مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(28 رای)

قبل از آنکه بحث درباره نوروفیدبک را شروع کنیم، در ابتدا بهتر است کمی با فرایندهای مغزی و ماهیت آن آشنا شویم. مطالعات روانشناسی نشان می دهد در مغز تمام ما انسان ها، هزاران فرایند و فعالیت خودکار و غیر ارادی در حال اتفاق افتادن است. فرایندهای ناهشیار  بی شماری که  کاملا از حوزه ی آگاهی و اختیار ما به دورهستند. هر لحظه در مغز هریک از ما، امواج مغزی خاص و فرایندهای فیزیولوژیک بی شماری در جریان است بدون آنکه ما آگاهی وشناختی  نسبت به نحوه ی عملکرد آن ها داشته باشیم. فرایندهای فیزیولوژیک نهفته در مغز ما و امواج مغزی موجود در آن دائما و بدون دخالت آگاهانه ی ما بر روی رفتار، افکار، عملکرد و وضعیت سلامت جسمی و روانی ما تاثیر گذارند.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

نوروفیدبک چیست؟

نوروفیدبک نوعی بیوفیدبک است. که به آن بازخورد عصبی نیز می گویند. نورفیدبک جزو پیشرفته ترین وسایل پزشکی نوین است. که بخش عمده پیشرفت های آن مدیون تلاشهای سالهای اخیر ناسا (سازمان فضایی آمریکا) می باشد. نوروفیدبک به واقع نوعی بیوفیدبک است (برای آشنایی با بیوفیدبک می توانید به مقاله دانستنی های روانشناسی: بیوفیدبک چیست؟ مراجعه کنید.) که با ثبت امواج الکتریکی مغز و دادن بازخورد به شخص تلاش می‌کند تا نوعی خودتنظیمی را به شخص آزمایش شونده آموزش دهد. معمولا بازخورد  از طریق صدا یا تصویر به فرد ارائه میگردد. از این طریق فرد می فهمد که آیا تغییر مناسبی را در فعالیت امواج مغزی خود ایجاد نموده است یا خیر. حال این سوال مطرح می شود که در مشاوره روانشناسی و درمان اختلالات و بیماری های روانی آیا نوروفیدبک روشی موثر است یا خیر؟

آیا نوروفیدبک روش موثر در مشاوره روانشناسی و درمان روانشناسی است؟

بله. تجربه مشاوران روانشناسی و مطالعات روانشناسان نشان می دهد که نوروفیدبک روش موثری در کاربردهای روانشناسی است. نوروفیدبک روشی است که در آن نظارت دقیق و غیر تهاجمی وجود دارد. با استفاده از نوروفیدبک فرایند عیب یابی بهتر انجام می شود. و زمانی هم که در مشاوره روانشناسی پیشرفتی حاصل شود، نتایج آن قابل مشاهده است. استفاده از روش نوروفیدبک هیچ عوارض جانبی ندارد و در فرد ایجاد مشکل نمی کند. با توجه به اینکه در روش نوروفیدبک خود فرد در جریان کنترل و بهبودی اختلالش قرار می گیرد، نتایج درمان پایدارتر خواهند بود. نتایج بهبود درمانی هم در این روش قابل اندازه گیری است. مشاوران و روانشناسان می توانند در این روش مسائل حل نشده برای پردازش های بعدی در طول جلسات نوروفیدبک را کشف و بررسی کنند. همچنین این امکان وجود دارد که روانشناسان بتوانند فقط قسمت مورد نیاز درمان را مورد بررسی قرار دهند.

بیوفیدبک,نوروفیدبک,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره روانشناسی رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی مهارت های زندگی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره روانشناسی رهیاب,بیوفیدبک روانشناسی,نوروفیدبک روانشناسی

در حال حاضر در مرکز مشاوره روانشناسی رهیاب نیز در راستای ارائه خدمات بهتر، از بیوفیدبک و نوروفیدبک برای شناسایی و درمان بیماری ها و اختلالات روانشناسی استفاده می شود. مرکز مشاوره روانشناسی رهیاب مفتخر است بتواند در این زمینه پاسخگوی مشکلات و نیازهای شما باشد.

نویسنده: هانیه فریدون فر ⇐ روانشناس و مشاوره روانشناسی مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی


مرکز مشاوره تلفنی رهیاب
مشاوره دهنده تخصصی و پاسخگویی به سوالات شما 
برای تماس با مشاوران روانشناسی ما از تلفن ثابت با شماره

9099075226

تماس حاصل فرمایید
این شماره در سراسر کشور بدون پیش شماره و از طریق تلفن ثابت قابل شماره گیری است
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۹ شب
حتی ایام تعطیل


شما می‌توانید در هر زمانی بین ساعات 8 صبح تا 9 شب با مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی رهیاب تماس بگیرید و از تجربه مشاوران زبده مرکز مشاوره تلفنی رهیاب استفاده کنید.


بیوفیدبک,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره خانواده,مشاوره خانواده تلفنی,روابط زناشویی,مشاوره تلفنی زناشویی,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره تلفنی نظام وظیفه,مشاوره تلفنی تحصیلی,مشاوره تلفنی رهیاب  برای مشاوره روانشناسی می توانید تلفنی با مشاوران مرکز مشاوره رهیاب در تماس باشید:

بیوفیدبک,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره خانواده,مشاوره خانواده تلفنی,روابط زناشویی,مشاوره تلفنی زناشویی,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره تلفنی نظام وظیفه,مشاوره تلفنی تحصیلی,مشاوره تلفنی رهیاب  تلفن مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی رهیاب : از سراسر کشور فقط با تلفن ثابت و بدون پیش شماره 9099075226

بیوفیدبک,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره خانواده,مشاوره خانواده تلفنی,روابط زناشویی,مشاوره تلفنی زناشویی,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره تلفنی نظام وظیفه,مشاوره تلفنی تحصیلی,مشاوره تلفنی رهیاب  شبکه های اجتماعی مرکز مشاوره روانشناسی رهیاب: کانال تلگرام مرکز مشاوره تلفنی رهیاب - صفحه اینستاگرام مرکز مشاوره تلفنی رهیاب


خدمات مشاوره تحصیلی

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «دانستنی های روانشناسی : آیا نوروفیدبک روشی موثر است؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: