مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی استان تهران:9092305648
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(3 رای)

به توصیفات فردی درباره جذابیت و قدرت مجذوب کردن توجه کنید. کسی که پیشتر این امر را قبول نداشت و قبل از مغلوب شدن، درباره تاثیرات این امر مخالف آن بود. او در لحظه برخورد با افراد به چهره آنها کاملا دقت می کرد. او گرما و صمیمت را پراکنده می سازد. مانند فردی به نظر می آید که بطور صادقانه مشتاق است که شما را دوست بدارد و برایش مهم نیست که آیا شما هم او را دوست دارید یا نه. من فقط می توانم حدس بزنم که چقدر این امر ارثی است و چقدر اکتسابی. همه آنچه که می دانم این است که در آن لحظات کوتاه ملاقات، کاملا مجذوب کسی شدم که نه با او موافق بودم و نه حتی دوستش داشتم!

این اظهارات یک سخنران حرفه ای به نام مارک سانبرن است که درباره ملاقاتش با رئیس جمهور بیان می شود. زمانی که به جذابیت اشاره می کنیم، درباره آداب و رسوم چیدن میز و طبخ غذا، خوش تیپ به نظر آمدن یا شیک پوش بودن حرف نمی زنیم. بلکه از موضوع عمیق تری سخن می گوییم. مجذوب کردن حقیقی چیزی است که فراسوی صرف زیبایی ظاهری می باشد. این همان توانایی است که مردم باید این رابطه دوستانه فوق العاده را به وجود بیاورند تا دیگران در کنارشان و در حضورشان احساسی بی نظیر پیدا کنند. جذابیت یک ویژگی گیرایی دارد که ما به صورتی موثر و حساس و تقریبا خود به خود نسبت به آن عکس العمل نشان می دهیم.

/// شماره های تماس ///

حداقل 85 درصد از موفقیت شما در کار و زندگی شخصیتان با توجه به توانایی شما در برقراری ارتباطی موثر با دیگران خواهد بود. هوش اجتماعی یا توانایی برقراری ارتباط، گفتگو، مذاکره و متقاعد کردن دیگران از بهترین نمونه های هوش و ذکاوت است که شما می توانید داشته باشید و این هوش می تواند گسترش یابد.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست آنلاین و رایگان هوش هیجانی

راز و رمز کسانی که ارتباطات شگفت انگیزی با مردم برقرار کرده اند، به هیچ وجه مخفی و مرموز نیست. اینها تکنیک های اثبات شده ای از روابط متقابل با دیگران است که باعث می شود مردم سر صحبت را با شما باز کنند و پذیرنده صحبت های شما باشند. در نتیجه مردم می خواهند بیشتر بوسیله شما تحت تاثیر قرار بگیرند. از شما خرید کنند و وارد پیشه و ارتباطات شخصی شما شوند و با نگاه مثبتی درباره شما فکر می کنند.

توانایی شما برای جذاب بودن یعنی بطور صادقانه فردی دوست داشتنی و خوشایند بودن، احتمالا درهای بیشتری را برایتان باز خواهد کرد. افراد بیشتری شما را دوست خواهند داشت و از شما به گرمی یاد می کنند. بیشتر مایلند شما را ببینند. به حرف های شما گوش کنند، با شما باشند و شما را در جمع های خود دعوت کنند.

جذابیت

ذاتی و اکتسابی

ممکن است به خودتان بگویید ما باید جذاب به دنیا می آمدیم و اگر این گونه نیستید، پس دیگر شانسی در این زمینه ندارید. ما عادت کرده ایم که چنین اعتقاداتی داشته باشیم اما در تمام این سال هایی که درباره هنر و مهارت ارتباطات فردی تحقیق و آزمایش کرده ایم، به شواهدی مغایر این نظریه دست یافته ایم.

هیچ شبه و تردیدی وجود ندارد که برخی از افراد بصورت غریزی و ذاتی جذاب هستند که مزیتی به آنها می دهد. اما جذابیت ماده معجزه آسایی نیست که در ژن های ما وجود داشته باشد. جذابیت نتیجه استفاده از مهارت های خاصی است که بیشتر ما یا چیزی از آن نمی دانیم و یا خیلی کم. در واقع به این معنا است که جذابیت و جذاب بودن قابل یادگیری است.

جذابیت در کردار

افرادی که جذابند، معمولا خوب گوش می کنند و اغلب فرصت های بیشتری را بدست می آورند. در حالی که ممکن است بقیه هیچ وقت این فرصت ها را نداشته باشند. آنها می توانند در مورد اشتباهات، بیشتر مورد بخشش قرار گیرند. در حالی که بقیه از آن مورد اذیت می شوند. به آنها چیزهایی گفته خواهد شد که ممکن است بقیه هیچ وقت آنها را نشنوند. مردم آنها را از بعضی چیزها معذور می کنند. راه خود را برای آنان باز می کنند و همیشه آنها را بی تقصیر و معصوم می دانند. بیایید در نظر بگیریم که شما احتمالا کسی را می شناسید که در یک شرایط سخت و عمیق به شما دسترسی پیدا کرده است. در این صورت شما در معرض نهایت جذابیت او قرار گرفته اید.

/// شماره های تماس ///

چگونه فردی را مجذوب کنیم

روان شناسان می گویند هسته اصلی شخصیت، اعتماد به نفس است. این بهترین تعریفی است که برای اعتماد به نفس وجود دارد. شما چقدر خودتان را دوست دارید؟ اعتماد به نفس شما مجموعه ای از احساسات شما در هر لحظه نسبت به میزان اهمیت و ارزشمندی است که برای خودتان قائل هستید. هستی آدمی فطرتا بر پایه احساس است و از روی احساسات تصمیماتی می گیرد و سپس آنها را با منطق توجیه می کند. مردم به شدت توسط محیط احساسی خود تحت تاثیر قرار گرفته اند، مخصوصا از نظر رفتار دیگران با آنها.

از دوران طفولیت، شما در شرایطی قرار گرفته اید که نسبت به کارها و عکس العمل های پدر و مادرتان حساس شده اید. اغلب جنب و جوش این مشاجره های زودرس، شما را در ارتباط با دیگران قرار داده است. تقریبا هر آنچه که شما در آن با دیگران مشارکت دارید، هم اعتماد به نفس و احساس درونی خوب بودن را در شما تقویت می کند و هم از شما در برابر بی ارزش شدن مقابل مردم و شرایط گوناگون محافظت می نماید.

راز جذابیت و ارتباط موثر

راز جذابیت

عمیق ترین آرزو و اشتیاق طبیعت انسانی، نیاز به احساس ارزشمندی و ارزش قائل شدن است. بنابراین راز جذابیت ساده است:

در دیگران احساس مهم بودن را به وجود بیاورید.

توانایی ما برای جذب دیگران به لحاظ اجتماعی شبیه گیلاس روی بستنی و از لحاظ حرفه ای شبیه پول در بانک خواهد بود. درباره ارزش فوق العاده زیادی که جذابیت به دست آمده جدیدتان در دنیای اجتماعی شما خواهد داشت فکر کنید. شما به راحتی دوستان جدیدی پیدا می کنید. کسی خواهید بود که هر کس در مهمانی دوست دارد که با شما صحبت کند. به دوستان و اعضای خانواده تان شادی می بخشید و همه غریبه های بی حوصله را مجذوب می کنید.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «جذابیت و قدرت مجذوب کردن چیست؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: