مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(10 رای)

جزو اولین قدم هایی که باید برای تحصیل در رشته پرستاری برداشته شود، ثبت نام کنکور رشته پرستاری است. همیشه در میدان است. سربازی است که در سخت ترین شرایط نیز مشکلات را می پذیرد و به بیماران و دردمندان رسیدگی می کند و اجازه می دهد تا همه بیماران صعب العلاج، بیماران عفونی و واگیردار، بیمارانی که شعله های آتش چهره شان را متلاشی کرده است و کسی طاقت دیدن آنها را ندارد، در وسعت دست های آسمانی اش، آرامش یابند. این، حرفه او است. حرفه ای که پرستار با قلبی سفید و قدمهایی سبز در آن گام برمی دارد.

البته امروره با گذشت زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی، حرفه پرستاری یک رشته علمی است و متخصص این رشته باید علوم بسیاری را فرا بگیرد و کاربرد آنها را در ارتباط با مریض بیاموزد. از سوی دیگر باید توجه داشت که وظیفه یک پرستار تنها مراقبت از بیمار در بیمارستان نیست بلکه یک پرستار با مراقبت از افراد در تمام مراحل زندگی آنها از پیشگیری از بیماری ها گرفته تا مراقبت در هنگام بیماری و توانبخشی پس از بیماری ها سر و کار دارد. زیرا بسیاری از بیماری ها ریشه در عادت های غلط و شیوه نادرست زندگی دارد.

/// شماره های تماس ///

برای مثال زمینه بسیاری از سکته های قلبی از مدتها قبل فراهم می شود و دلیل آن نیز نوع غذای فرد، وزن او و مقدار فعالیت بدنیش می باشد. حال این پرستار است که با آموزش های لازم در مورد نوع غذا، نحوه و مقدار فعالیت بدنی و نحوه جلوگیری از فشار خون و افزایش چربی سعی می کند تا از بیماری پیشگیری کند یا افراد را با علایم و اختلالات بیماری آشنا سازد تا بیمار به موقع و پیش از پیشرفت بیماری به دکتر مراجعه کند.

در کل می توان گفت که پرستار یک عضو مهم در تیم مراقبت بهداشتی است و نقش های گسترده ای از جمله نقش مراقبتی، حمایتی، درمانی، هماهنگی، مشورتی، مدیریتی و تحقیقاتی دارد. به این معنا که پرستار وظیفه مراقبت و حمایت از بیمار، هماهنگی بین بیمار و پزشک، بیمار و خانواده بیمار (انتقال دهنده خواست ها و نیازهای بیمار یا مددجو)، مسؤولیت مدیریت بخش (اولویت بندی برای رسیدگی به بیماران و تصمیم گیری به موقع در مورد بیماران اورژانسی )، آموزش به بیمار در جهت تطابق با مشکلات و ناراحتی های پیش آمده، تحقیق درباره روش های مراقبتی که اعمال کرده است و تحقیق بر روی نحوه کاهش تعداد روزهای بستری یک بیمار را برعهده دارد.

ثبت نام کنکور رشته پرستاری

ثبت نام کنکور رشته پرستاری، اولین گام در راه ورود به دانشگاه در رشته پرستاری از طریق کنکور سراسری می باشد. کنکور تجربی همه ساله در هفته اول تیر ماه برگزار می شود. و فقط افرادی می توانند در آن شرکت کنند که ثبت نام کنکور تجربی را انجام داده باشند. از این رو ثبت نام کنکوراولیت اول هر داوطلب ورود به دانشگاه در رشته پرستاری می باشد.

نحوه ثبت نام کنکور رشته پرستاری

برای ثبت نام کنکور رشته پرستاریمانند سال های گذشته داوطلبان کنکور تجربی می توانند به وب سایت سازمان سنجش مراجعه کنند. به صورت اینترنتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری و صرفا با وارد کردن اطلاعات ضروری در کنکور تجربی، ثبت نام کنکور نمایند. دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی و در دست داشتن آن دسته از مدارک مهمی است که در هنگام ثبت نام کنکور نباید فراموش شود.

تمامی داوطلبان کنکور سراسری برای ثبت نام کنکور رشته پرستاریدر ابتدا بایستی کارت اعتباری ثبت نام کنکور را خریداری نمایند. این امر بدین شکل است که جهت شرکت در هر گروه ازمایشی یک کارت اعتباری و دانشگاه پیام نور و دانشگاه غیر انتفاعی یک کارت اعتباری به صورت جداگانه تهیه نمایند. پس از وارد کردن اطلاعاتی که سایت سازمان سنجش نیاز دارد، ثبت نام کنکور رشته پرستاریخود را انجام دهید. با اتمام مراحل ثبت نام کنکور، سایت سازمان سنجش یک کد رهگیری به داوطلب ارائه می نماید که نگه داشتن آن کد تا زمان ثبت نام دانشگاه به آن نیاز خواهد شد.

تاریخ و زمان ثبت نام کنکور رشته پرستاری

ثبت نام کنکور سراسری ۹8 مانند سال گذشته به احتمال زیاد از نیمه دوم بهمن ماه آغاز می شود. طبق روال سال های گذشته داوطلبان ثبت نام کنکور رشته پرستاری چند روزی زمان دارند تا بتوانند در کنکور ۹8 ثبت نام نمایند و همچنین احتمال دارد که در اسفند ماه برای افرادی که از ثبت نام کنکور رشته پرستاری جامانده اند زمان خاصی را در نظر بگیرند.

توصیه می کنیم در زمانی که ارائه شده ثبت نام کنکور رشته پرستاری خود را انجام داده که مشکلی برایتان پیش نیاید. در رابطه با زمان دقیق ثبتنام کنکور سراسری ۹8 به محض اطلاع دقیق در همین صفحه به شما اعلام خواهیم نمود. ثبت نام کنکور تجربی چندین گام دارد که اگر هر کدام از آن ها بدرستی برداشته نشود. ممکن است داوطلب از کنکور سراسری باز ماند و طبیعتا از کنکور تجربی محروم شود. قبل از مشاوره تلفنی ثبت نام کنکور تجربی لازم است در ابتدا نکاتی را یاد آور شد. توضیجات تکمیلی ثبت نام کنکور رشته پرستاری را می توانید در مقاله ثبت نام کنکور تجربی مطالعه نمایید.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «ثبت نام کنکور رشته پرستاری» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: