مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(15 رای)

یکی از راهکارهای تاثیر گذار برای برطرف ساختن مشکلات جنسی، به ویژه در زندگی زناشویی، کمک گرفتن از سکس تراپیست می باشد. بر این اساس، سکس تراپیست، به بررسی و ارزیابی تمایلات و عملکردهای جنسی، متاثر از دغدغه های عاطفی و موضوعات در ارتباط با سلامت افراد می پردازد.

بدون اغراق، در حال حاضر مشکلات جنسی در بسیاری از روابط زناشویی، به عنوان یک معزل جدی و بزرگ بروز پیدا کرده است. شیوه و گسترش اختلالات جنسی بشدت روابط زناشویی را تحت شعاع قرار داده است. ناگفته نماند که اختلالات جنسی به ندرت تهدیدی برای سلامت بدن فرد محسوب می شوند، اما از لحاظ روحی با پیامدهای سنگینی مانند اضطراب و افسردگی همراه می باشند. بدون تردید، در زندگی زناشویی، رابطه جنسی از مسائل مهم و تاثیر گذار تلقی می گردد. کیفیت بالای رابطه جنسی و رضایت زوج ها از آن، نزدیکی و صمیمیت بیشتری را در وجود زوجین پدیدار می سازد.

سکس تراپیست

در سوی مقابل، عدم رضایت زوج ها از روابط جنسی خود، زمینه لازم برای سرد شدن، دوری و ایجاد مشکلات ارتباطی میان آنها را فراهم می آورد. در صورت فقدان یا کاهش میل جنسی، مراجعه به سکس تراپیست و استفاده از روش سکس تراپی، در این زمینه کمک شایانی می کند.

بسیاری از افراد به علت خجالت و احساس شرم از بیان مشکلات جنسی خود، از مراجعه به سکس تراپیست خودداری می کنند. از آنجایی که امروزه اقدام به درمان اختلالات جنسی، تا حدی پذیرفته شده است، برای حل و درمان این مشکلات باید خجالت را کنار گذاشته و در پرتو استفاده از سکس درمانگر، درصدد ارتقای سطح کیفی روابط زناشویی برآمد.

اهمیت و ضرورت استفاده از سکس تراپیست

بدون اغراق، با مراجعه به سکس تراپیست، به میزان قابل توجه و چشمگیری می توان اختلالات جنسی را درمان نمود. بر این اساس، سکس درمانگر ضمن بررسی و ارزیابی مسائل جنسی زوجین، نسبت به ارائه مشاوره ها و راهکارهای لازم و مناسب در این زمینه اقدام می کند. استفاده از روش سکس تراپی، یک روش درمانی مؤثر به منظور برطرف ساختن مشکلات موجود در روابط زناشویی، بروز اضطراب در هنگام رابطه و اختلالات جنسی به شمار می رود. جلسات سکس تراپی غالبا در محل فعالیت متخصص انجام می پذیرد.

/// شماره های تماس ///

همچنین تعداد و طول مدت جلسات در نظر گرفته شده، به نوع مشکل و وضعیت فرد بستگی دارد. بسیاری از افراد هنگام روبرو شدن با سکس تراپیست، اضطراب و استرس قابل توجهی را در وجود خود احساس می کنند. سکس درمانگرها ضمن آگاهی از این موضوع، با بکار بستن راهکارهای روانشناسی، درصدد به دست آوردن اعتماد فرد بر می آیند.

ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که در هنگام انجام جلسات سکس تراپی، میان مراجعه کننده و سکس تراپیست هیچگونه لمس جسمانی و فیزیکی انجام نمی گردد. ناگفته نماند که در خلال جلسات، فرد به ابراز خصوصیات، احساسات و عملکرد جنسی خود و نگرانی و مشکلات ایجاد شده در این زمینه پرداخته و در سوی مقابل، مشاوره و راهکار رفع مشکل را کسب می نماید. همچنین این روش درمانی برای رده سنی بزرگسالان در هر جنس و سنی مورد استفاده قرار می گیرد.

اختلالات جنسی قابل درمان با کمک سکس تراپیست

بسیاری از اختلالات جنسی با مراجعه به سکس تراپیست و آغاز فرآیند سکس تراپی قابل حل و درمان می باشند. از جمله اختلالاتی که در پرتو استفاده از این روش بهبود پیدا می کنند، می توان به کاهش میل جنسی، اعتیاد جنسی، خواسته های نامتعارف جنسی، اختلال نعوظ و انزال زودرس اشاره نمود.

همچنین سکس درمانی برای برطرف ساختن مشکلاتی نظیر خستگی، استرس و اضطراب نیز پاسخگو می باشد. لازم به ذکر است که سکس تراپیست ها، افراد متخصص، کاربلد و آموزش دیده در این زمینه می باشند، که با ارائه مشاوره و راهکارهای لازم، به حل و درمان مشکلات فرد مبادرت می ورزند. ناگفته نماند که از مؤلفه های تاثیر گذار و حائز اهمیت برای برطرف ساختن نیازهای جنسی زوج ها و گرما بخشیدن به فضای میان آنها، روابط زناشویی می باشد.

درمان اختلالات جنسی با کمک سکس تراپیست

از سوی دیگر، مشکلات و اختلالات جنسی، از جمله دلایل افزایش میزان طلاق در سطح کشور محسوب می گردد. با رو به سردی گراییدن روابط جنسی میان زوج ها، مضاف بر مشکلات جنسی، چالش های بزرگ دیگری نیز گریبانگیر زن و شوهر می گردد. در این شرایط و با وجود سخت و دشوار بودن مطرح کردن اختلالات جنسی، مراجعه به سکس تراپیست بهترین گزینه برای فائق آمدن بر این مسائل می باشد.

مشخصات و ویژگی های حائز اهمیت یک سکس تراپیست

به طور کلی، سکس تراپیست در حیطه کاری خود علاوه بر فراگیری آموزش های لازم در زمینه ارائه مشاوره های جنسی، دوره های مختص و جامع روان درمانی را نیز گذرانده است. از آنجایی که در مقوله روان درمانی و ارائه مشاوره در این زمینه، برخورداری از آموزش های لازم و مهارت های کافی، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، سکس تراپیست مهارت های کامل را به نحو مطلوب فرا گرفته است.

از دیگر ویژگی های مهم یک سکس تراپیست، احاطه و اشراف کامل بر آناتومی ارگان های جنسی و فیزیولوژی بدن می باشد. همچنین سکس درمانگر باید قابلیت تمیز اختلالات بدنی و روانی را داشته و درصدد درمان و برطرف ساختن این مشکلات برآید.

سوالات متداول

1. نتیجه کیفیت بالای رابطه جنسی و رضایت زوج ها از آن چیست؟
نزدیکی و صمیمیت بیشتری را در وجود زوجین پدیدار می سازد.

2. عدم رضایت زوج ها از روابط جنسی چه نتیجه ای دارد؟
زمینه لازم برای سرد شدن، دوری و ایجاد مشکلات ارتباطی میان آنها را فراهم می آورد.

3. چرا افراد از مراجعه به سکس تراپیست خودداری می کنند؟
برخی افراد به علت خجالت و احساس شرم از بیان مشکلات جنسی خود، از مراجعه به سکس تراپیست خودداری می کنند.

4. یک سکس تراپیست خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
از ویژگی های مهم یک سکس تراپیست، احاطه و اشراف کامل بر آناتومی ارگان های جنسی و فیزیولوژی بدن می باشد. همچنین باید قابلیت تمیز اختلالات بدنی و روانی را داشته و درصدد درمان و برطرف ساختن این مشکلات برآید.

نویسنده: مهرداد ابراهیمی

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «خصوصیات یک سکس تراپیست چیست؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: