مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(16 رای)

جمع بندی کنکور 98 چقدر مهم است؟

هر چقدر هم در طول سال قبل از کنکور خوب دروس را خوانده باشید و برای هر درسی جداگانه تست های زیادی را حل کرده باشید، ممکن است در ماه های پایانی احساس کنید که خیلی از مطالب یادتان نیست و به آن ها تسلط ندارید. این حس در زمان قبل از امتحانات نیز احساس می شود که علت آن جمع بندی نکردن و مرور نکردن درس های خوانده شده است. برای تثبیت مباحث خوانده شده از دروس مختلف و پیدا کردن اعتماد به نفس، لازم است زمانی را قبل از آزمون اصلی به جمع بندی کنکور اختصاص دهید.

جمع بندی کنکور

چه زمانی جمع بندی کنکور 98 را شروع کنیم؟

فرض کنید تاریخ آزمون 8 تیرماه است. مدت زمان جمع بندی کنکور بسته به تشخیص خود و میزان فشردگی برنامه تان دارد اما توصیه می کنیم که حدود 3 هفته را به جمع بندی کنکور اختصاص دهید (یعنی از 13 خرداد تا 2 تیر). توصیه می شود پس از پایان جمع بندی دو سه روز آخر را (روزی یکی دو ساعت) فقط کتاب ها را ورق بزنید و تیترها را مرور کنید تا مطمئن شوید که تمام مطالب را به یاد دارید و به آن ها تسلط دارید (یعنی 3 تا 5 تیرماه). همچنین بهتر است 2 روز قبل کنکور را هیچ مطالعه ای نداشته باشید و فکر خود را آسوده بگذارید (یعنی 6 و 7 تیر) به طبیعت بروید و در آرامش باشید و سعی کنید با خدای خود خلوت کنید که هیچ منبعی بهتر از خداوند برای آرامش پیدا کردن وجود ندارد.

آیا می توان در دوران جمع بندی کنکور مباحث جدید را مطالعه کرد؟

اهمیت جمع بندی کنکور و اختصاص دادن زمان کافی به آن آنقدر بالاست که وقتی زمانش فرا رسید، باید مطالعه مباحث جدید و یادگیری را کنار بگذارید. ممکن است یادگیری مطالب جدید کمی وسوسه کننده باشد و کنار گذاشتن آن دشوار باشد. برای اینکه متوجه بشوید جمع بندی چقدر مهم است یک مثال می زنیم:

دو کشاورز را در نظر بگیرید که مسئول خرید محصولاتشان در یک تاریخ مشخص به آن ها مراجعه خواهد کرد. یکی از کشاورز ها چند روز مانده با تاریخ مذکور برداشت محصول را متوقف می کند و این چند روز باقی مانده را صرف بسته بندی محصولات خود می کند تا آماده تحویل به مسئول خرید باشند. اما کشاورز دوم که می خواهد تمام محصولات را برداشت کند و حیفش می آید که حتی چند کیلو محصول باقی مانده هم جا بماند، تا آخرین روز مشغول برداشت محصول است و فرصت نمی کند که محصولات را بسته بندی کند. تاریخ موعود فرا می رسد و کشاورز اول موفق می شود تمام محصولات بسته بندی خود را بفروشد اما کشاورز دوم که محصولات را بسته بندی نکرده است موفق به فروش آن ها نمی شود و زحمات یک سالش به هدر می رود.

پس بهتر است شما هم اهمیت بسته بندی (جمع بندی کنکور) را جدی بگیرید و به خاطر چند کیلو محصول باقی مانده (چند فصل از مباحث دروس که نخوانده اید)، از فروش محصول (آزمون کنکور) جا نمانید!

در این زمان جمع بندی کنکور، چگونه عمل کنیم؟

خیلی ها روش های مختلفی برای دوران جمع بندی پیشنهاد می کنند (دوره کردن هر سه روز یکبار و...) اما ما تاکید داریم که هیچ کسی حتی مشاور شما به وضعیت شما آگاه تر از خودتان نیست. در نتیجه ریز برنامه را به عهده خودتان میگذاریم. برنامه جمع بندی کنکور خیلی بستگی به زمان بندی آزمون های آزمایشی دارد که شرکت کرده اید و یا قرار است خودتان در خانه برگزار کنید.


برای آشنایی با آزمون های آزمایشی مختلف و مقایسه بین آن ها پیشنهاد می کنیم نگاهی به این مقاله ما بیندازید که در آن آزمون های آزمایشی قلم چی، گزینه دو، گاج و سنجش را مورد بررسی قرار داده ایم:

بهترین آزمون آزمایشی کنکور کدام است مقایسه آزمون های آزمایشی


معمولاً موسسات برگزاری آزمون های آزمایشی آزمون های پایانی جمع بندی کنکور خود را در حدود سه یا چهار هفته پایانی قبل از کنکور برگزار می کنند و آخرین آزمون جمع بندی هم حدود یک هفته با کنکور اصلی فاصله دارد. اگر هم در آزمون های آزمایشی جامع هیچکدام از موسسات شرکت نکرده اید، باید خودتان این سه چهار هفته را برای خودتان در خانه شبیه سازی کنید و در پایان هر هفته یک آزمون جامع از خودتان در خانه بگیرید.

نحوه جمع بندی برای هر آزمون جمع بندی کنکور

از آن جا که در این سه یا چهار هفته پایانی قرار است در پایان هر هفته یک آزمون جامع بدهید، پس باید هر هفته یک بار به طور کامل دروس را دوره کنید. در این مرحله بهتر است کل ساعاتی از هفته را که قرار است به درس خواندن اختصاص دهید (مثلاً 50 ساعت در 6 روز) را تقسیم بر تعداد دروس کنید. مثلاً اگر کلاً برای جمع بندی کنکور باید 7 درس را بخوانید برای هر درس حدوداً 7 ساعت زمان خواهید داشت.

در این 7 ساعت مثلاً 5 ساعت را به خواندن خلاصه های خود و یا مرور درسنامه های مهم اختصاص دهید و دو ساعت پایانی آن را به تست زدن اختصاص دهید. برای این کار می توانید از کتاب های معروف جمع بندی کنکور مانند کتاب زرد کانون و هر کتابی که دوست دارید استفاده کنید.


برای آشنایی بیشتر با شیوه های درست تست زنی و روش افزایش سرعتتان در تست زنی بد نیست به این دو مقاله ما در این مورد هم نگاهی بیندازید:

چگونه حرفه ای تست بزنیم اسرار تست زنی

افزایش سرعت تست زنی در کنکور


سخن پایانی

اگر موفق شوید جمع بندی خوبی را در دوران جمع بندی کنکور انجام دهید، حتی اگر برخی از سرفصل ها را نیز از دست داده باشید و فرصت نکرده باشید مطالعه کنید، به جرئت می توان گفت از خیلی از رقبایتان جلوتر هستید. امیدواریم که در این مقاله توانسته باشیم اهمیت این دوران حیاتی را به شما شناسانده باشیم.

اگر برای کنکور نیاز به مشاوره دارید، پیشنهادمان این است که از خدمات مشاوره تلفنی تحصیلی مرکز مشاوره صدای رهیاب در زمینه های برنامه ریزی، ثبت نام کنکور، انتخاب رشته، معرفی رشته ها، مشاوره کنکور رشته های مختلف، کاردانی، کارشناسی ارشد و دکتری، علمی کاربردی، دانشگاه آزاد، پیام نور، معرفی دانشگاه ها و... بهره‌مند شوید. هزینه مشاوره (برای اطلاع از هزینه تماس به صفحه درباره مرکز مشاوره رهیاب مراجعه نمایید.) روی قبض تلفن ثابت خواهد آمد.

کافی است با تلفن ثابت با شماره زیر تماس بگیرید:

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

به ما امتیاز دهید

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «جمع بندی کنکور 98 - چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: