باشند.

ثبت نام دانشگاه فنی حرفه ای 97 -مقررات وظیفه عمومی 2

کد 8) دانش آموزانی که قبل از سن مشمولیت (18سالگی تمام) موفق به اخذ مدرک دیپلم به صورت حضوری یا غیرحضوری (داوطلب آزاد) شده باشند، به شرط نداشتن غیبت. کد 9) فارغ التحصیلان دیپلم که طی سنوات مجاز تحصیلی مدرک خود را اخذ نموده و دارای برگ اعزام به خدمت بدون غیبتاند و تاریخ اعزام آنان سپری نشده باشد. کد 10) کارکنان وظیفه ای (سربازان حین خدمت) که خدمت دوره ضرورت آنان تا تاریخ ثبت نام و شروع به تحصیل به پایان میرسد (این دسته از افراد مجاز به شرکت در آزمون می باشند، لیکن باید به هنگام ثبت نام در دانشگاه، گواهی یا کارت پایان خدمت ارائه نمایند.) کد 11) طلاب علوم دینی دارنده مدرک دیپلم و دارای معافیت تحصیلی حوزه. این دسته از طلاب، مادامی که اشتغال به تحصیل آنان از سوی مرکز مدیریت حوزه علمیه مربوط تأیید شود، در صورت موافقت آن مرکز (حوزه علمیه) میتوانند با همان معافیت تحصیلی حوزه، در دانشگاه نیز تحصیل نمایند و در صورتیکه معافیت تحصیلی آنان به هر دلیل از سوی حوزه لغو گردد، مجاز به ادامه تحصیل در دانشگاه نمی باشند. ضمناً هنگام ثبت نام در ابتدای هر ترم تحصیلی، ارائه نامه موافقت و اشتغال به تحصیل حوزه الزامی است. کد 12) کارکنان پایور شاغل در نیروهای مسلح با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت از سازمان مربوط برای ادامه تحصیل. کد 13) دانشجویان انصرافی بدون غیبت چنانچه از تاریخ 1390/8/22 (تاریخ ابلاغ قانون جدید خدمت وظیفه عمومی) الزاماً یک بار انصراف از تحصیل داده باشند و تاریخ انصراف آنها نیز در سنوات اولیه بوده باشد و همچنین از تاریخ انصراف در دانشگاه و رشته قبلی تا زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید، بیش از یک سال سپری نشده باشد.

ثبت نام دانشگاه فنی حرفه ای 97 - انتخاب رشته

هر داوطلب میتواند حداکثر 50 کدرشته محل تحصیل را (اعم از دوره های روزانه، شبانه و مؤسسات غیرانتفاعی) درج نماید. انتخاب رشته داوطلبان باید با توجه به کد رایانه ای دیپلم آنها صورت گیرد. جدول مربوط به عناوین دیپلم های مرتبط در دفترچه انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای وجود دارد. با توجه به امتیاز سهمیه بومیتوصیه میشود هر داوطلب اولین انتخاب خود را از کدرشته محل دوره های روزانه و یا نوبت دوم (شبانه) دانشکده ها و آموزشکده های تحت پوشش دانشگاه فنی و حرفه ای واقع در استان بومی خود انتخاب نماید. هیچ یک از دانشکده ها و آموزشکده های تحت پوشش دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات غیرانتفاعی، تعهدی در قبال تأمین مسکن و خوابگاه و یا پرداخت کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان را ندارند. داوطلب متقاضی ثبت نام دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتیغیرانتفاعی تنها باید اقدام زیر را به موقع و در مهلت مقرر انجام دهد:

 • برای پذیرش در دانشگاه فنی حرفه ای ثبت نام و انتخاب رشته نماید (کلیه داوطلبان).

ثبت نام دانشگاه فنی حرفه ای 97 -بومی گزینی

برخی رشته ها به دلیل محدود بودن تعداد رشته محل در کشور، مشمول سهمیه بومی نخواهند بود. هفتاد درصد (%70) ظرفیت در رشته های تحصیلی هر یک از دانشکده ها و یا آموزشکده های وابسته به دانشگاه فنی و حرفهای مستقر در استان های: اردبیل، ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان، به داوطلبان بومی اختصاص مییابد. در سایر استانها پنجاه درصد (%50) ظرفیت رشته های تحصیلی دانشکده ها و یا آموزشکده های وابسته به دانشگاه فنی و حرفه ای مستقر در این استانها، به داوطلبان بومی اختصاص می یابد.

رشته هایی که مشمول سهمیه بومی نیستند:

پسران

 • الکترونیکرادیو و تلویزیون، ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT)،برقالکترونیک و ابزاردقیق، تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکیآزمایشگاه تشخیص پزشکی،
 • برققدرت (گرایش توزیع)، برققدرت (گرایش پست و انتقال)، برق و تأسیسات (گرایش برق)، نصب و تعمیر آسانسور و پله برقی، تعمیر و نگهداری ماشینهای الکتریکی،
 • سخت افزار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و ارتباطات، ساخت و تولیدقالب سازی،
 • خدمات پس از فروش خودرو، کنترل کیفی خودرو، علمی - کاربردی تعمیر و نگهداری خودرو،
 • صنایع فلزیجوشکاری، تأسیساتتبرید، گازرسانی، مکانیکتأسیسات تهویه،
 • هنرهای چوبی، علمی - کاربردی صنایع اوراق فشرده چوبی، چاپچاپ،
 • راهسازی، نگهداری و مرمت ساختمان، حمل و نقل ترافیک شهری، شهرسازی، معماری سنتی، نقشه بردارینقشه برداری،
 • شیمی آزمایشگاهی (گرایش صنعتی)، شیمی آزمایشگاهی (گرایش آرایشی بهداشتی)، بهره برداری پالایش گاز،
 • صنایع نساجیصنایع نساجی، سرامیکسرامیک صنعتی،
 • معدناستخراج معدن، فرآوری سنگ (گرایش فرآوری سنگ ترئینی)، فرآوری سنگ (گرایش فرآوری سنگ ساختمانی)،
 • ناوبریناوبری، الکترونیک و مخابرات دریاییالکترونیک و مخابرات دریایی، مکانیک موتورهای دریاییمکانیک موتورهای دریایی،
 • تبلیغات و بازاریابی، حسابداری (گرایش مالی)، حسابداری (گرایش صنعتی)،
 • هنرهای تجسمینقاشی، فرش دستباف، قلمزنی،
 • پرورش طیور، علمی - کاربردی فرآوردههای بیولوژیک، گاوداری صنعتی، مرغداری صنعتی،
 • تکثیر و پرورش آبزیان گرایش آبزیان آب شیرین، پرورش زنبور عسل،
 • امور زراعی و باغیتکنولوژی گیاه پزشکی، تولید نهال، تولید و بهرهبرداری گیاهان دارویی و معطر، علمی – کاربردی تولید و پرورش سبزی و صیفی، گل و گیاهان زینتی،
 • ماشینهای کشاورزیمکانیک ماشینهای کشاورزی، انتقال و توزیع آب کشاورزی،
 • صنایع غذاییکنترل کیفیت مواد غذایی و نوازندگی ساز ایرانی

دختران

 • سخت افزار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و ارتباطات،
 • نقشه کشی عمومینقشه کشی و طراحی صنعتی،
 • نگهداری و مرمت ساختمان، شهرسازی، معماری سنتی، سرامیکسرامیک صنعتی،
 • تبلیغات و بازاریابی، حسابداری (گرایش مالی)، حسابداری (گرایش حسابرسی)، حسابداری (گرایش مالیاتی)، حسابداری (گرایش دولتی)،
 • تربیت بدنیتربیت بدنی، طراحی پوشاک، گرافیک، انیمیشن، فرش دستباف، قلمزنی،
 • تولید و بهره برداری گیاهان دارویی و معطر، گل و گیاهان زینتی،
 • صنایع غذاییکنترل کیفیت مواد غذایی، نوازندگی ساز ایرانی و هتلداری

دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای 97

جهت استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب باید چه کار کنم؟

ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 97,مشاوره روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,خدمات مرکز مشاوره روانشناسی,شماره تلفن مشاوره روانشناسی,مرکز مشاوره روانشناسی تهران هموطنان عزیز می توانند در ساعات مختلف شبانه روز از ساعت ۸ صبح تا ۹ شب، حتی در روزهای تعطیل با ما در تماس باشند. جهت تماس با مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی صدای رهیاب تنها کافی است شماره های زیر را بدون پیش شمارهو تنها از طریق تلفن ثابت شماره گیری کنید. و از مشاوران مرکز مشاوره تلفنی تحصیلی، روانشناسی و خانوادهصدای رهیاب استفاده نمایید: تماس از سراسر کشور: فقط از تلفن ثابت و بدون پیش شماره: ۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶ تماس فقط از استان تهران: فقط از تلفن ثابت و بدون پیش شماره: ۹۰۹۲۳۰۵۶۴۸


خدمات کلانمشاوره تلفنیصدای رهیاب در زمینهمشاوره کنکور سراسری


خدمات کلانمشاوره تلفنیصدای رهیاب

 1. مشاوره روانشناسی تلفنی
 2. مشاوره خانواده تلفنی
 3. مشاوره تحصیلی تلفنی

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «ثبت نام دانشگاه فنی حرفه ای 97» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 02122916114 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: