مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی استان تهران:9092305648
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(18 رای)

ثبت نام کنکور انسانی - مشاوره تحصیلی تلفنی

ثبت نام کنکور انسانی، برای ورود به دانشگاه در رشته های علوم انسانی اوللین گام ثبت نام در کنکور انسانی می باشد. کنکور انسانی هر سال در اوایل ماه تیر برگزار شده است. بدیهی است که افرادی که از طریق سامانه سازمان سنجش ثبت نام کرده اند توایی شرکت در کنکور انسانی را دارند. پس لازم است داطلبان عزیز برای ثبت نام کنکور انسانی از طریق سازمان سنجش اقدام نمایید. به همین جهت ثبت نام کنکور انسانی اولین کار هر داوطلب برای ورود به مسابقه ورود به دانشگاه در رشته های علوم انسانی می باشد.

خوب برای ثبت نام کنکور انسانی چند مرحله را باید بگذرانیم.  توجه داشته باشید که این مراحل را کامل و درست پشت سر بگذارید تا بعدا دچار مشکل نشوید. لازم به ذکر است در صورتی که داوطلب نتواند ثبت نام کنکور انسانی را انجام دهد دیگر نمیتواند در کنکور انسانی شرکت کند. قبل از شروع فرآیند ثبت نام کنکور انسانی باید به نکات مهمی توجه نمایید. با نگاهی گذرا به آمار کنکور سال ۹۶ متوجه می شویم که در سال گذشته در  کنکور انسانی همانند کنکور انسانی سال ۹۵ تعداد شرکت کنندگان در رشته انسانی تعداد بیشتری از شرکت کنندگان رشته ریاضی می باشد. بر اساس داده های تقریبی آماری کمتر از 30 درصد داوطلبان کنکور سراسری متقلضی رشته های دانشگاهی در ارتباط با رشته انسانی  هستند. البته نکته مهم این آمار زمانی است که بدانیم بیشتر داوطلبان برای تحصیل در یکی از رشته های پرطرفدار کنکور انسانی از جمله حقوق، علوم قضایی و روانشناسی در این رقابت سنگین شرکت خواهند کرد.حال با توجه به ظرفیت موجود دانشگاه ها در این رشته ها امکان به هدف رسیدن تمامی داوطلبان میسر نخواهد بودبه همبن تمامی هشدار ها و تذکر ها مبتنی بر انتخاب رشته کنکور متعادل در این شرایط اهمیت پیدا می کنند. که این امر اهمیت مشاوره انتخاب رشته کنکور انسانی را صد چندان می کند.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,اعتماد به نفس,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

بنابراین اگر شما هم همانند دیگر داوطلبان کنکور انسانی، قصد ثبت نام کنکور انسانی و شرکت در کنکور انسانی 98 را داشته باشید باید در ابتدا این مسائل را بررسی کنید. در این زمینه مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب آماده خدمت رسانی جهت مشاوره ثبت نام کنکور انسانی می باشد. در ادامه به بیان گام های ثبت نام کنکور انسانی می پردازیم.

مراحل ثبت نام کنکور انسانی

زمانی که ثبت نام کنکور انسانی شروعبشود شما به عنوان یکی از افراد شرکت کننده در کنکور انسانی باید خیلی بیشتر از گذشته خود را برای آزمون انسانی آماده بکنید. نکاتی که باید برای ثبت نام کنکور انسانی از آن ها اطلاع داشته باشید  را به صورت فهرست‌ وار برای شما تبیین می کنیم.

 1. برای ثبت نام کنکور انسانیباید اول به سایت آموزش و پرورش رفته و نمرات نهایی سال دوم از دوره متوسطه دوم خود را مشاهده کنید. برای دیدن نمرات سه مورد را باید آماده کرده باشید: 1- شماره دانش آموزی 2- تاریخ تولد 3- کد منطقه. به عنوان مثال کد منطقه 1106 برای افراد منطقه 6 است. برای مثال اگر کسی منطقه دیگه‌ ای باشد همانند منطقه‌ ی 2 کد منطقه آن فرد 1102 می شود. حال زمانی که نمرات نهایی دبیرستان خود را مشاهده کردید. اگر از صحت آن مطمئن هستید و مورد تأیید تان بود. یک کد برای ثبت نام کنکور انسانی به شما ارائه خواهد شد. اگر نتوانستید نمرات نهایی دبیرستان خود را مکشاهده کنید و یا این نمرات صحیح و مورد تایید شما نباشند. بدون هیچ نگرانی ای درخواست بررسی خود را درون سایت بنویسید و ارسال کنید. در این صورت زمان ثبت نام کنکور انسانی شما به 30 بهمن تا 3 اسفند منتقل خواهد شد.
 2. در مرحله بعدی جهت ثبت نام کنکور انسانی باید کارت ثبت نام خود را خریداری نمایید. برای این کار سه روش وجود دارد: 1- روش خرید از اداره پست منطقه محل سکونت 2-  روش خرید از دستگاه خودپرداز  شعب بانک صادرات 3- خرید اینترنتی از طریق سامانه خرید کارت سایت سازمان سنجش که توضیه می کنیم برای ثبت نام کنکور انسانی 98 از روش سوم استفاده نمایید. برای ثبت نام کنکور انسانی یک عدد کارت 10600 تومانی باید خریداری کنید. اگر تمایل داشتید که علاوه بر ثبت نام کنکور انسانی، در رشته های دیگر همچون کنکور هنر یا کنکور زبان خارجی یا هردو نیز شرکت کنید باید برای ثبت نام کنکور در هرکدام یک عدد کارت ثبت نام 10600 تومانی جداگانه خریداری نمایید. همچنین برای دارا بودن امکان انتخاب رشته غیرانتفاعی و انتخاب رشته پیام نور یک عدد کارت علاقه‌مندی 5800 تومانی نیز حتماً  باید خریداری شود. در صورت تمایل بهانتخاب رشته غیرانتفاعی یاانتخاب رشته پیام نور حتما این کار را انجام دهید.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,اعتماد به نفس,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

و باید در نظر داشته باشید:

 1. در گام سوم ثبت نام کنکور انسانی باید یک قطعه عکس 3*4 با فرمت jpg و حداکثر حجم 70KB را اسکن کنید. توجه داشته باشید که حتماً حواستان به فرمت و حجم عکس 3*4 باشد تا هنگام بارگذاری عکس روی سایت سازمان سنجش دچار مشکل نشوید.نکته حائز اهمیت دیگر غیر از عکس 3*4 اسکن شده شما نیاز به هیچ فرم دیگری نداشته و برای ثبت نام کنکور انسانی 98 نیازی نمی باشد چیز دیگری به جز شناسنامه و کارت ملی همراهتان داشته باشید.
 2. وقتی این کارها را انجام دهید دیگر می توانید به موقع ثبت نام کنکور انسانی را کامل کنید. فقط توجه داشته باشید چند عدد ضروری که به آن احتیاج پیدا می کنید. کد منطقه، کد استان،کد بخش های استان. کد عنوان دیپلم انسانی، سریال شناسنامه سری عدد و حروف که به صورت افقی درون شناسنامه شما درج شده می باشد. و باید به این نکته هم توجه کنید که شما در حالت کلی داوطلب سهمیه مناطق محسوب می شوید مگر اینکه سهمیه ی خاصی را دارا باشید.
 3. البته پیشنهاد می شود ثبت نام کنکور انسانی را ترجیحا با کمک مشاوران ثبت نام کنکور انسانی انجام دهید. تا در زمان ثبت نام کنکور انسانی نکته ای از نظرتان پنهان نماند.
 4. در انتهای ثبت نام کنکور انسانی و قبل از تأیید نهایی حتماً اطلاعات درج شده را با کمک مشاور ثبت نام کنکور انسانی خود بررسی کنید. بعد از دریافت شماره‌ی پیگیری و شماره‌ی پرونده، از صفحه تایید ثبت نام کنکور انسانی پرینت بگیرید و فایل pdf آن را در جایی مطمئن ذخیره کنید.و توجه داشته باشید که شماره پرونده خود را حتما باید جایی ذخیره کرده باشید.
 5. ترجیحاً در روزهای اول ثبت نام کنکور انسانی خود را انجام دهید تا به ترافیک ثبت نام کنکور انسانی برخورد نکنید با آرامش بتوانید ثبت نام خود را انجام دهید.

تاریخ و زمان ثبت نام کنکور انسانی

ثبت نام کنکور انسانی در زمان يكشنبه ۹۶/۱۱/۰۱ لغایت يكشنبه ۹۶/۱۱/۰۸ انجام می شود. مطابق سال های گذشته داوطلبان در این چند روز مهلت دارند تا در کنکور انسانی 98 ثبت نام کنند. و همطور این احتمال هم وجود دارد که در اسفند ماه سال جاری برای داوطلبانی که نتوانسته اند ثبت نام کنکور انسانی خود را انجام دهند زمانی را مشخص کنند. با این حال اکیداً توصیه می شود تا در زمان تعیین شده ثبت نام کنکور انسانی خود را حتما حتما انجام داده باشید تا بروز مشکلات ناشی از عدم ثبت نام کنکور انسانی پیش نیاید. زمان دقیق برگزاری کنکور انسانی 98 در یکی از روز های پنجشنبه و جمعه ۷ و ۹۷/۰۴/۰۸ می خواهد بود.

شرایط ثبت نام کنکور انسانی

طبیعتا ثبت نام کنکور انسانی نیز همانند هر کنکور دیگری مشمول شرایطی می باشد که داوطلب کنکور سراسری محترم باید آن شرایط را داشته باشند و رعایت کنند. این شرایط به دو دسته شرایط عمومی و شرایط اختصاصی تقسیم می شود.

شرایط عمومی

 • داوطلبان نباید رفتاری خلاف شئونات تحصیلی، شغلی و اسلامی داشته باشند.
 • داوطلبان هیچ دشمنی ای با نظام جمهوری اسلامی نباید داشته باشد.
 • داوطلبان بایستی حتما معتقد به دین اسلام و یا یکی از ادیانی الهی که در قانون اساسی تصریح شده است باشند.
 • داوطلبان نباید اعتیاد به هرگونه مواد مخدر داشته باشند.
 • داوطلبان باید سلامت جسمانی مورد نیاز با رشته ی خود را داشته باشند.
 • داوطلبان باید در سر جلسه کنکور متناسب با دین خود واجبات را انجام داده و از محرمات بپرهیزد.

شرایط اختصاصی

 • کلیه افرادی که از سال 64 به بعد 2 بار در کنکور سراسری در سالهای متفاوت شرکت کرده اند و در دانشگاه های روزانه پذیرفته شده اند دیگر نمی توانند در کنکور 97 را شرکت کنند.
 • داوطلبانی که در دوره های روزانه در هر یک از مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو باشد دیگر نمی تواند در ثبت نام کنکور سراسری 97 شرکت نماید. تنها در شرایطی می تواند شرکت نماید که حداقل تا 30 بهمن 96 از دانشگاه روزانه ای که در آن تحصیل می نماید انصراف داده باشد.
 • داوطلبانی که متقاضی شرکت در کنکور انسانی 98 هستند حتما باید مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم و مدرک کاردانی داشته باشد. در واقع هر کدام از داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را تا پایان شهریور ماه دریافت کنند خواهند توانست در ثبت نام کنکور 97 شرکت کنند.
 • جالب است بدانید کلیه داوطلبانی که در کنکور 96 در یکی از دانشگاه های غیر روزانه پذیرفته شده بودند بدون نیاز به انصراف از دانشگاهی که تحصیل می کند می توانند در کنکور 97 شرکت نمایند و پس از قبولی در کنکور انسانی 98 از دانشگاه قبلی خود انصراف دهد.
 • همه ی دانشجویانی و داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور 97 را دارند و می خواهند از دانشگاه فعلی خود انصراف دهند بایستی فرم شماره 3 انصراف را حتما پر نمایند. البته لاید در نظر داشته باشید تاریخ انصراف قطعی دانشجو بایستی قبل از 1 اسفند 96 اتفاق بیوفتد. در رابطه با شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه می توانید روی لینک کلیک نموده و یا با مشاوره تلفنی صدای رهیاب تماس حاصل نمایید.
 • همچنین آقایانی که قصد شرکت در کنکور سراسری 97 را دارند حتما شرایط معافیت تحصیلی خود را بررسی نمایند.
 • البته افرادی آقایی که قصد انصراف از دانشگاه فعلیشان را داشته اند و قبلا نیز سابقه انصراف نداشته اند می توانند برای 1 سال از معافیت تحصیلی انصراف استفاده نمایند.
 •  و در انتها فارغ التحصیلان تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می توانند در کنکور سراسری 97 شرکت نمایند

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,اعتماد به نفس,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

خدمات کلان مشاوره تلفنی صدای رهیاب در زمینه مشاوره کنکور سراسری

خدمات کلان مشاوره تلفنی صدای رهیاب در زمینه مشاوره تحصیلی تلفنی

خدمات کلان مشاوره تلفنی صدای رهیاب

 1. مشاوره روانشناسی تلفنی
 2. مشاوره خانواده تلفنی
 3. مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب
مشاوره دهنده تخصصی و پاسخگویی به سوالات شما 
برای تماس با مشاوران تحصیلی ما از تلفن ثابت با شماره

۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶

تماس حاصل فرمایید
این شماره در سراسر کشور بدون پیش شماره و از طریق تلفن ثابت قابل شماره گیری است
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب
حتی ایام تعطیل


شما می‌توانید در هر زمانی بین ساعات ۸ صبح تا ۱۰ شب با مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب تماس بگیرید و از تجربه مشاوران زبده مشاوره تلفنی صدای رهیاب استفاده کنید.


دستگاه گوارش و جراحی عمومی,مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره تلفنی نظام وظیفه,مشاوره تلفنی تحصیلی,مشاوره تلفنی رهیاب  برای مشاوره تحصیلی تلفنی می توانید با مشاوران مشاوره تلفنی صدای رهیاب در تماس باشید:

مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره تلفنی نظام وظیفه,مشاوره تلفنی تحصیلی,مشاوره تلفنی رهیابمشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره تلفنی نظام وظیفه,مشاوره تلفنی تحصیلی,مشاوره تلفنی رهیاب  تلفن مشاوره تلفنی صدای رهیاباز سراسر کشور فقط با تلفن ثابت و بدون پیش شماره ۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶

مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره تلفنی نظام وظیفه,مشاوره تلفنی تحصیلی,مشاوره تلفنی رهیابمشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره تلفنی نظام وظیفه,مشاوره تلفنی تحصیلی,مشاوره تلفنی رهیاب  شبکه های اجتماعی مشاوره تلفنی صدای رهیاب : کانال تلگرام مشاوره تلفنی صدای رهیاب – صفحه اینستاگرام مشاوره تلفنی صدای رهیاب

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «ثبت نام کنکور انسانی 98» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: