مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی از استان تهران:9092305648
تعیین وقت حضوری:021-71049
تماس اضطراری:021-22916114
خرید بسته مشاوره تلفنی تا 60% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(4 رای)

از نظر روانشناسی دروغ تحریف آگاهانه واقعیت، بیان مطلبی است که مطابق با واقعیت و حقیقت نیست. دروغگو یعنی شخصی که به قصد گول زدن دیگران خلاف واقعه ای را  بیان کند. دروغگویی کودکان یکی از دغدغه های والدین هست که در ادامه به آن می پردازیم.

دروغگویی کودکان تا دو سالگی

یکی از نکات مهم تربیتی، جلوگیری  از دروغگویی کودکان است. این مسئله  در اغلب خانواده  ها  مطرح است. بسیاری از کودکان خردسال و آنهایی که  در مرز  2 سالگی هستند گاهی بین تخیل و واقعیت فرقی نمی گذارند و حرفی می زنند که به نظر ما دروغ است. اما باید بدانیم که در دو سال اول زندگی خبرهای دروغ مربوط  می شود  به عدم درک و مهارت کودک در پی بردن و فهمیدن صحبت  ها.

مشاوره کودک,مشاوره تلفنی کودک,مرکز مشاوره کودک,مشاوره کودکان,مشاوره روانشناسی کودک,مشاوره روانشناسی کودکان,دروغگویی کودکان,دروغگویی کودک,مشاوره دروغگویی کودک,مشاوره دروغگویی کودکان

دروغگویی کودکان تا چهار-پنج سالگی

طبق تجربه روانشناسان، تا چهار، پنج سالگی نیز دروغگویی کودکان اغلب جنبه تخیلی دارد و کودک به شرح زندگی و تصورات خلاقه ولی خام و غیر دقیق کودکانه و خیالی خود می پردازد و شرح این تصورات به معنی دروغگویی نیست. بلکه کودک فقط می خواهد تصورات خیالی خود را که فکر می کند وجود دارند یا از آنها لذت می برد با دیگران در میان بگذارد.

اما از سن 4 سالگی به بعد بر اثر دخالت های عوامل محیطی و تربیت نادرست، دروغ و دروغگویی در کودک شکل می گیرد و گاه آنقدر شدید می شود که به صورت مرضی، جزئی از بی بند و باری نوجوانی را تشکیل می دهد.

دروغگویی کودکان نشانه چیست

هر سیل ناگهانی دروغ یا افزایش هیجانی در دروغگویی نشان دهنده آن است که چیزی  در زندگی کودک اتفاق افتاده است. چیزی که او را به خطر می اندازد و امنیت او را تهدید می نماید. تالوار(2007)  می گوید: "دروغ  یک نشانه است، نشانه ای از مشکل بزرگی  که در پشت آن است و کودک برای حفظ امنیت در خود از این راهبرد استفاده می کند."

مشاوره کودک,مشاوره تلفنی کودک,مرکز مشاوره کودک,مشاوره کودکان,مشاوره روانشناسی کودک,مشاوره روانشناسی کودکان,دروغگویی کودکان,دروغگویی کودک,مشاوره دروغگویی کودک,مشاوره دروغگویی کودکان

آثار و نشانه های دروغگویی کودکان

 دروغگویی کودکان تغییراتی را در بدن بوجود می آورد که می توان به افزایش تعداد ضربان قلب، افزایش تنفس، رنگ پریدگی، خشک شدن دهان بطوری که زبان به زحمت در دهان حرکت کند. گاهی لکنت زبان، بیهوده گویی بدین معنی که حرف های بی سر و ته می زند و از این شاخه به آن شاخه می پرد. ناتوانی در کنترل اعضا بدن، نگاه های حیرت آور، پیدایش آثار شرم در چهره، طفره رفتن، پافشاری کردن، چانه زنی، تغییر دادن اظهارات اشاره کرد.

 

هدف از  دروغگویی کودکان چیست

 • ترس از تنبیه
 • تقلید از والدین
 • نحوه بیان و تقلید والدین
 • احساس تحت فشار بودن
 • آزمودن والدین توسط کودک
 • تشویق نادرست والدین
 • حفظ احساسات دوستی
 • در نظر گرفتن مصلحت
 • لو ندادن
 • جلب توجه
 • رهایی از سرزنش
 • حسادت و رقابت
 • آرزو و امید
 • به بازی گرفتن
 • ناراحت کردن و کینه جویی
 • خودنمایی
 • کسب منافع
 • تفکر پیش عملیاتی
 • عادت و تربیت غلط

 دروغگویی کودکان در چه کسانی بیشتر‌دیده می شود

کودکانی که به صورت افراطی خواستار جلب توجه و محبت اند.

کودکانی که شجاعت لازم و کافی را ندارند و ترسو هستند.

کودکانی که تکلیف بسیار دشواری بر آنها تحمیل شده  و  قدرت تحمل آن را ندارند.

کودکانی که قدرت نیاز در آنها نیرومند و دستیابی به هدف برایشان دشوار است.

کودکانی که ضعیف، عصبی و یا هیجانی هستند.

کودکانی که ایمانشان ضعیف است  و فشار و اعمال قدرت  شما بر آنها  زیاد می باشد.

کودکانی که دوران کودکی توأم با محرومیت و نابسامانی بسیار داشته اند و محبت کافی ندیده اند

و بالاخره آنهایی که از تربیت کافی و لازم برخوردار نیستند.

جهت استفاده از خدمات مشاوره روانشناسی تلفنی صدای رهیاب باید چه کار کنم؟

مشخصات مرکز مشاوره روانشناسی خوب,مرکز مشاوره روانشناسی,مرکز مشاوره روانشناسی حضوری,مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی,مرکز مشاوره روانشناسی آنلاین,مرکز مشاوره روانشناسی خارج از کشور,معیارهای مرکز مشاوره روانشناسی خوب,مشاوره روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره روانشناسی حضوری,مشاوره روانشناسی تهران,مرکز روانشناسی تهران,مرکز روانشناسی تلفنی,مرکز مشاوره روانشناسی تهران,مرکز مشاوره,مرکز روانشناسی حضوری,مرکز روانشناسی قلهک,مشاوره روانشناسی قلهک,مشاوره روانشناسی صدای رهیاب,مرکز مشاوره صدای رهیاب,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,مرکز مشاوره روانشناسی صدای رهیاب

هموطنان عزیز می توانند در ساعات مختلف شبانه روز، حتی در روزهای تعطیل با ما در تماس باشند. جهت تماس با مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی صدای رهیاب تنها کافی است شماره ۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶ را بدون پیش شماره  و تنها از طریق تلفن ثابت شماره گیری کنید. و از مشاوره مشاوران زبده مرکز مشاوره تلفنی روانشناسی و خانواده صدای رهیاب استفاده نمایید.


خدمات کلان مشاوره تلفنی صدای رهیاب در زمینه مشاوره روانشناسی تلفنی

مشاوره مهارت های زندگی تلفنی

مشاوره دانستنی های روانشناسی تلفنی

مشاوره روان تحلیلی تلفنی

مشاوره اختلالات رفتاری تلفنی

مشاوره اختلال روانی

مشاوره اختلال شخصیت تلفنی

مشاوره اختلالات یادگیری تلفنی

مشاوره اختلالات جسمی تلفنی

مشاوره استرس تلفنی

مشاوره افسردگی تلفنی

مشاوره اعتیاد تلفنی

مشاوره وسواس تلفنی

مشاوره ترس تلفنی

مشاوره انزوا تلفنی

مشاوره خشم تلفنی

مشاوره کاریزما و مدیریت تلفنی

مشاوره نوروفیدبک تلفنی

مشاوره بیوفیدبک تلفنی

مشاوره حریم خصوصی تلفنی


نوروفیدبک,کاربردهای نوروفیدبک,مشاوره روانشناسی  برای مشاوره روانشناسی و خانواده می توانید تلفنی با مشاوران ما در مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب در تماس باشید:

هم چنین می‌توانید با عضویت در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام صدای رهیاب، به صورت روزانه اطلاعات مفید و کاربردی روانشناسی و خانواده را دریافت کنید.

نوروفیدبک,کاربردهای نوروفیدبک,مشاوره روانشناسی  شبکه های اجتماعی مرکز مشاوره صدای رهیاب: کانال تلگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیابصفحه اینستاگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «دروغگویی کودکان - مشاوره روانشناسی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

لطفا در صورت شنیدن بوق اشغال اینجا کلیک نمایید.
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی