مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(13 رای)

دفاع های ناکارآمد یکی از مشکلات خانوادگی

یکی از مشکلات هر خانواده می تواند دفاع های ناکارآمد باشد. هر رابطه صمیمانه ای ناراحتی هایی نیز به همراه خواهد داشت. مهم نیست چقد به هم متعهد هستید یا چقدر به همدیگر توجه دارید، در زندگی مشترک برخی اوقات با هم بودن باعث ایجاد ناراحتی می شود. روابطه صمیمانه یک نوع گشاده رو بودن را ایجاب می کند که این حالت زمینه را برای آسیب پذیری فراهم می کند. احتمالا هیچ کس دیگری نتواند به اندازه همسرتان یا کسی که قصد دارید در آینده با او زندگی کنید باعث رشد یا برعکس باعث ناراحتی شما شود.

دلایل استفاده از دفاع های ناکارآمد

آسیب پذیری  شما ممکن است ناشی از حساسیت و احساسات ناشی از روابط اولیه تان باشد. ممکن است وضعیت های مشابهی را که با همسرتان دارید، احساس کنترل شدن، طرد، ترس، اشتباه کردن یا خجالت کشیدن که در حضور والدین خود تجربه می کردید،. دوباره فرا بخواند و به عبارتی بهتر می توان گفت که یک کلمه زننده یا یک نگاه انتقادگر به آسانی می تواند زخم کهنه ای را دوباره زنده کند. و نیز شما برای پاسخگویی به دفاع از خود بر می خیزید که عکس العمل شما می تواند از دفاع های ناکارآمد باشد.

هر فردی با ناراحتی های ناشی از روابط صمیمانه، به روش خاص خود مواجه می شود. همه افراد مثل مشت زن های حرفه ای، در روابط خود نحوه ضربه زدن، حرکات سریع، جاخالی دادن و حمله متقابل را یاد می گیرند. هر فردی برای خود روش های دفاعی خاصی را یاد می گیرد و به کار می بندد.

عواقب دفاع های ناکارآمد

دفاع های ناکارامد دو کار انجام می دهند، اول این که به شما کمک می کنند از ناراحتی اجتناب کرده یا با آن مقابله کنید و دوم روابط شما را تخریب می کنند. موقعی که همسرتان چیزی را می گوید که  باعث احساس ناراحتی و  بی ارزشی شما می شود، می خواهید آن ها را متوقف سازید. و پاسخ معمول این است که با آن مقابله می کنید. روش دفاعی شما اغلب با توجه به سبک شخصی و مواردی است که در طی رشد، در خانواده خود و در روابطتان با والدین خود یاد گرفته اید. ممکن است عصبانی شوید و متقابلا حمله کنید. یا خود را به کارهایی مشغول سازید تا از موضوع فاصله بگیرید. یا عواطف خود را سرکوب و خاموش کنید.

تجربه مشاوران روانشناسی نشان داده است که هر گونه دفاعی را که انتخاب کنید، آن را از تجربه خود آموخته اید.  و به شما کمک می کند از احساس ناراحتی خود جلوگیری کنید و یا به نحوی از آن بکاهید. و توجه داشته باشید که ممکن است روش مقابله شما از دفاع های ناکارآمد باشد.

متوقف ساختن ناراحتی کاملا درست است، حفاظت از خودتان در مقابل ناراحتی ها، ترس ها  یا خجالت کار خوبی است، اما توجه داشته باشید که طبق مطالعات روانشناسی دفاع های ناکارامد با وجود این که به ظاهر به نظر می رسد از شما در مقابل ناراحتی ها دفاع می کنند اما در عین حال به بافت ارتباطی شما آسیب می رسانند.

سخن آخر

دفاع های ناکارآمد باعث ایجاد فاصله و تخریب اعتماد متقابل می شوند. خواه دفاع شما به شکل حمله ی متقابل، پرت کردن حواس یا به شکل خاموش کردن هیجانات باشد، پیامد آن ها از دست دادن صمیمیت است. دفاع های ناکارآمد دیوارهای روان شناختی هستند که در ابتدای امر شما را ایمن نگه می دارند اما به مرور زمان، خود آن ها نیز در اثر استفاده  بیش از حد به مانعی تبدیل می شوند. هر چه از دفاع های ناکارآمد بیشتر استفاده کنید، موانع ضخیم تر و غیر قابل نفوذ تری در مقابل خود خواهید داشت.


در صورتی که در زمینه مشاوره خانواده نیاز به مشاوره دارید، می توانید با مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب تماس بگیرید. همکاران ما در مرکز تخصصی مشاوره صدای رهیاب منتظر پاسخگویی به سوالات و مشکلات هموطنان عزیز هستند.

جهت استفاده از خدمات مشاوره طلاق تلفنی صدای رهیاب باید چه کار کنم؟

هموطنان عزیز می توانند برای استفاده از خدمات مشاوره خانواده تلفنی صدای رهیاب در ساعات مختلف شبانه روز، حتی در روزهای تعطیل با ما تماس بگیرند. جهت تماس با مرکز مشاوره خانواده  تلفنی صدای رهیاب تنها به یک خط ثابت تلفن نیاز دارید. برای تماس با ما تنها کافی است شماره ۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶ را بدون پیش شماره  و تنها از طریق تلفن ثابت شماره گیری کنید. و از مشاوره مشاوران زبده مرکز مشاوره خانواده  تلفنی صدای رهیاب استفاده نمایید.


خدمات کلان مشاوره تلفنی صدای رهیاب در زمینه مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره طلاق تلفنی

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره ازدواج تلفنی

مشاوره زناشویی تلفنی

مشاوره جنسی تلفنی

مشاوره خیانت تلفنی

مشاوره زندگی مشترک نلفنی

مشاوره زنان تلفنی

مشاوره بارداری تلفنی

مشاوره جوان تلفنی

مشاوره نوجوان تلفنی

مشاوره کودک تلفنی

مشاوره نوزاد تلفنی


مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب
مشاوره دهنده تخصصی و پاسخگویی به سوالات شما
برای تماس با مشاوران خانواده ما از تلفن ثابت با شماره

۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶

تماس حاصل فرمایید
این شماره در سراسر کشور بدون پیش شماره و از طریق تلفن ثابت قابل شماره گیری است
همه روزه از ساعت
۸ صبح تا ۱۱ شب
حتی ایام تعطیل


شما می‌توانید در هر زمانی بین ساعات ۸ صبح تا ۱۱ شب با مرکز مشاوره تلفنی خانواده صدای رهیاب تماس بگیرید و از تجربه مشاوران زبده مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب، در حوزه های مختلف خانواده استفاده کنید.


طلاق عاطفی,طلاق عاطفی چیست,پیشگیری از طلاق عاطفی,دلایل بروز طلاق عاطفی,مشاوره طلاق,مشاوره طلاق تلفنی,مرکز مشاوره طلاق  برای مشاوره خانواده می توانید تلفنی با مشاوران مشاوره تلفنی صدای رهیاب در تماس باشید:

طلاق عاطفی,طلاق عاطفی چیست,پیشگیری از طلاق عاطفی,دلایل بروز طلاق عاطفی,مشاوره طلاق,مشاوره طلاق تلفنی,مرکز مشاوره طلاق  تلفن مرکز مشاوره تلفنی خانواده صدای رهیاب : از سراسر کشور فقط با تلفن ثابت و بدون پیش شماره ۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶

طلاق عاطفی,طلاق عاطفی چیست,پیشگیری از طلاق عاطفی,دلایل بروز طلاق عاطفی,مشاوره طلاق,مشاوره طلاق تلفنی,مرکز مشاوره طلاق  شبکه های اجتماعی مرکز مشاوره صدای رهیاب: کانال تلگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیابصفحه اینستاگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «دفاع های ناکارآمد در زندگی زناشویی - مشاوره خانواده» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: